Thursday, 21 June 2018 | Lajme: 2

Ballkan

thikeee

Shqiptari në bashkëpunim me të dashurën therr me thikë nënën dhe babain, dorëzohen në polici

Pasditen e sotme një ngjarje e rëndë ndodhi në qytetin e Durrësit, aty ku një 25 vjeçar në bashkëpunim me të dashurën theri me thikë prindërit e moshuar. Mësohet se Hajri Neziri plagosi me thikë nënën e tij Hasije Neziri 64...
ushtari-695x430

Ushtari i UÇK-së dhuron veshkën si donacion për shërimin e djalit të Halil Kastratit

Ndjehem krenar dhe kam nderin që në emër të bashkëluftëtarëve, të përshëndes me një vlersim të lartë gjestin human të Komandant Shaban Brahaj – TIGRI, Luftëtarit të UÇK-së pran Zonës Operative të Pashtrikut i cili publikisht...
kequshqyerja-1468343936-9664874_1529438542-3006594

Sa keq i ushqejnë fëmijët shqiptarët, pak fruta dhe shumë ushqime të gatshme!

Fëmijët gjatë pushimeve prishin çdo regjim, veçanërisht atë të ushqimit. Prindërit e pranojnë se pothuajse gjithmonë lejojnë fëmijët të konsumojnë ushqime pa vlera ushqyese. Ndërsa ekspertet tregojnë se ku duhet të bëhet...
35647585-1080182922130509-7473438047900532736-n_1529440482-2337254

Sami Lushtaku: Djali i humanistit Halil Kastrati ka nevojë për lutjet tona

Djali i hoxhës dhe humanistit, Halil Kastrati është duke vuajtur nga një sëmundje. Ish kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku ka publikuar një status në profilin e tij në Facebook ku thotë se Uvejsi ka nevojë për lutjet...
vrasje-1

Tronditet kryeqyteti, burri vret gruan dhe bën vetëvrasje, të dy janë shqiptarë

Sot rreth orës 12:00 në rrugën “Fitim Duraku”, në Prishtinë si pasojë e gjuajtjes me armë zjarri kanë vdekur dy persona. H.C. mashkull 73 vjeç fillimisht ka shtënë me armë zjarri në drejtim të gruas së tij, Z.C. (femër) 66...
gruaja-750x430

Kjo grua të lë me barrë (VIDEO)

Një grua nga qyteti i Shkodrës e cila ysht dhe shtinë fall, madje të ndihmon edhe për të ngelur shtatzënë është denoncuar mbrëmë në “Fiks Fare”. Gruaja e quajtur Lali, thoshte se linte gratë shtatzanë kundrejt pagesës të...
Hilmi-Haradinaj-750x430

Haradinaj me fjalë prekëse për babanë e tij, Hilmiun!

Në mbledhjen komemorative në nderim të Hilmi Haradinajt, foli edhe kryeministri Ramush Haradinaj, djali i të ndjerit, raporton “Zeri.info”. Haradinaj në fjalimin e tij para të pranishmëve tha se do t’i mbesin besnik lirisë ashtu...
femija-734x430

Shqiptarja në Itali ka tentuar të shesë foshnjën e saj për 70 mijë euro avokatit homoseksual

Një 31 vjeçare shqiptare në Itali ka tentuar të shesë foshnjën e saj për 70 mijë euro. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në zonën e Pavias në Itali. Pasi kishte mbetur shtatzënë me të dashurin e saj, shqiptarja u martua përkohësisht...
20180617_104948-810x437-750x430

Hoxha u bën thirrje hoxhallarëve tjerë të mos e varrosin babin e Ramushit. Le ta varrosë prifti

Hilmi Haradinaj, babai i kryeministrit kosovar ka vdekur mbrëmë, ndërsa një imam i një xhamie në Rahovec, njëherit edhe zyrtar në partinë Fjala të Gëzim Kelmendit, ka bërë thirrje që hoxhallarët të mos e varrosin babanë e kryeministrit...
Ramushi-696x430

Vdes babai i kryeministrit Ramush Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj ka njoftuar se pas një sëmundjeje të rëndë, sot ka ndërruar jetë babai i tij, Hilmi Haradinaj. Varrimi i të ndjerit, siç bëri të ditur Kryeministri, do të bëhet të hënën. Postimi i plotë i Haradinajt: Të...