Wednesday, 18 July 2018 | Lajme: 50

Jetë

auto_auto_prostituta15143819061531161694-750x430

Rrëfehet prostituta: Ja ku gabojnë meshkujt në seks

Secili mashkull mendon se në krevat është më i miri, por duhet ta pranojnë që bëjnë gabime të caktuara në momente intime. Kryesisht meshkujt fajësohen për ndërlikimet që kanë gjatë aktit dhe mos kuptimit dhe koordinimit të mirë...
auto_iStock_000074070089_Medium_707_471_84_c11531160441-750x430

Sa mund të rrijë një femër pa bërë seks? Përgjigja do ju lërë me gojë hapur

Një studim i bërë nga revista femërore gjermane Petra, ku morën në shqyrtim mbi 10 mijë gra të moshës 29 dhe 39 vjeç doli në rezultatin se gati 58% e grave gjermane mund të rrinë pa bërë seks gjatë gjithë jetës së tyre, 33%...
Screen-Shot-2018-07-10-at-10.21.51

Zgjidh një zemër dhe zbulo se si je në marrëdhënie

Ky test argëtues do t’ju ndihmojë të kuptoni se sa romantikë jeni, dhe sa të lumtur jeni kur bëhet fjalë për marrëdhënie. Zgjidh një zemër: Nëse keni zgjedhur zemrën e parë Ju jeni më të lumtur kur jeni me dikë dhe mund të...
barkrurk

Yndyra ju grumbullohet në një vend? Kjo është vitamina që shkrin dhjamin e barkut

Akumulimi i yndyrës në zonën e barkut është sa gjenetike aq edhe pasojë e stilit tonë të të jetuarit ! Mungesa e aktivitetit fizik, ngrënia e ushqimeve të pashëndetshme dhe së fundmi sipas shkencëtarëve mungesa e një vitamine...
Musakaja-arabe-780x439

Musaka arabe: Pa patate dhe vezë, shije absolutisht e mrekullueshme!

Herën tjetër kur dëshironi musaka të shijshme, provoni ta gatuani sipas kësaj recete: – 500 g mish të bluar viçi, – 1.5 kg patëllxhanë, – 5 speca të kuq, – 4 domate, – 2 speca djegës, – 1 tufë majdanoz, – 1 qepë, –...
Screenshot_1-4-780x439

Organizata Botërore e Shëndetësisë e liston varësinë nga seksi si çrregullim të shëndetit mendor

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSh) ka deklaruar se varësia nga seksi është çrregullim i shëndetit mendor. Varësia nga seksi definohet si paaftësia për t’i kontrolluar epshet seksuale të cilat shpijnë që njerëzit ta neglizhojnë...
ffa0a58ae014b7a35b8c3b39975350aa_800_420-780x439

Inteligjenca mund të jetë arsyeja se përse jeni beqarë

Të qenit beqar/e mund të jetë gjë argëtuese nëse dini si ta shfrytëzoni në maksimum këtë periudhë. Faktikisht mund të jetë një nga fazat më të mira të jetës suaj dhe mund të eksploroni shumë gjëra që jeta ka për t’i...
1-230

Lëshohet iOS 11.4.1 për iPhone e Pad

Apple ka lëshuar sot iOS 11.4.1 për iPhone dhe iPad. Versioni më i ri i iOS nuk sjell diçka të re, përveç përmirësimit të disa të metave të shfaqura në versionin paraprak. iOS 11.4.1 mund të shkarkohet falas në të gjitha...
1-240-750x430

Çfarë është “seksi vjedhurazi” që po përhapet aq shumë në masë mes të rinjve

Kur flitet për seksin e sigurt, zakonisht bëhet fjalë për prezervativin. Kjo për shkak se prezervativët janë provuar si mjeti më efektiv për të parandaluar sëmundjet seksualisht të transmetueshme. Sigurisht edhe shtatzëninë. Por...
screenshot-7_1531212282-4896083

Fotografia e kësaj nëne është bërë hit

Të mbash gjashtë tulla në kokë është me të vërtetë një sfidë, por një foto e një nëne në Indi është bërë hit në internet – pasi ajo mban ngarkesën e rëndë në kokë duke pasur foshnjën e saj në shpinë. Foshnja e...