Friday, 16 November 2018 | Lajme: 8

Jetë

ghkjghk

Nga dashi tek peshqit, këto janë sjellet që urren çdo shenjë e horoskopi

Çdo njeri ka diçka që nuk i pëlqen nga personat e afërt apo dhe nga ato që takojnë për herë të parë. Disa i shprehin pakënaqësitë e disa të tjerë jo. Por sipas horoskopit këto janë sjelljet, apo ngjarjet që nodhin shpesh që...
kafe-shqiptare-1477027097-7381769_1541767122-2916992

Ju që pini kafe çdo ditë, lexojeni

Një studim i ri ka gjetur se pirja e rregullt e kafesë nuk çon në rrahje të tepërta të zemrës – një studim i mëhershëm që thoshte se konsumimi i kafeinës mund të çrregullojë ritmet e rregullta kardiake. Studimi, që u krye...
dr-1465449099-3432687_1541763797-2739684

Të hapësh dritaret në mëngjes për të ajrosur dhomën është e gabuar. Ja përse!

Sa herë dalim në qytet, ndjejmë mungesën e theksuar të ajrit, ose thithim një ajër të ndotur si rezultat i trafikut, ngrohjes globale apo mungesës së shiut. Por cfarë duhet të bëjmë ne si qytetarë për të reduktuar smogun dhe...
q-1467894283-9506395_1541757672-7628700

E pabesueshme: Kështu zvogëloni poret e lëkurës me vetëm një përbërës

Do t’ua prezantojmë disa “ilaçe” natyrore për zvogëlimin e poreve tepër të mëdha në fytyrë. QULLI ME SODË TË BUKËS Përgatiteni një qull duke përzier 2 lugë të sodës së bukës me 2 lugë ujë. Më pas, këtë...
unnamed-17_1541746443-1414160

Pasojat e kafesë në bark të zbrazët

Duke iu falënderuar kafesë, ju mund të shkoni në punë i kthjellët. Mirëpo, kafja në bark të zbrazur ka disa efekte negative, sidomos nëse ajo konsumohet në mëngjes, pasi që shkakton gastritin. Por, edhe nëse konsumoni ushqim...
auto_Screenshot_13-780x439-650x35815416921721541692175-750x430

Diçka që i ndodh trurit kur shikoni filma pornografik

Hulumtuesit nga Max Planck Institute for Human Development në Berlin kanë publikuar një studim në revistën JAMA Psychiatry ku kanë zbuluar që orët e shpenzuara duke shikuar filma pornografik mund të kenë një lidhje me ndryshimet e...
auto_9dsg41541694172-750x430

Ndodh vetëm një herë në 823 vjet! Ja çfarë fenomeni pritet të ndodhë në muajin Dhjetor

Muaji dhjetor i këtij viti, do të jetë muaji i veçantë i të gjithë muajve që kemi kaluar dhe do të kalojmë në jetën tonë. Fenomenet që e bëjnë këtë muaj të veçantë është se ndodhin vetëm një herë në 823 vjet. Në...
masmrer

Përse 11-të nëntori, e diela e kësaj jave është dita më e fuqishme e këtij10-vjeçari?

Për ata që besojnë në shkencën e numerologjisë dhe ndikimin që ka në jetën tonë, kjo fundjavë që vjen nuk është si të tjerat! Por para se të shpjegojmë përse 11 nëntori është kaq i rëndësishëm të shpjegojmë shkurtimisht...
safe-image-15_1541686385-8881500

Ushqeu me gji vajzën deri në moshën 9 vjeçare, nëna tregon arsyen interesante

Dhe nuk e kishte ndërmend të ndalonte – derisa vajza e saj ia kërkoi këtë. Sharon Sprink, një nënë nga Jorkshajëri Verior, ka ndaluar së dhëni gji vajzës së saj 9-vjeçare, me kërkesë të kësaj të fundit. 9-vjeçarja...
5856682-6360637-image-a-17-1541545818710_1541670281-9469429

15 vjet i duhen zemrës që të ‘shërohet’ pas lënies së duhanit

Duhanpirësit duhet të presin 15 vjet pas lënies së duhanit që zemra e tyre të shërohet plotësisht nga rreziku për të zhvilluar sëmundje ose sulm, ka gjetur një studim i ri. Studime të mëparshme sugjeronin se rreziku i ish-duhanpirësve...