Monday, 18 June 2018 | Lajme: 36

Ballkan

1525897509-greqi_1525932091-3088838

4 të burgosur shqiptarë alarmojnë Greqinë, bëjnë arratisje spektakolare (FOTO-VIDEO)

4 të burgosur shqiptarë janë arratisur mbrëmjen e djeshme nga Porti i Pireut. Lajmi është bërë me dije nga mediat greke, të cilat raportojnë se ngjarja ka ndodhur në orën 20:00 teksa 11 të burgosur po transferoheshin nga Athina...
fe392f78a62c6fc460cf8c2a182b395f_1525932452-6114568

CIA raport tronditës: 40% e të punësuarve në Shqipëri në kufijtë e ekzistencës

Mjedisi i biznesit në Shqipëri është i varfër, teksa 40% të punësuarve në vend që i përkasin sektorit bujqësor janë në kufijtë e ekzistencës, thuhet në vlerësimin e Agjencisë Amerikane të Inteligjencës (CIA) për zhvillimet...
aksidenti-696x404

Makina bëhet copë në autostradë, humb jetën shqiptari 22-vjeçar

Një i ri shqiptar, 22 vjeç, ka humbur jetën në Itali pasi makina që ai drejtonte është shkatërruar plotësisht pas një aksidenti rrugor. Ngjarja ka ndodhur mbrëmë, kur makina Volkwagen Lupo u rrokullis disa herë nga njëra anë e...
malsori_1525787352-2571999

Qeveria ua ndan nga 10 mijë euro familjeve të dy policëve që ranë në Lepenc

Nga 10 mijë euro për familjet e dy policëve që ranë në Lepenc. Qeveria e Kosovës ka ndarë nga 10 mijë euro për familjet e dy policëve që vdiqën në aksidentin në magjistralen Kaçanik – Hani i Elezit, më 29 prill. Zyra...
lepenc-policet-e-zhdukur

Nesër ditë zie në shenjë nderimi për dy policët

Kryetari i Komunës së Kaçanikut, Besim Ilazi e ka shpallur ditën e mërkurë, ditë zie në shenjë nderimi dhe respekti për dy policët, Malsor Dashi e Armend Trena që e kanë humbur jetën në krye të detyrës pas rënies me veturën...
4-3_1525775065-9459515

Kryhet obduksioni i trupit të policit Armend Trena që u gjet dje në Lepenc

Drejtori i Departamentit të Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu, ka thënë se autopsia e trupit të Armend Trenës tashmë ka përfunduar dhe se trupi është nisur për tek familjarët në Kaçanik. Arsim Gërxhaliu, ka thënë për Gazetën...
Screenshot_2-7

Lidhja intime që dogji kosovarin: Aman pranoje, unë do zhdukem

Vdekja e kosovarit 61-vjeçar Xhafer Osmani vijon të qëndrojë e mbuluar nga misteri, pasi deri në daljen e rezultateve të ekspertimit Mjeko-Ligjor, policia dhe prokuroria e Krujës, vijojnë të mbetet të ndara në qëndrime, duke mos...
Dushan-Vujoviq-480x263

Jep dorëheqje ministri serb i Financave

Ministri i Financave i Serbisë, Dushan Vujoviq ka dhënë dorëheqje më 7 maj, duke përmendur arsye personale. Vujoviq i ka dorëzuar letrën e dorëheqjes kryeminisres Ana Brnabiq. Aty ai ka detajuar arsyet e largimit të tij, ka raportuar...
vv_1525692296-7956716

I shkojnë për kontroll, Policia habitet nga ajo çfarë gjen në shtëpinë e gjakovarit

Policia e Kosovës ka konfiskuar pushkë, revole dhe thika në një shtëpi në Gjakovë. Në raportin e Policisë thuhet se në rrugën “Musa Zajmi”, gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit janë gjetur dhe konfiskuar dy pushkë,...
1-160

Shqiptari gjen 700 euro në rrugë por nuk i prek, mësoni arsyen (FOTO LAJM)

Një qytetar nga komuna e Gjilanit, me inicialet G.R., ka gjetur në rrugë 700 euro dhe ka vendosur t’ia ruajë personit që i kanë humbur. Bashkë me to ai ka gjetur edhe një letërnjoftim, i cili siç shihet në pamje i takon M.S., po...