e Mërkurë, 18 Janar 2017 | Lajme: 0

Jetë

aaa-300x226_1484661318-8281354

E dhimbshme, peshëngritësi thyen shtyllën kurrizore (VIDEO)

Ky është momenti tronditës kur një peshëngritës thyen shtyllën kurrizore. Ai tentoi të ngrinte shtangën por trupi i tij nuk e përballoi dot peshën. Në momentin që e thyen kurrizin burri muskuloz bërtet nga dhimbjet e mëdha, dhe...
rrrrrr

Pornostarja nga Tirana: Meshkujt shqiptarë nuk dinë ta bëjnë (Foto+16)

Breanne Benson është një pornostare e njohur, me origjinë shqiptare. Amerikania me origjinë nga Tirana teksa ka folur për veten, thotë se e ka pasur ëndërr që të bëhej pornostare dhe kërkon të bëjë një karrierë të gjatë. Përveç...
martin-shkreli

Shqiptari më i urryer e pëson keq, i hedhin jashtëqitje në fytyrë (Video)

Ai u bë i njohur si shqiptari më i urryer në botë, pasi rriti çmimin e ilaçit kundër kancerit nga 13.5 dollarë në 750 dollarë për pilulë. Së fundi, Martin Shkreli ka pasur një aventurë tejet të pakëndshme, pasi u sulmua me jashtëqitje...
zyckemberg-620x330

Zuckerberg me rreth 5 miliardë euro të ardhura në dy javët e para të 2017

Themeluesi i Facebookut, Mark Zuckerberg është pasuruar përreth 5 miliardë euro neto në vetëm dy javët e para të 2017, duke e bërë njeriun me të ardhurat më të larta në këtë vit. Çmimet e aksioneve të Facebookut, 410 milionë...
celulari-620x330

E vërteta e celularit 800 vjeçar që u gjet në Austri

Fotografia e një celulari që cilësohet të jetë 800 vjeçar ishte bërë hit në internet prej kur ishte “zbuluar nga arkeologët” në Austri.  Storje të ndryshme pushtuan internetin me spekulime se celulari mund të jetë dëshmi...
d_1484548093-7727463

Mos pini kurrë duhan në të ftohtë, ja çfarë ndodh me trupin tuaj

Të gjithë e dinë se sa është e dëmshme pirja e duhanit për shëndetin, por të pihet në këtë të ftohtë, ajo mund të ketë pasoja katastrofike. Kjo pasi që i ftohti shton dëmin e cigares. Shumë njerëz janë ankuar se në këto...
screenshot-5_1484560379-5716563

Çudira shqiptare/ Fitoi 140 milionë lekë në Telebingo, por…

Të gjithë lojtarët që kanë blerë pranë vajzave të promocionit, biletat e Shortit Special të Telebingos Shqiptare (të hedhur në datën 1 janar) duhet të kontrollojnë mirë biletën, pasi mund të jenë ata fituesit milionerë të...
download_1484558376-256113

E hëna më e trishtë e vitit, zbulohet arsyeja

A e dini se dita e sotme konsiderohet si dita më e mërzitshme e vitit? Në fakt janë disa faktorë që arrijnë këtë konkluzion. Qëllimet e paarritura të vitit të kaluar, i ftohti, fakti që keni shpenzuar shumë para për festat e...
16010725-10212326378130707-1002736888-o_1484489400-9296515

Dramë shqiptare/ Mamaja dhe babai më braktisën që 6 muajsh

Një histori prekëse mes humbjesh dhe vuajtjesh është transmetuarnë emisionin ‘Ka një mesazh për ty’ me moderatorin Ardit Gjebrea. Këtë herë është treguar për jetën e një djali i cili që në moshën gjashtë muajshe ishte...
as_1484461711-5663033

Shtypeni aspirinën, fërkojeni për flokë: Magji e cila do t’ju ngazëllejë!

Aspirina i bën flokët të butë, të shkëlqyeshëm dhe të bujshme, ndërkaq shumica e femrave kanë përvojë pozitive me eliminimin e qindpërqindtë të zbokthit duke e përdorur aspirinën. Duhet të dini edhe që aspirina nuk ushqen...