Sunday, 23 September 2018 | Lajme: 0

Jetë

auto_1-44_1536818699-47359531536865671-750x430

E dimë të gjithë por s’duam ta pranojmë, ky është Instagrami përballë realitetit (FOTO)

Gjithçka që bëjmë, e bëjmë për të tjerët! E keni vënë re se kur jemi të lumtur, as nuk na shkon ndërmend të postojmë në rrjetet sociale, por thjesht duam të shijojmë momentet dhe njerëzit që kemi pranë? Ashtu siç e keni...
tush_1536816498-5124580

Laheni në mëngjes e më pas shkoni në punë? Ja 5 arsyet pse nuk duhet ta bëni më

Një dush i mirë në mëngjes shpesh herë konsiderohet si çelësi për të nisur ditën me pozitivitet, por ja që gabimet në të bërit dush mund të çojnë në probleme të caktuara të shëndetit. Ta lani fytyrën në dush është një...
instagram

Dëshironi më shumë ‘like’? Kjo është koha më e mirë që të postoni foto të re në Instagram

Para se të ndërroni fotografinë e profilit, ose publikoni foto të re në Instagram, mësoni kur është momenti më i mirë për këtë… Sa herë në Instagram keni publikuar foton për të cilën keni qenë të sigurt që do t’ju sjellë...
auto_summer-love-600x46015367590961536759113-750x430

A zgjat dashuria tri vjet? Shokon studimi

A zgjat dashuria tre vjet? Kjo është dilema me të cilën përballen çiftet kur nisin një lidhje. Megjithatë interesi i madh për të mësuar për këtë temë ka bërë që shumë ekspertë ta marrin në studim. Një hulumtim i fundit...
ior-750x430

Pas “Balena blu”, tjetër lojë ekstreme në internet – një 14 vjeçar u gjet i vdekur në dhomën e tij të gjumit në Milano

Më 6 shtator, një djalë 14-vjeçar, Igor Maj, u gjet i vdekur në dhomën e tij të gjumit në Milano. Ai ishte mbytur me një litar. Fillimisht mendohej vetëvrasje, por, në sajë të gjetjeve në PC dhe smartfonin e tij, ka dalë një...
screenshot-4_1536827906-9541854

Theu betonin afër shtëpisë, shikoni sa shumë minj dalin

Ky është ankthi më i keq që mund t’i ndodh dikujt. Një video e publikuar në Facebook tregon momentin kur një burrë thyen betonin afër shtëpisë së tij. Pas thyerjes së betonit, minjtë s’pushojnë duke dalë nga aty, transmeton...
auto_bosi1536711095-750x430

Njeriu që vizitoi të ardhmen tregon se çfarë e pret botën në 2000 vitet që pasojnë

A keni dëgjuar për udhëtimet në kohë? Të jetë e vërtetë që mund të udhëtojmë në të ardhmen me ndonjë anije kozmike? Paul Amadeus Dlenach, ishte në koma për një vit dhe kur u zgjua vendosi që të shkruante gjithçka në ditarin...
LOTARIA-780x439-750x430

Fiton 5 milionë euro në lotari, pensionistja humb ndjenjat

Një pensioniste me banim në Groseto të Italisë humbi ndjenjat pasi fitoi 5 milionë euro me një biletë lotarie “Gratta e vinci” (Gërvisht dhe fito). Gruas mësohet se i ka rënë të fikët në dyqanin ku kishte blerë biletën që...
1-575-750x430

Seksbomba shqiptare del komplet lakuriq, fotot e saj bëjnë ‘masakër’ në rrjet… (FOTO+18)

Personazhi i njohur i showbiz-it shqiptar, Iva Aliko, është shumë e famshme për linjat e saj seksi dhe për fotot provokuese që poston vazhdimisht në rrjetet sociale, ku i lë shumë pak vend imagjinatës. Vetëm pak më parë, Iva ka...
nnn_1536748963-5857721

Me këto 3 veprime i largoni meshkujt!

Kur takojmë dikë, gjëja e fundit që duam të bëjmë janë gabimet prej të cilave dështoi njohja e fundit. Takimet e para me një mashkull përcaktojnë edhe fatin e lidhjes, apo nëse ai do të dashurohet me ju. Ndaj është e rëndësishme...