Tuesday, 22 May 2018 | Lajme: 21

Ballkan

capture_1522653100-7389115

Zhduket shqiptarja në Zvicër, Policisë i nevojitet ndihmë për ta gjetur

Policia Kantonale e Lucernit ka pubklikuar sot një njoftim për mungesën e Naime Monit nga Ebikon-i i Luzernit. Ajo ka braktisur banesën në Alfred Schindlerstrasse të shtunën (dje) rreth orës 17, këmbë ose me mjete të transportit...
1-3-750x430

Sateliti kinez del jashtë kontrollit, rrezikon të bjerë në Shqipëri (FOTO)

Pritet që brenda disa orëve, sateliti shkencor kinez “Tiangong-1” të rikthehet në mënyrë të pakontrolluar në atmosferën e tokës dhe sipas vlerësimeve të Agjencisë Evropiane të Hapësirës, një pjesë e madhe e Evropës Jugore...
alarm17

Çoi në këmbë gjithë Tiranën, zbulohet çfarë kishte në valixhen e dyshimtë

Një valixhe e dyshimtë ka shkaktuar panik sot në kryeqytet. Edhe pse u hamendësua se në valixhe kishte një bombë, në fkat ishte thjesht një alarm fals. Policia dhe forcat xheniere kanë bërë shpërthimin e kontrolluar dhe ka rezultuar se...
erdogan-1-958x480

Erdogan kërcënon kryeministrin Haradinaj: “Vëllezërit e mi kosovarë nuk i japin kredibilitet një kryeministri si ti”

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan sot deklaroi se Agjencia Turke e Inteligjencës, me një operacion në Kosovë 6 prej këtyre (FETO) i kapën këta përfaqësues të lartë të FETO-s në Ballkan dhe i sollëm, raporton Anadolu...
rama

Dhuna në protestë, Rama tregon çfarë ka vendosur sot

Kryeministri Edi Rama, do të dalë në orën 19:00 në një dalje për mediat, ku do të flasë për protestën e ditës së sotme për taksën e rrugës së kombit. Në një status në profilin e tij në ‘Facebook’, Rama thotë se do...
f52ca971-e505-4034-b9f6-ba396c869681_1522495538-5811160

Dhuna në Rrugën e Kombit, një polic i plagosur

Në një kohë që vijojnë tensionet nga protesta që po zhvillohet në Rrugën e Kombit, mësohet emri i parë i një prej personave të plagosur nga përleshja mes policisë dhe qytetarëve. Ai është komisari, Adem Visha, i cili mësohet...
456-9_1522494891-8469692

Protesta, radhë kilometrike në Rrugën e Kombit

Shumë shtetas kosovarë, duke shfrytëzuar fundjavën, janë nisur me mjetet e tyre drejt Shqipërisë, por bllokimi i aksit rrugor ka bërë që radhët të shkojnë në më tepër se 10 km. Top Channel, raporton se karvani i mjeteve fillon...
ea15c72f-daa3-4e09-8910-7b537819bce6_1522493134-1364785

Rama kërcënon protestuesit: Do të merrni përgjigjen e merituar

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër pas përplasjes së dhunshme në rrugën e Kombit. Në një status në profilin e tij në ‘Facebook’, Rama ka kërcënuar protestuesit se do të përgjigjen para ligjit për shkatërrim e kabinës...
digjen-kabinat-680x430

Shkatërrohen sportelet, 3 të lënduar nga përplasja me policinë në rrugën e Kombit (VIDEO+FOTO)

Tre të plagosur është bilanci i deritanishëm i përplasjes mes policisë dhe protestuesve në rrugën e Kombit. Qindra qytetarë janë të pranishëm në këtë protestë, ndërsa duke parë që policia nuk i ka lejuar që të afrohen drejt...
ddd_1522485306-3605380

Nis protesta kundër taksës së Rrugës së Kombit, policia bllokon automjetet nga Kosova

Ditën e sotme, rreth orës 11:30 do të mbahet protesta tek Tuneli i Kalimashit kundër vendosjes së tarifës në Rrugën e Kombit. Ndërkohë, mësohet se shtetas nga Kosova janë nisur për të marrë pjesë në këtë protestë, por policia...