Friday, 17 August 2018 | Lajme: 36

Jetë

vetura_1534245792-3129586

Kalon më shumë se 1 milion kilometra me veturë, Toyota ia bën një dhuratë tejet të veçantë (FOTO)

Kompania gjigante e veturave “Toyota” ka vendosur t’i dhurojë një veturë, markë e re, personit që kishte vozitur 1 milion milje gjatë 9 vjetëve, në posedim të makinës së po të njëjtës firmë. Toyota Tundra, model i vitit...
65810-cpvqephpsw-1502858892_1534489517-1382731

Kujdes: Komentet dhe fotografitë që i postoni në rrjete sociale mund t’ju lënë pa punë

Herën e ardhshme kur dëshironi të bëni një koment ofendues në Twitter apo Facebook, ose të publikoni një foto në gjendje të dehur, vetëm keni parasysh se punëdhënësit e ardhshëm janë duke shikuar – dhe kjo mund t’ju kushtojë...
pastruesi_1534490691-5697565

Pastruesi ‘magjik’ i këmbëve – videoja që po çmend të gjithë në Facebook

Pastrimi i këmbëve shpesh është një proces i lodhshëm dhe jo i lehtë. Por, kjo si duket ka ndryshuar! Një video që shfaq “pajisjen” e jashtëzakonshme për pastrimin e këmbëve është bërë hit në Facebook. Videoja...
518948f01e919e0c1e99d6e39ed7a434-l_1534441744-6591202

Vajza kujdes! Nëse bëni këto gabime, ai nuk do t’iu falë KURRË!

Ka disa gabime të femrave që meshkujt nuk i falin dot, prandaj duhet të jeni shumë të kujdesshme. Para se ata të vendosin të largohen përfundimisht nga ju duhet të evitoni këto gabime që janë “fatale” për lidhjen tuaj. 1.Ti...
2-210-750x430

Mjekët ju sugjerojnë t’i ngrini krahët lart më shpesh, dhe ja pse!

Mes shumë ushtrimesh fizike, që premtojnë mrekulli, ne do t’ju veçojmë më të lehtin e mundshëm: ngritjen e krahëve lart! Që tani e tutje bëjeni këtë lëvizje më shpesh gjatë ditës për disa arsye thelbësore: Ç’tensionimi...
1_1534437130-7960122

Çfarë pe në fillim? Mund të zbulojë shumë për ju

Hidhini një sy fotos, ajo që do shikoni në fillim zbulon diçka për ju. Vajzë Nëse je një grua dhe ke parë imazhin e vajzës në fillim, atëherë je gati për gjëra të mrekullueshme. Figura e vajzës që po sheh lart, duket sikur...
sexminu-650x358_1534452336-1446671

A e dini sa zgjat akti seksual gjatë verës?

Të gjithë e kanë pyetur të paktën një herë veten, sesa minuta duhet të zgjasë akti seksual? Kësaj pyetje, edhe studiuesit ende nuk i kanë dhënë një përgjigje fikse, shkruan “This is insider”. Rreth 500 çifte në të gjithë...
auto_51801744-beautiful-couple-flirt-talking-valentine-s-day-is-a-holiday-of-lovers-man-and-woman-sexy-happy-relat-1-780x439_1534433617-40576741534435410-750x430

Dy shenjat që tregojnë se lidhja ka potencial afatgjatë

Nëse lidhja juaj e re i prekë të këto shenja nga pak, atëherë është e arsyeshme të mendoni se mund të keni një lidhje të shëndetshme dhe të gjatë. Sidoqoftë, nëse lidhja juaj nuk i ka këto shenja, atëherë duhet të keni pak...
auto_at81534420208-750x430

Dy mënyra për largimin e stresit

Stresi pa dyshim që është shumë shqetësues në jetën e përditshme, mirëpo dinamika e sotme e punës dhe stilit të jetës, e bënë shumë të vështirë një ambient ku stresi nuk është i pranishëm. Ju sjellim më poshtë dy mënyra...
b202a5d53acaa7ad4c344a541625185d_1534424706-1572280

Përbërësit me të cilët lëkura juaj do të mbajë aromë fantastike

Balsami për trupin është një mënyrë shumë e mirë për të trajtuar lëkurën dhe një dhuratë e mrekullueshme, sidomos për një mama të re, pasi e zbut dhe e ushqen lëkurën e saj të shtrirë dhe mbase me vija në pjesën e barkut. Por...