Sunday, 21 October 2018 | Lajme: 5

Ballkan

auto-behgjet-pacolli1536910038_1536911688-9901682

Pacolli shpenzoi rreth 2 mijë e 200 euro për dy udhëtime me aeroplan

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli kishte shpenzuar rreth 2 mijë e 200 euro për dy udhëtime me aeroplan, njërin për në Vjenë e tjetrin për në Bruksel. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli kishte shpenzuar...
sali-berisha1_1536866737-2501682

Sali Berisha flet edhe një herë për shkëmbimin e territoreve në mes të Kosovës dhe Serbisë

Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha ka folur edhe një herë për shkëmbimin e territoreve mes Serbisë dhe Kosovës, duke sqaruar edhe një herë pozicionin e tij. “Nuk jam kundër një marrëveshje, e mbështes një marrëveshje....
dhune-shqiptar-itali-660x430

Përdhunoi 16 vjet vajzën, flet babai: E di gjithë lagjja, ish-gruaja dhe ime bijë e bëjnë këtë sepse…

“Nuk e kam përdhunuar unë vajzën time. Gënjen ish-gruaja bashkë me vajzën që të më marrin shtëpinë”. Kështu deklaron nga burgu i Vaqarrit Qirjako Nakuçi, i cili akuzohet se ka abuzuar seksualisht me vajzën tij për 16 vite...
gjzshi

Babai ‘monstër’ përdhunonte vajzën, rrëfimi i gjyshit për ngjarjen

E solli në jetë për t’i falur dashuri, por abuzoi me të në mënyrë më monstruoze. Bëhet fjalë për Qirjako Nakucit, i cili për 16 vite me rradhë abuzoi seksualisht me të bijën, që në moshë të mitur. Historia dramatike...
19146238-1782341432078003-8193892892373711478-n_1536750317-9646097

Në Serbi hanë testikuj kafshësh, ky është festivali i çuditshëm

Në festival i gatimit të testikujve është mbajtur në Lipovicë të Serbisë. 18 ekipe nga Australia, Japonia, SHBA dhe Serbia kishin “b**e” të merrnin pjesë në këtë festival të çuditshëm. Për të përzgjedhur fituesin, juria...
varreza_1536652139-1390489

Shqiptari gjendet i vdekur në varreza

Një shqiptar i cili punonte prej vitesh mirëmbajtës i varrezave në Cuggiono të Milanos në Itali, u gjet i vdekur. 59-vjecari, emri i të cilit nuk bëhet i ditur nga mediat italiane, u gjet i pajetë pasditen e së hënës nga banorë...
populli

“Mbytet” kryeqyteti! 30 % e popullit shqiptar jeton në Tiranë

Shqipëria është shteti i 11 në Europë (madje përpara Austrisë, Gjermanisë), por edhe të gjithë vendeve ballkanike, me përqindjen më të lartë të popullsisë së përqendruar në kryeqytet (metropol). Në një hartë të përpiluar...
ademi-meta

Presidenti Meta pret në një takim Ministrin e Kulturës së Maqedonisë, Asaf Ademi

Presidenti i Shqipërisë, Sh.T.Z. Ilir Meta priti sot në një takim Ministrin e Kulturës së Maqedonisë, z. Asaf Ademi. Presidenti Meta përgëzoi Ministrin Ademi për përparimin që po bën Maqedonia, veçanërisht në çështje kyçe...
bbc_2

BBC: Ideja e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, moment historik

Kur bëhet fjalë për shkëmbimin e territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, përgjigja varet nga kush e merrni, nga pala përkrahëse apo ajo kundërshtuese e idesë, shkruan BBC. Siç shkruan mediumi prestigjioz britanik, të dy vendet mund...
1-709-750x415

Mbyllen 3 lokale në Jalë, ushqimi ruhej në kushte skandaloze

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit njofton se i ka vene drynin 3 lokaleve ne Jalë, nje nga zonat me te frekuentuara gjate veres nga turistet si vendas edhe te huaj. Kjo për shkak të shkeljeve të rënda të standarteve të sigurisë ushqimore,...