Saturday, 24 February 2018 | Lajme: 34

Jetë

maredhenie-640x360-640x358

Gjërat që nuk duhet t’i pranoni kurrë në një marrëdhënie

Ju mund të vendosni për një sërë gjërash në jetë: ku të shkoni për darkë për ditëlindjen e nënës suaj, për shembull. Ose destinacioni më pak i shtrenjtë por po aq i këndshëm për pushimet tuaja të ardhshme. Por ka një gjë...
auto_Screenshot_21519313598-750x429

Zgjidhni një trëndafil dhe zbuloni sekretin më të madh që fshihni ju

Nëse doni të dini më shumë rreth vetes, shikoni me kujdes këto trëndafila dhe zgjidhni atë që ju pëlqen më shumë… Trëndafili nr.1 Jeni të guximshëm, estrovers dhe shumë të sinqertë. Keni një instinkt të mirë dhe gjithmonë...
images

Snapchat së shpejti edhe me GIF nga Giphy

Snapchat ka njoftuar se ishte duke bashkëpunuar me Giphy për të siguruar GIFs të për të zbukuruar storjet dhe Snaps që përdoruesit dërgojnë tek miqtë ose postojnç në Public Stories. Kjo ndodhi jo shumë kohë pasi Snapchat erdhi...
hqdefault22

Receta për hasude me arra

Përbërësit 250 gr sheqer 150 gr niseshte 200 ml ujë 100 ml vaj luledielli 100 gr arra Përgatitja 1 Në tenxhere hedhim 100 ml vaj. 2 Shtojmë 50 gr sheqer dhe e lemë të shkrihet dhe të marrë ngjyrë të kuqe. 3 Në një tas shtojmë...
seks i horoskop_1378564301_670x0

Kështu sillen shenjat e horoskopit kur janë single

Flutura në stomak, orë pa gjumë në pritje të një mesazhi apo telefonate, përkëdhelje dhe fjalë të ëmbla? Ok, zgjohuni nga ëndrra , ishte thjesht një nga skenarët e filmave romantikë që po shihni së fundmi. Tashmë jeni Single...
1296x728_Faint_Positive_Home_Pregnancy_Test-780x439

A mund të mbetni shtatzënë nëse bëni seks gjatë menstruacioneve?

Seksi gjatë menstruacioneve është fenomen që çdo ditë e më shumë po normalizohet. Normalisht, disa njerëz e shohin këtë si akt mjaft të ‘gërditshëm’, por ka tjerë që e shijojnë. Në fakt, shumica e çifteve që praktikojnë...
Më-shumë-ujë-për-zemër-të-shëndetshme

Sa gota ujë duhet t’i pini gjatë ditës

Me vite të tëra, shkencëtarët kanë sugjeruar se sasia e ujit që duhet ta konsumojmë gjatë ditës është rreth tetë gota ujë. Por, a është vërtet nevoja që gjatë tërë ditës të konsumoni ujë? Sipas një studimi, ndoshta jo!...
rroba

Dhjetë arsye përse duhet të përdorni uthullën për larjen e rrobave

Zbutësit dhe detergjentet janë përplot kimikate, mirëpo me uthullën alkoolike mund të arrini të njëjtin efekt, nëse jo edhe më të mirë! Tashmë e dini mirë që uthulla alkoolike mund të zëvendësojë zbutësin e rrobave, mirëpo...
largea_gjumi1432908723

Sheh në ëndërr sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Përgjigjja është me sy hapur

Ke ëndërruar ndonjëherë sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Të ndodh shpesh të shohësh në ëndërr sikur bie? Në fakt, është një ëndërr mjaft e zakonshme, sidomos për njerëzit që vuajnë nga depresioni. Konsiderohet...
martes

Urimet më të bukura për përvjetorët e martesës

Fraza romantike, aforizma nga njerëz të famshëm, urime të këndshme dhe komike, por edhe fraza biblike: ide dhe sugjerime për urimet e përvjetorëve të martesave. Por jo të gjithë janë të prerë për të gjetur fjalët e duhura të...