e Mërkurë, 28 Qershor 2017 | Lajme: 1

Bota

133735828

Shërbimi zjarrfikës: Ka viktima në zjarrin në Londër

Shërbimi zjarrfikës në Londër kumtoi se ka viktima në zjarrin e madh që e përfshiu ndërtesën 27-katëshe banesore në Londër. “Mund të konfirmoj se ka shumë viktima në zjarrin. Në këtë moment nuk mund të saktësoj për...
53f9e7203b190f4f4e1704e26310e58a

Zbulohen dy administratorët e “Balenës Blu”, akuzohen për 157 vrasje

Quhet ndryshe loja e vetëvrasjes, pasi pas një serie sdash torturuese dhe një presioni të madh psikologjik, përfundon me vetëvrasjen. “Balena Blu” është shndërruar tashmë në terrorin e të gjithë prindërve në të gjithë botën,...
londra5-750x430

Rrëfimet rrëqethëse të banorëve në Londër dhe një detaj shokues…

Paul Munakr, i cili jeton në katin e shtatë te kulles ne Londer qe u perfshi nga flaket arriti të ikë. “Ndërsa shkova poshtë shkallëve, kishte zjarrfikës, zjarrfikës me të vërtetë të mahnitshëm që po shkonin lart, në zjarr,...
6-17

Britma banorësh mes flakëve, pamjet e tmerrit në Londër (video)

Pamje tmerri ato qe vijne nga Londra, teksa banore te deshperuar tentojne te shpetojne nga flaket qe perpine qe ne oret e para te mengjesit kullen e larte 27 kateshe me rreth 120 apartamente. Daily Mail publikon pamje nga situata, teksa duken...
142

Tmerr në Londër/ Zjarr në kullën me 120 banesa, rrezikohet shembja

Tmerr mes banorëve të një ndërtese 27 kate të lartë në Londër, pas shpërthimit të një zjarri të madh. Mediat e huaja raportojnë se zjarri pushtoi Grenfell Tower në Lancaster West Estate. Zjarri u pikas rreth ores 00:54 dhe ende...
133734291

Konservatorët dhe laburistët në “negociata sekrete” për “Bregzit” të butë

Ministra të shquar në Qeverinë britanike janë përfshirë në bisedë sekrete me deputetë të Partisë Laburiste për sigurimin e përkrahjes ndërpartiake për “Bregzit” të butë, zbulon gazetat konservatore “Dejli Telegraf”. Gazeta...
aa

Tërmeti 6.4 ballë shkund Stambollin dhe Izmirin

Një tërmet i fuqishëm 6.4 ballë ka shkundur Stambollin dhe Izmirin në Turqi këtë mesditë. Mësohet se epiqendra e tërmetit të jetë në detin Egje, teksa ende nuk raportohet per te lenduar.
epa04934678 European Commissioner for European Neighbourhood Policy and Enlargement Negotiations Johannes Hahn gives a press conference at EU Commission headquarters in Brussels, Belgium, 17 September 2015. Earlier the day, Hahn opened the conference 'Beyond the borders: the EU's challenges in its neighbourhood' in Brussels.  EPA/OLIVIER HOSLET

Han: BE e gatshme për Bregzit

Ekipi negociues i BE-së është i gatshëm për negociatat për daljen e Britanisë së Madhe dhe shpreson se do të realizohet korniza e dakorduar kohore për negociatat, të cilat duhet të fillojnë më 19 qershor, deklaroi sot komisari...
133732809

Dymbëdhjetë persona lëndohen nga sulmi në një restorant në Paris

Dymbëdhjetë persona, në mesin e së cilëve gjashtë policë janë lënduar, kur një Koktej molotovi është hedhur mbrëmë në një restorant në Paris. Tre persona janë me djegie serioze dhe janë transferuar në spital, pasi është...
A MiG-21 fighter jet belonging to forces loyal to former general Khalifa Haftar takes off from a base on the outskirts of Al Sidra oil port, in Ras Lanuf December 20, 2014, on its way to hit sites of Libyan Army Forces belonging to Libya's rival government, that are part of the Alshorooq (Libya Dawn). Picture taken December 20, 2014. REUTERS/Stringer (LIBYA - Tags: MILITARY CIVIL UNREST)

Rumani: Rrëzohet një aeroplan ushtarak “MiG 21″

Një aeroplan ushtarak rumun është rrëzuar sot në një fushë me grurë në afërsi të portit të Detit të Zi, Konstanca, kumtuan persona zyrtarë. Piloti ka katapultuar, ndërsa fatkeqësia ka ndodhur gjatë fluturimit trajnues. Zëdhënësi...