e Martë, 27 Qershor 2017 | Lajme: 5

Jetë

ush_1496725709-8753307

Rutina 15-minutëshe që jua rrafshon barkun në afat rekord

Ushtrimet e kësaj rutine përfshihen në shumë programe të stërvitjeve intensive dhe nuk marrin më shumë kohë sesa 15 minuta. Kjo do të thotë se ju do të keni një trup me formë të përsosur brenda një kohe shumë të shkurtë,...
koka_1449826229-5686676

Zbuloni çfarë lloj kokëdhimbjeje keni që ta trajtoni në mënyrën e duhur

Është e rëndësishme të dini se çfarë tipi i kokëdhimbjes është duke ju shkaktuar dhimbje Nëse e dini tipin e dhimbjes së kokës, atëherë do të mund ta trajtoni në mënyrë korrekte. Kokëdhimbjet nga tensioni Ky është tipi...
largea_inteligjence-620x4531457600530

Çfarë do të ndodhte po të mund ta përdornit 100 përqindëshin e kapacitetit të trurit tuaj

A e keni menduar ndonjëherë këtë pyetje: çfarë do të ndodhte nëse do të mund ta përdornim tërë kapacitetin e trurit? Kjo pyetje ishte parashtruar edhe në forume të ndryshme botërore, ndërsa Telegrafi ju sjellë një përgjigje...
Sheqeri-e-b--n-l--kur--n-m---t---vjet--r-480x270

Zakonet që ngadalësojnë plakjen

Ushqimi i ekuilibruar (i pasur në fruta perime, drithëra, peshk, pulë, dhe bulmet me yndyrë të reduktuar) Ushtrimi i vazhdueshëm i aktivitetit fizik Mos pirja e duhanit Mos pirja e alkoolit ose pirja me masë Mbajtja e një peshe të shëndetshme Fjetja...
wrwswttta-650x358-480x264

Shenjat treguese që trupi po vuan nga nivelet e larta të acidit

Trupi i njeriut është një sistem i balancuar i kimikateve, baktereve dhe qelizave. Niveli i pH është ai që ju tregon se sa i shëndetshëm jeni. Nëse stomaku kërkon aciditet të lartë për të tretur ushqimet, sistemi imunitar kërkon...
4120E0C700000578-4573908-image-a-48_1496677930130

“Të paprekshmit” e Zvicrës, ja jeta e çmendur e pasanikëve të rinj (Foto)

“Daily Mail” ka publikuar fotot e të rinjve të pasur të Zvicrës. Nëse shampanja për njerëzit e zakonshëm pihet vetëm me raste, ata e përdorin sa për t’u shplarë. Këto janë fotot e tyre që jetojnë mes luksit. ...
auto-yndyraretet1496644447_1496645750-9891075

Pini këtë përzierje përpara gjumit dhe dhjami i barkut do të shkrijë për 10 orë

Jo vetëm personat mbipeshë por edhe njerëzit që pesha ideale u lëviz vetëm me disa kilogramë janë të vetëdijshëm sesa e vështirë është të vish në formë e të eleminosh ato kilogramë të tepërt. Pjesa më e vështirë e trupit...
femrat

Zbulo nëse je engjëll apo djall, sipas shenjës së horoskopit

Je ëngjëll apo djall? Përgjigjia është në shenjën tënde të horoskopit. Dashi- Sipas Astronomisë, Dashi është biri i Marsit. Andaj të lindurit e kësaj shenje zemërohen lehtësisht për një pasion, për një ide dhe në çast shndërrohen...
thonjet

Zbuloni çfarë ndodh me trupin tuaj 10 orë pasi lyeni thonjtë me manikyr (Foto)

Vajza duhet ta lexoni këtë. Të gjithë e dimë që nuk duhet të përdorim shpesh manikyr, sepse thonjtë fillojnë të thahen dhe të zverdhen. Por ky lloj produkti kozmetik mund të shkaktojë dëme më serioze në organizmin tonë. Ne...
flokett

Zbuloni fatin tuaj bazuar në formën e veshit, ja shpjegimi

Fizionomia ka qenë një pjesë e kulturës kineze për qindra vjet, dhe ajo pretendon se mund të përcaktojë karakterin tuaj nga tiparet e fytyrës. Mund të mos ju ketë shkuar në mendje, por forma e veshëve zbulon disa veçori për karakterin...