Wednesday, 18 July 2018 | Lajme: 50

Jetë

5af0b82719ee8633008b49c9-960-636-780x439

Top 10 qytetet më të mira në botë për studentët

Ndonëse mund të kemi menduar se ‘Brexit’-i ia ka humbur vlerat, Londra faktikisht është vlerësuar si qyteti më i mirë në botë për studentët universitarë nga analistët e QS (Quacquarelli Symonds). Edicioni i pestë nga QS i...
about-img

Çfarë vëren ai te ju? Këto janë karakteristikat që e bëjnë një femër më joshëse në sytë e meshkujve

Femrat zakonisht vlerësohen si joshëse nga meshkujt nëse kanë karakteristika të caktuara fizike. Kultura e vjetër ka bërë që t’i portretizojë femrat e holla si më joshëset, por çfarë thotë shkenca për këtë çështje? Epo,...
459899307-780x439

Cilat janë efektet anësore të zbardhjes së dhëmbëve?

Efektet anësore mund të jenë – rritja e përkohshme e ndjeshmërisë së dhëmbit në të ftohtë dhe të nxehtë, irritimi i indeve të buta të gojës, e posaçërisht i mishit të dhëmbëve. Këto ndryshime janë të përkohshme...
auto_Facebook-696x4341520689531-750x430

Facebook jashtë funksionit, ja cilat vende kanë probleme të mëdha (FOTO)

Rrjeti social Facebook është jashtë funksionit për qindra përdorues në të gjithë botën duke shkaktuar probleme në lundrim. Kjo gjë duket se ka prekur një pjesë të Europës dhe të Shteteve të Bashkuara. Ka patur probleme dhe aplikacioni...
auto_getty_817338718_3499301531398361-750x418

Trutë e njerëzve, të ndryshme si gjurmët e gishtërinjve

Anatomia e trurit të çdo njeriu është unike si gjurmët e gishtërinjve, thotë një hulumtim. Sipas një lajmi të Science Daily, në hulumtimin e bërë nga shkencëtarët e Universitetit Zyrih, thuhet se faktorët gjenetik dhe përvojat...
kanceri-750x430

Xhirim i paparë: Si përhapet kanceri në organizëm (VIDEO)

Këtë xhirim me siguri nuk e keni parë kurrë deri tani. Shikoni, të zmadhuar, se si kanceri përhapet nëpër organizëm. Kanceri është një ndër sëmundjet më të rënda dhe më të fshehta të ditëve të sotme. Mjekësia, sado që...
2840059-main-image_1531471184-4015887

Femrat: Kaq duhet të jetë penisi për një seks ëndrrash

Një vajzë vetëm 23 vjeçe e cila punon në një shtëpi publike në Australi, ka vendosur të flasë hapur për ‘sekretet’ e profesionit të saj. Në një intervistë për portalin britanik ‘The Sun’, ajo është shprehur se për...
auto_a-jan-euml-normale-fantazit-euml-e-tua-seksuale_hd-1200x630-696x3651531331255-750x430

Femrat ulërasin nga dhimbjet apo nga kënaqësia? Ja çfarë thonë ekspertët

Seksi është një prej kënaqësive më të mëdha të jetës, ku piku i kënaqësisë ndodh me arritjen e orgazmës. Kemi menduar gjithmonë se femrat ulërasin instinktivisht gjatë raportit seksual, me arritjen e kulmit të kënaqësisë. Në...
thonjte-1-780x439

Për afro 70 vite nuk i kishte prerë thonjtë, futet në librin e rekordeve Guiness – me thonjtë 9 metra të gjatë (Video)

Gjatë matjes së fundit, gjatësia totale e thonjve në dorën e majtë që nuk i kishte prerë për afro 70 vite, kishin arritur në plotë nëntë metra. Falë këtij fakti Shridar Chilal ka arritur të futet në librin e rekordeve Guiness. Megjithatë...
auto_gjuhe1531411350-750x430

Nuk është as anglishtja dhe as kinezçja! Ja cila gjuhë do të dominojë botën

Ndonëse deri tani, dy janë gjuhët më të folura në botë, gjuha kizneze, dhe anglishtja, duket se një gjuhë tjetër e cila sot numëron vetëm 284 milion folës në botë, do të zërë vendin e parë. Sipas studimeve frëngjishtja do...