e Enjte, 25 Maj 2017 | Lajme: 1

Ballkan

refugjat migrant

OJQ e cila iu ndihmon refugjatëve në Greqi akuzohet për eksploatim seksual

Bashkimi Evropian ka suspenduar financimin e organizatës joqeveritare (OJQ) e cila iu ndihmon refugjatëve në Greqi, për të cilën pritet të fillojë hetim për gjoja eksploatim seksual dhe korrupsion financiar, kumtoi kancelarja e eurokomisarit...
mesuesi-durres

Mësuesi bën për spital nxënësin nga Suhareka

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një shkollë në Sahurekë, ku një mësues ka rrahur dhe ka bërë për spital nxënësin e tji. Sipas policisë mësohet se nxënësi është lënduar si pasojë e shkelmave, ndaj dhe është dërguar...
basha

Është arritur marrëveshje mes opozitës dhe pushtetit në Shqipëri

Takimi prej më tepër se tre orësh, kokë më kokë, mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, duket se ka sjellë zgjidhjen e krizës politike në vend. Siç njofton Top-Channel, të dy liderët dolën...
133699147

Haredinaj, Veseli dhe Limaj lidhën marrëveshje parazgjedhore koalicioni

Partia Demokratike e Kosovës ka përmbyllur, në minutat e fundit të afatit për regjistrim të koalicioneve, një marrëveshje koalicioni me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës të Ramush Haradinajt dhe Nismën për Kosovën të Fatmir...
116371512

Grevë e përgjithshme në Greqi

Greqia sot pothuajse është tërësisht e bllokuar për shkak të grevës së përgjithshme 24-orëshe që e organizojnë sindikatat në shenjë proteste për shkak të masave të reja për kursim që i aranzhoi Qeveria greke me kreditorët,...
Laplje Selo, 3. novembra 2013 - Prvi glasaèi nakon otvaranja glasaèkog mesta 3402E u Osnovnoj školi "Miladin Mitiæ" u Lapljem Selu. Glasaèka mesta na lokalnim izborima na Kosovu i Metohiji, na kojima æe graðani birati odbornike i gradonaèelnike u 39 opština, otvorena su jutros u 7 èasova. FOTO TANJUG / ZORAN ŽESTIÆ / tj

Zëri: Kosova ka më shumë votues, se sa banorë

Në listat e votuesve për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të Kosovës gjendem mbi 615 mijë votues më shumë se sa është numri i përgjithshëm i qytetarëve të Kosovës, vëren gazeta “Zëri”. Të drejtë vote për zgjedhjet...
blerta

Kush ishte 16–vjeçarja që vdiq në spitalin privat – daja i saj jep detajet e ngjarjes

Blerta Pepa është emri i 16 – vjeçares e cila ndërroi jetë në lule të rinisë, pas një ndërhyrje në gju për meniskun dhe ligamentin. Adoleshentja ka qenë pjesëmarrëse tek Gjeniu i Vogël që është transmetuar në TV Klan. Në...
133697708

Hojt Ji i bëri thirrje opozitës shqiptare të merr pjesë në zgjedhje

Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit Hojt Brajan Ji ka deklaruar se, vetëpërjashtimi i opozitës nga zgjedhjet do të jetë e dëmshme për vendin. Për herë të parë, Ji ka thënë se SHBA japin siguri se kryeministri Rama...
operacion

Tragjike, vdes gjatë operacionit një vajzë, mjeku shqiptar tenton vetëvrasjen

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të djeshëm, ku një paciente e mitur ka ndërruar jetë gjatë një operacioni në një spital privat. Por tragjedia nuk ka përfunduar këtu. Mjeku anestezist i këtij spitali...
133697217

Tension në Parlamentin grek, nxirret jashtë deputeti i Agimit të Artë (video)

Anëtari i njohur i partisë ultradjathtiste greke Agimi i Artë, Ilijas Kasidijaris, sot u nxor jashtë nga Parlamenti pasi që shtyhu një deputet të partisë rivale Demokracia e Re, ku në seancën plenare filloi konflikt midis deputetëve...