Monday, 16 July 2018 | Lajme: 4

Jetë

auto_a-jan-euml-normale-fantazit-euml-e-tua-seksuale_hd-1200x630-696x3651531331255-750x430

Femrat ulërasin nga dhimbjet apo nga kënaqësia? Ja çfarë thonë ekspertët

Seksi është një prej kënaqësive më të mëdha të jetës, ku piku i kënaqësisë ndodh me arritjen e orgazmës. Kemi menduar gjithmonë se femrat ulërasin instinktivisht gjatë raportit seksual, me arritjen e kulmit të kënaqësisë. Në...
thonjte-1-780x439

Për afro 70 vite nuk i kishte prerë thonjtë, futet në librin e rekordeve Guiness – me thonjtë 9 metra të gjatë (Video)

Gjatë matjes së fundit, gjatësia totale e thonjve në dorën e majtë që nuk i kishte prerë për afro 70 vite, kishin arritur në plotë nëntë metra. Falë këtij fakti Shridar Chilal ka arritur të futet në librin e rekordeve Guiness. Megjithatë...
auto_gjuhe1531411350-750x430

Nuk është as anglishtja dhe as kinezçja! Ja cila gjuhë do të dominojë botën

Ndonëse deri tani, dy janë gjuhët më të folura në botë, gjuha kizneze, dhe anglishtja, duket se një gjuhë tjetër e cila sot numëron vetëm 284 milion folës në botë, do të zërë vendin e parë. Sipas studimeve frëngjishtja do...
auto_C_2_articolo_3148933_upiImagepp1531331112-750x430

Mrekullitë e arrës së kokosit

Simbol i stinës së verës, arra e kokosit është një frut ekzotik, i pasur me minerale, fibra dhe vitamina, që i bashkon shijes së këndshme një sërë përfitimesh për bukurinë dhe shëndetin. Shmë e eksportuar në botë, arra e kokosit...
vdekja

E thotë shkenca dhe Kurani: Këtë e thonë njerëzit 72 orë para vdekjes

Pak para se të vdesin, njerëzit parandiejnë se janë duke shkuar diku nga kjo botë, ndiejnë se do të udhëtojnë. Disa madje i shohin të afërmit e tyre të cilët moti kanë vdekur, sikur kanë ardhur me i marrë ata. Kështu pohon...
ricinus

Ky vaj është ilaçi më i mirë kundër menstruacioneve të dhembshme, përdoret tashmë mijëra vite!

Dhe derisa tabletat kundër dhembjeve zgjidhin këtë problem në afat prej gjysmë ore, preparatet natyrore nuk janë aq të shpejta, mirëpo mund të jenë njësoj efikase. Me atë rast janë shumë më të shëndetshme, pa kurrfarë pasojash...
auto-636664082922204020-fob-070518-cbp-1-905x3951531171074_1531386073-4044627

Çelësin e makinës duhet ta vendosni në një letër alumini, kjo është arsyeja

Mund t’ju tingëllojë si diçka paranojake, por tashmë kjo teori është pohuar edhe nga një ekspert i sigurisë kibernetike dhe ish-agjent i FBI-së. Mbështjellja e çelësit të makinës me letër alumini kur nuk e përdorni mund të...
reb_1531378944-3554151

Bota kërcënohet nga një virus i rrallë seksual, ja çfarë paralajmërohet

Shoqata Britanike për Shëndetin Seksual dhe HIV ka paralajmëruar përhapjen e një infeksioni të rrallë që transmetohet në rrugë seksuale. Bëhet fjalë për bakterin Mycoplasma Genitalium, që mund të shkaktojë një emergjencë të...
auto-11531377177_1531377672-1226189

Kujdes! Heqja e qimeve nga hunda mund të na lë të vdekur në vend

Duket se disa gjëra të cilat në përditshmëri nuk u kushtojmë aspak vëmendje nga ana shëndetësore, mund të rezultojnë fatale për ne. Shpesh mjekët janë shprehur se të depiluarit në pjesë të caktuara në trup është i rrezikshëm...
avion-750x397

Burri e prek në pjesët intime në avion, ja çfarë bën pasagjerja

Një pasagjere e United Airlines po padit linjë pasi ajo dyshohet se u zgjua duke gjetur një burrë që e ngacmonte, ndërsa masturbohej nën një batanije. Pasi u ankua pranë ekuipazhit, ajo thotë se asaj iu tha që të kthehej në sediljen...