Tuesday, 22 May 2018 | Lajme: 21

Bota

Amerika1-750x430

Të shtëna me armë zjarri në një shkollë në Teksas

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në një shkollë të mesme në Santa Fe të Teksasit, kanë thënë zyrtarët të premten. Një person i armatosur hyri në një klasë të shkollës në Santa Fe dhe nisi të qëllojë. Ai kishte...
1-774-750x430

Rrëfimi prekës i bariut që e pret iftarin dhe syfyrin me delet e tij (VIDEO)

Maldir i cili jeton vetëm edhe gjatë Ramazanit shëtitë dhentë e tij nëpër shpate, ndërsa sofrën e iftarit e shtron në bar nën qiell të hapur pasi ta vendosë bagëtinë në vathë. Mumin Maldir bari në provincën Kirklareli të...
cc1-2-e1526550870675-780x439-750x430

Ishte për 17 vjet në burg, për krimin që nuk e kishte kryer – ndërsa gjykata e shpalli të pafajshëm ai shpërtheu në lot (Video)

John Bunn qau dhe kapi duart e gjyqtares që e liroi atë pasi ai kaloi 17 vjet të jetës së tij pas hekurave për një krim që nuk e kishte kryer. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Bunn, tani 41 vjeç,...
Larry Nassar, a former team USA Gymnastics doctor who pleaded guilty in November 2017 to sexual assault charges, sits in the courtroom during his sentencing hearing in the Eaton County Court in Charlotte, Michigan, U.S., February 2, 2018.   REUTERS/Rebecca Cook

U abuzuan seksualisht nga mjeku, viktimat marrin 500 milionë dollarë dëmshpërblim

Universiteti i shtetit të Michigan ka pranuar të paguajë 500 milionë dollarë dëmshpërblim për gjimnastet që janë abuzuar nga ish mjeku i ekipit të tij, Larry Nassar.  Marrëveshja u njoftua nga një kompani ligjore kaliforniane,...
koku-4

Rusi, gruaja më e vjetër në botë: 129 vite jetë, asnjë ditë të lumtur!

Ecën, ushqehet vetë, është autonome, e vetëdijshme, por thotë se do kishte dashur të vdiste e re. Janë këto fjalët e gruas më të vjetër në botë, Koku Istambulova, e cila jeton në Çeçeni dhe është 129 vjeçe. Ose të paktën...
a_1526536059-1847568

Fundoset anija, ka të vdekur

Katër persona kanë humbur jetën si pasojë e fundosjes së anijes në një lumë në jug të Indisë. Karhikeya Mishra, zyrtar indian, tha se mjeti lundrues u fundos në lumin Godavari si pasojë e kushteve të mbrëmshme të papërshtatshme...
erdogan

Erdogan bën syfyrin e parë në aeroplan, ua uron Ramazanin edhe “vëllezërve në Jerusalem”! (Video)

Rexhep Taip Erdogani ka bë syfyrin e parë në këtë Ramazan në aeroplan. Ai uron Ramazanin dhe nuk i harron vëllezërit në Jerusalem!
nikkia-haley

Ambasadorja amerikane në OKB: Hamasi fajtor për dhunën në Gazë, jo Izraeli

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në OKB, Nikki Haley, të martën i doli në mbrojtje përgjigjes izraelite, duke fajësuar Hamasin për trazirat e djeshme në kufirin e Izraelit me Gazën. “Ditët e fundit, terroristë të Hamasit,...
180309115433-01-trump-kim-jong-un-split-super-tease_1526411869-5509550

Koreja e Veriut anulon bisedimet me Korenë e Jugut

Koreja e Veriut ka anuluar bisedimet e nivelit të lartë me Korenë e Jugut si shenjë zemërimi ndaj disa manovrave ushtarake. Zyrtarë të Veriut i thanë agjencisë së lajmeve KCNA se ushtrimet ushtarake në mes të Shteteve të Bashkuara...
1-661

Dasma mbretërore: I ati i Meghan nuk pranon ta shoqërojë në altar

Kur kanë mbetur dhe pak ditë nga dasma e shumëpritur mbretërore në Britani, ka ndodhur e papritura. Babai i Meghan Markle nuk pranon ta shoqërojë atë në altar. Mediat e cilësojnë këtë si turpërim për Pallatin Mbretëror. Një...