e Mërkurë, 24 Maj 2017 | Lajme: 1

Ballkan

113994396

Ji: Hyrja e Malit të Zi në NATO ndryshim më dramatik në rajon

Zëvendës ndihmësi sekretari amerikan i shtetit Hojt Brajan Ji, në forumin 2BS, që dje u mbajt në Budvë deklaroi se hyrja e Malit të Zi në NATO është ndryshim më dramatik, edhe pse shumë punë kanë ndodhur në rajon sivjet. Ai deklaroi...
policia,

Nusja bën për spital vjehrrën, flet burri: Më ndau prindërit, tani jeton me babanë tim

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Dragostunjë të Librazhdit, ku nusja ka dhunuar vjehrrën dhe e ka bërë atë për në spital. Mediat raportuan se ka qenë vjehrra ajo që ka dhunuar nusen dhe nusja ka marrë urdhër-mbrojtje,...
shantazh-foto

Fotot intime/ I nxin jetën ish-të dashurës adoleshente, por nuk llogariti se…

E pëson keq një 35-vjeçar, i cili kanoste ish-të dashurën, se nëse nuk i jepte shuma të mëdha parash, do t’i publikonte fotot intime. Ngjarja ka ndodhur në Kavajë dhe sipas policisë në pranga u vu shtetasi Mentor Leçini, 35 vjeç,...
1494528221still0511-00009ddd_1494530630-5945148

Skandal në futbollin shqiptar, zbardhet biseda për trukimin e ndeshjes Partizani – Kukësi (Video)

“Fiks Fare” denoncon një videoskandal për trukimin e ndeshjeve në kampionatin shqiptar, ku një menaxher futbollistësh ofron parà në këmbim të tolerimit në fushën e lojës. Biseda korruptive zhvillohet ndërmjet menaxherit, Drini...
epa04934678 European Commissioner for European Neighbourhood Policy and Enlargement Negotiations Johannes Hahn gives a press conference at EU Commission headquarters in Brussels, Belgium, 17 September 2015. Earlier the day, Hahn opened the conference 'Beyond the borders: the EU's challenges in its neighbourhood' in Brussels.  EPA/OLIVIER HOSLET

Han: Më vjen keq që zgjedhjet në Shqipëri do të mbahen pa opozitën, por ky është proces demokratik

Letra drejtuar shqiptarëve në Shqipëri e Komisionerit për Zgjerimin, Johanes Hahn duket sikur mbyll çdo shteg për negociatë mes palëve, legjitimon 18 qershorin si ditën e zgjedhjeve edhe pa opozitën dhe i kërkon asaj të mos pengojë...
133692362

Thaçi-Nishani: Shqiptarët asnjëherë nuk kanë qenë më të bashkuar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu i tij  presidenti në largim i Shqipërisë, Bujar Nishani i cili qëndron për vizitë treditore në Kosovë, vlerësuan se shqiptarët asnjëherë nuk kanë qenë më të bashkuar se tani,...
thaci

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë mbahen më 11 qershor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vendosur që zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbahen më 11 qershor. Telegrafi ka mësuar se presidenti Hashim Thaçi këtë vendim e ka marrë pas takimit që pati me partitë politike. Edhe burime...
auto_1_copy1494422022-655x356

Kuvendi rrëzon qeverinë e Mustafës/ Kosova në zgjedhje të parakohshme

Parlamenti i Kosovës rrezon qeverine e Isa Mustafes. 78 vota pro mocionit bejnë që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme brenda 45 diteve. Ky mocion u iniciua nga partia opozitare, Nisma për Kosovën dhe është mbështetur edhe...
dhuna

Përdhunohej nga babai, rrëfimi rrëqethës për vajzën shqiptare shokon edhe hetuesit

Përdhunohej sistematikisht prej të atit, prej të paktën dy vitesh por nuk kishte guxuar të tregonte sepse ai e kërcënonte. Mediat greke, raportojnë për tmerrin që ka përjetuar vajza e një familje shqiptare në Greqi, dhe se çdo...
132651262

Kriza politike sjell në Tiranë zëvendës ndihmës Sekretarin amerikan të Shtetit Hojt Ji

Pas angazhimit të Brukselit në zgjidhjen e krizës politike në Shqipëri, javën e ardhshme pritet që edhe Uashingtoni të angazhohet në arritjen e një marrëveshje mes opozitës dhe maxhorancës, informon “Bota sot”. Të hënën...