Wednesday, 21 March 2018 | Lajme: 24

Bota

d_1520932524-9572401

Dadoja drogon fëmijët, që të jetë e lirë për të shkuar në solarium

Pasi i kishte droguar fëmijët të cilët i ruante në shtëpi të vet, i kishte lënë vetëm, në mënyrë që të shkojë qetë në solarium. Për këtë është dënuar në 21 vjet burgim, shkruan CBS News. January Neatherlin, 32 vjeçe...
p_1520925940-7095765

Skandali më i madh i pedofilisë: Përdhunoi e drogoi rreth 1 mijë vajza, Policia e dinte por s’reagoi

Në fillim të viteve të 80- ta të shekullit XX-të, në Telford të Anglisë, rreth 1 mijë vajza u droguan, u maltretuan fizikisht dhe përdhunuan, ndërsa pas këtij skandali më të madh në Britani qëndron një bandë e paskrupult. Autoritetet...
A large amount of crystal meth that has a blue color like the TV show Breaking Bad. The crystals are spilled out across a table. The image is vertical (stock image).

“Droga e kristaltë”, produkti i ri i shqiptarëve që po çmend policinë franceze

Trafiku i drogës nga grupet shqiptare në Francë, Belgjikë e Holandë është një çështje që ka tërhequr vëmendjen e televizionit francez TF1. Një investigim i televizionit rreth këtij fenomeni, flet për një metodë të re që...
s_1520862361-8370842

Si vdiq Stalini, nga helmi për mi, apo sulmi në tru

Është e vërtetë se diktatori më mizor rus, Josif Visarionovich Giugasvili, i njohur si Stalin, i cili vdiq në vitin 1953, në vitet e fundit të jetës së tij nuk ishte në gjendje të mirë shëndetësore. Shëndeti i tij u përkeqësua...
132513525

Edhe gjashtë muaj sanksione për Rusinë nga BE-ja

– Bashkimi Evropian sot i vazhdoi sanksionet kundër Rusisë edhe për gjashtë muaj. Sanksionet, të cilat kanë të bëjnë në ndalesën për udhëtim dhe ngrirjen e pronës të rreth 150 individëve dhe 38 kompanive, do të vazhdohen...
99419022

Në luftën shtatëvjeçare në Siri kanë humbur jetën rreth 511.000 njerëz

Qendra Siriane për Monitorimin e të Drejtave të Njeriut pohon se në luftën në Siri, e cila ka filluar para shtatë viteve, janë vrarë rreth 511.000 njerëz. Organizata joqeveritare me seli në Londër, e cila e ndjek numrin e të vdekurve...
133941947

Koreja e Veriut ende po hesht për takimin e ardhshëm Tramp – Kim

Derisa bota flet për takimin  e planifikuar midis presidentit amerikan Donald Tramp dhe liderit të Koresë së Veriut Kim Xhon-un, mediat shtetërore në Phenian deri më sot nuk kanë publikuar asgjë. Por, Koreja e Veriut është çuditërisht...
vetetime

Vetëtima goditi një kishë dhe gjetën vdekjen të paktën 16 persona

 Të paktën 16 persona kanë humbur jetën në Ruandë, kur vetëtima ka goditur në një kishë të adventistëve nga dita e shtatë. Gjithsej 14 persona kanë humbur jetën në vendngjarje të cilët menjëherë janë transferuar në spital...
133755035

Putin: Reketës amerikane nga Norvegjia deri në Moskë i duhet 15 minuta

Presidenti rus Vlladimir Putin deklaroi se Rusia e sheh Arktikun si rajon i cili është i rëndësishëm për sigurinë e saj. Ai shtoi se raketës së gjuajtur nga nëndetësja amerikane në bregun e Norvegjisë do t’i duhet 15 minuta...
g_1520843696-7438002

Lindi vajzë, burri i hedh acid gruas në gjumë

Një burrë i hodhi acid bashkëshortes së tij, pasi solli në jetë një vajzë, ndërsa ai donte djalë. 25-vjeçarja Farah pësoi djegie të rënda, për shkak të sulmit nga bashkëshorti i saj Siraj të ndodhur gjatë kohës që e reja...