e Shtunë, 24 Qershor 2017 | Lajme: 14

Ballkan

116371512

Grevë e përgjithshme në Greqi

Greqia sot pothuajse është tërësisht e bllokuar për shkak të grevës së përgjithshme 24-orëshe që e organizojnë sindikatat në shenjë proteste për shkak të masave të reja për kursim që i aranzhoi Qeveria greke me kreditorët,...
Laplje Selo, 3. novembra 2013 - Prvi glasaèi nakon otvaranja glasaèkog mesta 3402E u Osnovnoj školi "Miladin Mitiæ" u Lapljem Selu. Glasaèka mesta na lokalnim izborima na Kosovu i Metohiji, na kojima æe graðani birati odbornike i gradonaèelnike u 39 opština, otvorena su jutros u 7 èasova. FOTO TANJUG / ZORAN ŽESTIÆ / tj

Zëri: Kosova ka më shumë votues, se sa banorë

Në listat e votuesve për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të Kosovës gjendem mbi 615 mijë votues më shumë se sa është numri i përgjithshëm i qytetarëve të Kosovës, vëren gazeta “Zëri”. Të drejtë vote për zgjedhjet...
blerta

Kush ishte 16–vjeçarja që vdiq në spitalin privat – daja i saj jep detajet e ngjarjes

Blerta Pepa është emri i 16 – vjeçares e cila ndërroi jetë në lule të rinisë, pas një ndërhyrje në gju për meniskun dhe ligamentin. Adoleshentja ka qenë pjesëmarrëse tek Gjeniu i Vogël që është transmetuar në TV Klan. Në...
133697708

Hojt Ji i bëri thirrje opozitës shqiptare të merr pjesë në zgjedhje

Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit Hojt Brajan Ji ka deklaruar se, vetëpërjashtimi i opozitës nga zgjedhjet do të jetë e dëmshme për vendin. Për herë të parë, Ji ka thënë se SHBA japin siguri se kryeministri Rama...
operacion

Tragjike, vdes gjatë operacionit një vajzë, mjeku shqiptar tenton vetëvrasjen

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të djeshëm, ku një paciente e mitur ka ndërruar jetë gjatë një operacioni në një spital privat. Por tragjedia nuk ka përfunduar këtu. Mjeku anestezist i këtij spitali...
133697217

Tension në Parlamentin grek, nxirret jashtë deputeti i Agimit të Artë (video)

Anëtari i njohur i partisë ultradjathtiste greke Agimi i Artë, Ilijas Kasidijaris, sot u nxor jashtë nga Parlamenti pasi që shtyhu një deputet të partisë rivale Demokracia e Re, ku në seancën plenare filloi konflikt midis deputetëve...
133694755

Nis protesta e opozitës në Tiranë

Protesta e opozitës që kërkon largimin e kryeministrit Edi Rama dhe krijimin e një qeverie teknike që do të garantojë zgjedhje të lira dhe të ndershme, nisi mesditën e sotme në bulevardin “Dëshmorët e Kombit, në qendër të...
arbana-xhara-655x356

Arbana Xharra rrihet brutalisht nga persona të panjohur

Arbana Xharra është sulmuar sot rreth orës 1 pas mesnate në një parking në Prishtinë, duke u rrahur brutalisht nga agresoret. Ngjarja ndodhi pas orës 1 te mesnatës, kur Xharra ishte kthyer nga Tirana, pasi ishte  ftuar në emision...
113994396

Ji: Hyrja e Malit të Zi në NATO ndryshim më dramatik në rajon

Zëvendës ndihmësi sekretari amerikan i shtetit Hojt Brajan Ji, në forumin 2BS, që dje u mbajt në Budvë deklaroi se hyrja e Malit të Zi në NATO është ndryshim më dramatik, edhe pse shumë punë kanë ndodhur në rajon sivjet. Ai deklaroi...
policia,

Nusja bën për spital vjehrrën, flet burri: Më ndau prindërit, tani jeton me babanë tim

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Dragostunjë të Librazhdit, ku nusja ka dhunuar vjehrrën dhe e ka bërë atë për në spital. Mediat raportuan se ka qenë vjehrra ajo që ka dhunuar nusen dhe nusja ka marrë urdhër-mbrojtje,...