e Hënë, 11 Dhjetor 2017 | Lajme: 0

Jetë

re_1501154480-7273573

Recetat e gjyshes që shëron çdo sëmundje: Dhimbje të kokës, rënje e flokëve, ftohje…

Recetat e gjyshes për çdo sëmundje: dhimbje të kokës, rënje e flokëve, ndezje e vezoreve, ishijas, ftohje… Barnishte, çajra, bimë të ndryshme dhe receta jo të përditshme janë pasuri e barnatores popullore që na ndihmon tek shumë...
download

Humbet bastin e Barcelona-PSG, kryetari i bashkisë ha miun para kamerave (Video)

Kur Paris Saint-Germain fitoi 4-0 kundër Barcelonës në ndeshjen e parë të Raundit 16, sezonin e kaluar, kryetari i bashkisë së Mont-de-Marsan, Francë e kishte quajtur të pamundur të pamundur eleminimin e PSG nga Champions League. Charles...
fake-rice-5-700x433-678x381

Kujdes se çfarë blini: Ja si prodhohet oriz plastik (Video)

Ushqim që konsumojmë ka një ndikim të madh në shëndetin tonë, kështu që duhet të jemi tepër të kujdesshëm çfarë hamë, duhet të bëjmë zgjedhje të shëndetshme tek ushqimet, për të shmangur ushqimet e pasura me kimikatet,...
f370e772839e8d8a8d94747c6286d0d9-l_1501075563-5846197

Kishte dhimbje veshi, ajo çka i nxjerr mjeku shqiptar do t’ju shokojë (Video)

Një paciente që ankohej nga dhimbja e veshit ka shkuar në Spitalin Amerikan të Tiranës për një vizitë, por ajo që ka zbuluar doktori është shokuese. Otorinolaringologu Alfred Aga, i cili ka postuar edhe videon në rrjetet sociale,...
Fytyrë-fytyra-shendet-bukuri-480x302

Maska natyrale e vipave të Hollivudit që shërben si botoks

Me kalimin e viteve lëkura e humbet elasticitetin dhe fillojnë të shfaqen rrudhat e para. Në këtë postim do t’ju paraqesim një maskë të thjeshtë me 4 përbërës që do t’ju vijë në ndihmë në trajtimin e rrudhave dhe problemeve...
42A4D13500000578-0-image-a-29_1500917630593

Ja si reagojnë meshkujt, kur provojnë vetëm për një ditë dhimbjet e lindjes (Video)

Dy burra kanë marrë guximin që të provojnë me anë të një stimulatori dhimbjet që përjetojnë gratë gjatë lindjes së fëmijëve. Çifti, Brad dhe Dan, mendojnë se gratë ekzagjërojnë gjithçka dhe dhimbjet nuk janë aq tronditëse...
mollë

Ja si t’i zbuloni nëse mollët janë natyrale apo me pesticide (VIDEO)

Molla, ndër frutat më të përdoruara dhe më të shëndetshmet, shumë lehtë thithin pesticidet dhe kimikatet me të cilat i spërkasin fermerët për t’i mbrojtur nga insektet ose sëmundjet. E keni vënë re se si ndriçojnë mollët,...
Doktori-operacija

10 vjet dhimbje stomaku, mjekët habiten nga ajo që zbulojnë

Mjekët hoqën më shumë 200 gurë tëmthi nga trupi i një gruaje në Kinë. Ajo vendosi të shkonte në spitalin Guangji, në Hezhou pas më shumë se 10 vitesh dhimbje stomaku. Testimet treguan se 45 – vjeçarja e identifikuar vetëm...
screenshot-8_1500997237-4479079

Të gjithë e pimë: Kujdes, kjo pije dëmton shumë eshtrat

Kockat kryesisht përbëhen nga kolagjeni, një proteinë që siguron një shtresë mbrojtëse të butë, dhe kalciumi një mineral që shton forcën dhe ngurtësinë e tyre. Ky kombinim e bën kockën të fortë dhe mjaft fleksibile për të...
japoni nxeht

Mjekët shprehen shkurt dhe qartë: Të gjithë e bëjnë këtë në vapë, por është shumë e rrezikshme!

Gabim i madh gjatë vapës së madhe që po bën në këto ditë verore është pirja e ujit të ftohtë ose ndonjë lëngu të mbushur me akull, sepse në temperatura të larta lëngjeve të ftohta do t’u duhej më shumë kohë për t’u...