e Enjte, 18 Janar 2018 | Lajme: 0

Ballkan

kosova

Të kthyerit nga luftërat e Sirisë kërcënim për sigurinë e Kosovës

Luftëtarët e kthyer në Kosovë nga vatrat e luftërave në Siri e Irak, mund të paraqesin sfidë serioze për sigurinë, madje edhe nëse tashmë janë nëpër burgje. Një konstatim të tillë e ka dhënë Komandanti i KFOR-it, Gjovani...
mogerini

Mogerini: Prioriteti im është inkuadrimi i Ballkanit Perëndimor në BE

Inkuadrimi i vendeve nga Ballkani Perëndimor në Bashkimin Evropian do të jetë një nga dy prioritetet e mia për punë në periudhën e ardhshme, së bashku me përforcimin e sigurisë dhe mbrojtjes në Union, deklaroi mbrëmë përfaqësuesja...
erdogan

Erdogan: Ideja për “Shqipërinë e Madhe” është e papranueshme për Turqinë

Presidenti i Turqisë Recep Tayp Erdogan, ka thënë se ideja e bashkimit të Shqipërisë, Maqedonisë dhe Kosovës në “Shqipërinë e Madhe” mund të jetë e rrezikshme dhe se është e papranueshme për Turqinë. Ai tha se Turqia...
132487908

Avramopulos: Do ta mbyllim rutën mesdhetare të refugjatëve, njëjtë si edhe atë ballkanike

Mënyrën në të cilën do ta përmbyllin rutën ballkanike migruese,do ta përdorim edhe për mbylljen e rutës së emigrantëve të mesdheut qendror, deklaroi sot eurokomisari për çështje emigruese, Dhimitris Avramopulos. Siç njofton...
v2-2-780x439

Vila përrallore dhe jeta luksoze e biznesmenit shqiptar që “drejtonte rrjetin e kokainës” (Foto/Video)

Rasti i biznesmenit shqiptar në Greqi që akuzohet se drejton rrjetin e kokainës, ka bërë bujë në opinionin publik. Mediat greke po i kushtojnë tepër rëndësi rastit të shqiptarit Arian S. 54 vjeç, biznesmen nga Shqipëria dhe që...
kosova

Prishtinë: Kosova nuk rrezikohet nga sulmet terroriste

Vdekja e Lavdrim Muhaxherit në Siri është paralajmëruar që Ballkanin do ta “prekin” sulmet e mundshme terroriste, përfshirë edhe Kosovën. Por se sa është Kosova e prekur nga këto sulme, Shqipe Mjekiqi, këshilltare e lartë politike...
haradinaj_edhe_kater_vjet_ne_k

“Zëri”: Haradinaj ndodhet midis dy zjarreve politike

Kandidatit të PAN-it për kryeministër, Ramush Haradinaj, i takon mandatari i parë për formimin e Qeverisë, por një gjë e tillë po shihet e vështirë nga analistët kosovarë pa paguar edhe një çmim të shtrenjtë. Qeveri me serbët...
largea_vip-prostitute1430718257

Seks online: Arrestohen 6 vajza, tutorja i joshte me paga 800-1200 euro

Një rrjet vajzash që ushtronin prostitucion online është shkatërruar nga Policia e Tiranës. Policia e Tiranës arrestoi 6 vajza si dhe tutoren tek ‘Komuna e Parisit’ ku ndodhej dhe apartamenti ku ushtrohej aktiviteti i paligjshëm. Operacioni...
Cernetic-sa-Pamelom-Anderson

Mashtroi diplomat dhe jetonte jetë luksi pa paguar asgjë, arrestohet në Itali princi i shtirur i Malit të Zi dhe Maqedonisë

Policia italiane e arrestoi Stefan Çernetiq për arsye se me vite është prezentuar si “princi nga Mali i Zi dhe Maqedonia” dhe në këtë mënyrë  ka mashtruar një numër të madh përfaqësuesish të xhet-setit, duke jetuar...
133035644

Kolona prej disa kilometrave në kufirin midis Bullgarisë dhe Greqisë për shkak të arrestimit të doganierëve

 Në vendkalimin kufitar “Kullata”, i cili është më i madhi në kufirin midis Bullgarisë dhe Greqisë, janë krijuar kolona disa kilometra të gjata nga automjetet për shkak të arrestimit të pothuajse tërë turnit të doganierëve...