Wednesday, 18 July 2018 | Lajme: 50

Bota

prince-harry-meghan-markle-post-wedding-feature_1528370296-9651200

Ky është prioriteti i parë i Meghan dhe Prince Harry-t pas dasmës

Ka kaluar më pak se një muaj, që nga dasma mbrëtërore e Princit Harry dhe Meghan Markle, në kishën, St.George’s Chapel, në kështjellën Windsor. Sipas burimeve për US Weekly, Duka dhe Dukesha e Sussex, kanë tashmë një prioritet...
h_1528372520-9256803

Fotografi e rrallë e Hitlerit duke dalë nga një klub nate me 2 vajza

Hitleri, është emri që me dekada ka tmerruar njerëzimin me diktaturën e tij. Ai ka udhëhequr Gjermaninë për shumë vite dhe ka pushtuar një pjesë të madhe të Europës dhe Afrikën Veriore gjatë Luftës së Dytë Botërore. Por,...
auto-auto-1db35cc2-490c-42e3-ba20-36d08c615c71-w1023-r1-s152835707715283570941528359341_1528361227-9934507

Pompeo: SHBA nuk do të lejojë Iranin të zhvillojë armët bërthamore

Shtetet e Bashkuara paralajmëruan se Uashingtoni nuk do ta lejojë Iranin të zhvillojë armë bërthamore, pasi Republika Islamike tha se planifikon të rrisë kapacitetin e pasurimit të uraniumit. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo,...
101911083-6476512c-41c4-4a6d-b38b-8f5f01adf288_1528318050-2821391

Qeveria Spanjolle me më së shumti gra në Evropë

Kryeministri socialit i Spanjës, Pedro Sánchez, ka emëruar gratë në 11 nga 17 postet e kabinetit të tij, proporcioni më i lartë në çdo vend të Evropës. Kjo përzgjedhje e Sánchez vjen si një kontrast i madh krahasuar me ekzekutivin...
auto-akbaralbakerqatarairwayshostsgalacelebrate43fykdcdgi7l1528289402_1528292140-6453739

Bosi i ‘Qatar Airways’ kërkon thellësisht falje për atë çfarë tha kundër femrave

Bosi i “Qatar Airways” ka kërkuar thellësish falje për ndonjë fyerje që ka shkaktuar kur tha se një grua nuk do të mund ta bënte dot punën e tij. Akbar al-Baker ishte shprehur të martën se linja ajrore duhej të udhëhiqej nga...
rrezja_1528278371-2191213

Tenisti shqiptar takohet me Trumpin

Tenisti i ri shqiptar nga Mali i Zi, Rrezart Cungu, është takuar me presidentin e SHBA-së, Donald Trump. Rrezarti 19-vjeçar konsiderohet si talent perspektiv. Ai është djali i politikanit të njohur shqiptar në Mal të Zi, Nazif Cungu. Rrezarti...
kanada-750x395

Kanadaja drejt legalizimit të marijuanës

Kanadaja po përgatitet të kthehet në vendin e parë anëtar të G7-s që legalizon marijuanën. Vendi e ka ligjëruar tashmë përdorimin e hashashit për arsye mjekësore, por hapi i radhës do të jetë legalizimi i plotë i tij. Të enjten,...
plastic-bag-reef-jpg-653x0-q80-crop-smart_1528230394-1811332

Alarmi nga plastika, Toka mund të rrethohet 7 herë në orë nga qeset

Rreth 5 mijë miliardë qese plastike përdoren çdo vit në botë, si pjesa më e madhe e mbetjeve plastike një pjesë e vogël e të cilave riciklohen, thuhet në një raport të OKB të publikuar të martën në Ditën Botërore të Mjedisit. Sipas...
a_1528197269-6423557

Irani kërcënon SHBA-në me armë bërthamore

Lideri Suprem i Iranit ka sfiduar presidentin amerikan, Donald Trump, duke thënë se vendi do të ngrejë kapacitetet e saj bërthamore nëse raportet mes dy vendeve vazhdojnë të prishen. Ayatollah Ali Khamenei u ka thënë shkencëtarëve...
k_1528198148-1051871

I derdhet kafeja, gjesti i rrallë i kryeministrit holandez

Në tetor të vitit 2017, kryeministri holandez Mark Rutte u bë një legjendë e gjallë, teksa ai udhëtoi me biçikletë drejt pallatit mbretëror për të takuar mbretin Willem-Alexander të Holandës. Por Rutte ka rrëmbyer sërish vëmendjen...