e Dielë, 25 Qershor 2017 | Lajme: 17

Ballkan

132691483

Zgjedhje parlamentare në Shqipëri

Mbi 3,4 milionë qytetarë shqiptarë me të drejtë vote sot i zgjedhin 140 deputetët e rinj të Parlamentit në Shqipëri. Në orën 07:00 të mëngjesit, siç njofton To-Channel, janë hapur qendrat e votimit në të gjithë vendin, ku 3...
133750123

Nesër në Shqipëri duhet të votojnë mbi 3,4 milionë persona

Mesnata e së premtes shënoi fundin e fushatës dhe nisjen e heshtjes zgjedhore në Shqipëri. Një ditë përpara zgjedhjeve, ligji, konkretisht Kodi Zgjedhor, ndalon çdo parti të bëjë fushatë apo propagandë drejtuar zgjedhësve. Vetëm...
133749966

Ivanov – Vuçiq: Çështjet e hapura të zgjidhen me dialog

Të gjitha çështjet ndërmjet dy vendeve rreth të cilave ekzistojnë mendime të ndryshme duhet të zgjidhen bashkarisht përmes dialogut. Të mos lejojmë që ato çështje të ndikojnë në marrëdhëniet ndërmjet dy shteteve, sepse, megjithatë,...
field3

Dy të vdekur në Greqi, rrëzimi i helikopterit filmohet live nga piloti (Video)

Dy persona kanë humbur jetën në Greqi, pas rrëzimit të një helikopteri civil. Një nga viktimat po transmetonte në “facebook live” deri në momentin që helikopteri i afrohet me shpejtësi tokës. Ngjarja ka ndodhur paraditen e të...
111716544

Rama që tani në hall, koalicion me të nuk dëshiron as LSDI, as PD

Kryeministri shqiptar dhe lider i partisë Socialiste në mënyrë kategorike e hodhi poshtë mundësinë për koalicion me partnerin e deritanishëm qeveritar, Lëvizjen për integrim Socialist (LSI) pas zgjedhjeve të 25 qershorit, por nuk...
kosova

Të kthyerit nga luftërat e Sirisë kërcënim për sigurinë e Kosovës

Luftëtarët e kthyer në Kosovë nga vatrat e luftërave në Siri e Irak, mund të paraqesin sfidë serioze për sigurinë, madje edhe nëse tashmë janë nëpër burgje. Një konstatim të tillë e ka dhënë Komandanti i KFOR-it, Gjovani...
mogerini

Mogerini: Prioriteti im është inkuadrimi i Ballkanit Perëndimor në BE

Inkuadrimi i vendeve nga Ballkani Perëndimor në Bashkimin Evropian do të jetë një nga dy prioritetet e mia për punë në periudhën e ardhshme, së bashku me përforcimin e sigurisë dhe mbrojtjes në Union, deklaroi mbrëmë përfaqësuesja...
erdogan

Erdogan: Ideja për “Shqipërinë e Madhe” është e papranueshme për Turqinë

Presidenti i Turqisë Recep Tayp Erdogan, ka thënë se ideja e bashkimit të Shqipërisë, Maqedonisë dhe Kosovës në “Shqipërinë e Madhe” mund të jetë e rrezikshme dhe se është e papranueshme për Turqinë. Ai tha se Turqia...
132487908

Avramopulos: Do ta mbyllim rutën mesdhetare të refugjatëve, njëjtë si edhe atë ballkanike

Mënyrën në të cilën do ta përmbyllin rutën ballkanike migruese,do ta përdorim edhe për mbylljen e rutës së emigrantëve të mesdheut qendror, deklaroi sot eurokomisari për çështje emigruese, Dhimitris Avramopulos. Siç njofton...
v2-2-780x439

Vila përrallore dhe jeta luksoze e biznesmenit shqiptar që “drejtonte rrjetin e kokainës” (Foto/Video)

Rasti i biznesmenit shqiptar në Greqi që akuzohet se drejton rrjetin e kokainës, ka bërë bujë në opinionin publik. Mediat greke po i kushtojnë tepër rëndësi rastit të shqiptarit Arian S. 54 vjeç, biznesmen nga Shqipëria dhe që...