Sunday, 25 February 2018 | Lajme: 22

Jetë

kafe

As rastësisht mos e hidhni: Kur shihni çfarë mund të bëni me llumin e kafes, kurrë më nuk do ta derdhni asnjë gram në enëlarëse!

Të gjithë më së shumti dëshirojmë ta fillojmë ditën me kafen e mëngjesit. Llumi i kafes na nevrikos të gjithëve, aq më parë nëse nuk arrijmë të lajmë filxhanin menjëherë pasi të kemi pirë kafen. Mos e hidhni lëngun. Ka...
shtepi

Oferta e pazakontë: Bli shtëpi, merr falas gruan

Çfarë do të thoni nëse përmes një shpallje iu ofrohet një shtëpi dhe një grua për vetëm 76 mijë euro? Pikërisht këtë meshkujve ‘single’ iu ka ofruar Wina Lia nga Xhakarta. Për të gjithë beqarët kjo është një mundësi...
autizam

Testet e reja mund ta detektojnë autizmin te fëmijët

Shkencëtarët në Britani thonë se e kanë zhvilluar një test të urinës dhe të gjakut që mund ta detektojë autizmin te fëmijët. Hulumtuesit e Universitetit të Warwick-ut thonë se testi, i cili besohet se është i pari i llojit të...
f_1518942564-8091196

Përdoreni për 3 netë dhe do të keni fytyrën që keni ëndërruar

Lëkura e pastër dhe e pa asnjë cen është një ëndërr për të gjithë. Ka shumë arsye pse lëkura jonë dëmtohet disa prej tyre janë ajri i ndotur, zgjedhjet e gabuara ushqimore, kimikatet që ndodhen në jo pak produkte, por edhe...
gjak

Nuk është legjendë, njerëzit me grup gjaku 0 janë vërtet specialë

Shpeshherë ndodh që njerëzit që kanë grup gjaku 0 të konsiderohen të vecantë. Kjo ndodh pasi mendohet se njerëzit me grup gjaku 0 janë pasardhës të njeriut të parë. Grupi 0 i gjakut ka qenë i pari që ka ekzistuar dhe ishte...
screenshot-7_1519031977-3146706

Dobësohuni me recetën më të re, ananas dhe selinon për zhdukjen e dhjamit

Në fakt sot ka mjaft mënyra që mund të na ndihmojnë për të përmirësuar efektet e dietës për të humbur peshë me mjaft lehtësi. Sigurisht nuk bëhet fjalë për kura “mrekullibërëse”, dhe disa receta mund të rezultojnë të...
largea_leng_limoni-655x3801457419151

Kjo i ndodh organizmit tuaj nëse konsumoni një limon në ditë

Lëngun nga limoni duhet ta pini në mëngjes para ushqimit, sepse në këtë mënyrë do ta nxitni metabolizmin, ndërsa kaloritë nuk do të pozicionohen në zona kritike. Mirëpo, përveç te humbja në peshë, limoni ndihmon edhe te gjendjet...
gjeni

Gjashtë shenja horoskopi për të cilat yjet thonë që janë gjeni

Ka ardhur koha që të matni IQ-në tuaj astrologjike. Gjykuar sipas Mensa-s, gjeni është ai i cili arrin të fitojë 98 pikë në testin e IQ-së apo në cilindo test tjetër të standardizuar të inteligjencës. Mirëpo gjenitë nuk janë...
tension

Si duhet të jetë tensioni i gjakut në bazë të moshës

Një ndër problemet shëndetësore më të përhapura është tensioni. Ulja apo rritja e tensionit, ose shtypjes së gjakut, mund të vijë nga shkaqe të ndryshme. Por ka një mesatare se sa duhet të jetë vlera e tensionit për çdo grupmoshë. Pikërisht,...
largea_pse-l-euml-vizin-syt-euml-kur-jemi-n-euml-gjum-euml-hd1439617964

Çfarë nënkupton nëse vazhdimisht e shihni në ëndërr të njëjtin person?

Ka shumë diskutime prapa domethënies së ëndrrave, ku kryesisht besohet se ëndrrat e pasqyrojnë thellësinë e nënvetëdijes tonë, duke i përfshirë fobitë dhe dëshirat tona. Por çfarë do të thotë nëse ëndërroni për të njëjtin...