Tuesday, 22 May 2018 | Lajme: 21

Bota

banka_1-640x430

Vidhen të dhënat bankare të 20 milionë njerëzve

Emrat, Adresat, anëtarët e llogarive dhe deklaratat ishin ruajtur në dy shirita mangnetikë, që duhej të shkatërroheshin nga një nënkontraktor në 2016. Por, pavarësisht se nuk ka prova se shiritat janë shkatërruar, banka nuk i ka...
dera-e-aeroplanit

Hap derën e aeroplanit ‘për të marrë ajër të pastër’

Një udhëtar i një kompanie ajrore kineze ka hapur derën për raste rreziku ‘për të marrë ajër të pastër’, për shkak të cilës ka qëndruar 15 ditë në polici dhe është detyruar të paguajë gjobën prej 8.000 funta. Pas aterrimit...
vrasesi1-547x365_1525326275-8601382

Vrasja horror. Burri vret prostitutën dhe pjesët e trupit të saj i…

Autoritetet austriake kanë thënë se një burrë 63 vjeç në Vjenë është i dyshuar për vrasjen e një gruaje të re, e cila raportohet se ka qenë prostitutë dhe se pjesë të trupit të saj i ka ruajtur në frigorifer, me qëllimin...
20150718173409970_1525328572-1546051

Myftiu: Shahu është i ndaluar në islam

Myftiu i madh i Arabisë Saudite, Sheikh Abdullah el-Sheikh ka thënë se loja e shahut është e ndaluar në Islam, duke thënë se ajo inkurajon bixhozin, që sipas tij është humbje kohe. Ai tha se loja e shahut është e përfshirë në...
Mayor blamed for pet dog massacre that saw 400 hounds drowned, starved to death or fed to wild animals is jailed for 20 years in Brazil

Marcelo Pamplona reportedly offered cash to locals for each canine they captured in Santa Cruz do Arari, on the mouth of the Amazon river in northern Brazil.

Hodhi mijëra qen në Amazon, ish-kryebashkiaku dënohet me 20 vite burg (VIDEO)

Ish-kryebashkiaku i një qyteti brazilian është burgosur për 20 vjet për vrasjen e mbi 400 qenve. Marcelo Pamplona thuhet se ka ofruar para në dorë për vendasit për çdo qen të kapur në Santa Cruz do Arari, në krye të lumit Amazon...
2-14 (1)

Bota po armatoset, më 2017 u shpenzuan 1.73 trilion dollarë për armë

Shpenzimet ushtarake në mbarë globin mbërritën nivelin e tyre më të lartë në vitin 2017, që prej Luftës së Ftohtë. Raporti i fundit i Institutit ndërkombëtar të Kërkimeve për Paqen, në Stockholm, tregon se nepër botë, 1.73...
1-52

Pompeo: K.Veriore duhet të shkatërrojë programin e armëve

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka thënë të mërkurën se Koreja Veriore duhet të përkushtohet për shkatërrimin e programit të armëve, duke shtuar se përpjekjet për denuklearizimin e Phenjanit janë ende në “hapat fillestarë”...
djem

Video e tmerrshme: Tetë meshkuj sulmojnë seksualisht një vajzë në pikë të ditës (VIDEO +18)

Gjashtë burra të rinjë janë arrestuar se janë përfshirë në një sulm seksual ndaj një vajze adoleshente në Indinë verilindore. Incidenti është filmuar nga një dëshmitar, dhe video tregon tetë adoleshentë dhe burra të rinjë...
e_1525250221-3676412

“Zero popullsi në Evropë në 2025-ën” – Parashikimet e Baba Vangës për 17 shekujt e ardhshëm

Baba Vanga parashikoi me sukses zgjedhjen e Presidentit Obama, katastrofën bërthamore të nëndheshme Kursk, sulmet e 11 Shtatorit, cunamin e 2004-s Ajo humbi shikimin kur ajo ishte vetëm 12 vjeçe. Pasi u zhduk nga një stuhi, vajza e re...
bi_1525246774-7994355

Biznesmeni brazilian varros veturën, arsyeja do t’ju habisë

Një biznesmen brazilian kishte pranuar shumë reagime negative pas njoftimit se donte të varroste veturën e tij. Chiquinho Scarpa, 62 vjeç kishte njoftuar në Facebook se do të varroste veturën e tij Bentley, e cila kushton 367,000€...