e Premte, 19 Janar 2018 | Lajme: 0

Teknologji

Samsung-3-768x390

Këpucë inteligjente nga Samsung, së shpejti në treg

mpanitë teknologjike duan që gjithçka që ju vishni të jenë inteligjente. Samsung po përpiqet të sjellë inteligjencën tek këmbët tuaj me këpucët inteligjente IOFIT. Këto këpucë do të përdoren për të monitoruar aktivitetin...
kjo-euml-sht-euml-fluturakja-m-euml-e-fuqishme-amerikane-p-euml-r-evakuim-foto-video_hd

Avion dhe helikopter, supermjeti amerikan i operacioneve të evakuimit (VIDEO)

Fluturakja V-22 “Osprey” prej kohësh është konsideruar “si një hekurishte e shëmtuar” në aviacionin amerikan, dhe si një prej shumë projekteve të pakuptimta të Pentagonit që janë shumë të shtrenjta, jofunksionale dhe të...
Ura-620x330

Ja se si kjo makineri kineze ndërton urat (Video)

Një makineri e pabesueshme për ndërtimin e urave, e njohur si “Përbindëshi i Hekurt”, është duke mahnitur të gjithë me aftësinë e ndërtimit të urave. Ajo është në gjendje që të ndërtojë ura gjigante hekurudhore që dalin...
ipad-air-3-dhe-iphone-5se-prezantohen-me-15-mars_hd

iPad Air 3 dhe iPhone 5SE prezantohen me 15 mars

Apple do ta prezantojë iPad Air 3 dhe iPhone 5SE në një ngjarje mediale muajin tjetër, dhe sipas të gjitha gjasave tashmë e kemi edhe datën e këtij prezantimi nga Apple. Sipas një raporti të ri tani thuhet se iPad Air 3 do të prezantohet...
largea_galaxy-s7-leak-21454422818

Galaxy S7 do të prezantohet më 21 shkurt

Vetëm disa ditë pasi fotot e pajisjes së re të Samsung u shpërndanë gjërësisht në mediat online, kompania koreano-jugore ka njoftuar zyrtarisht datën kur do të prezantohet telefoni i ri. Në një video 14-sekondëshe në kanalin e...
largea_30c716f100000578-3426210-image-a-37_14543225644641454351939 (2)

Snapchat, tani mund t’i gjeni miqtë më lehtë

Për të gjithë përdoruesit e Snapchatit, ja ku vjen një lajm i mirë. Nëse deri më tani jeni bezdisur nga procedura jo shumë e thjeshtë e gjetjes së miqve, tani gjërat kanë ndryshuar për të mirë, të paktën kështu pretendon kjo...
pajisja-q-euml-ndalon-dron-euml-t-e-pad-euml-shiruar-pa-i-d-euml-mtuar-video_hd

Pajisja që ndalon dronët e padëshiruar, pa i dëmtuar (Video)

Me numrin e madh të dronëve, që përdoren për qëllime jo të mira, janë krijuar forma të ndryshme, për të ndaluar këto fluturake. Për këtë arsye është krijuar pajisja në formë arme, e cila vepron me radio frekuencë, duke interferuar...
largea_apple-ipad-air-21454064027

Apple prezanton në mars edhe iPad-in e ri

Behet e ditur se Apple përveç mini-iPhone, i cili do të quhet “5se”, në muajin mars do të prezantojë edhe një iPad të ri. “9to5Mac” bën të ditur se iPad i ri do të quhet Air 3, ndërsa do të ketë një ekran 9.7-inch dhe...
instagram

Ja si të fitoni para nga Instagrami

Pjesa më e madhe e njerëzve e përdorin Instagram-in për të postuar foto nga jeta e tyre e përditshme. Megjithatë, ka edhe nga ata persona që po e përdorin këtë rrjet social për të fituar para. Përdoruesit e Instagram-it me më...
largea_spotify-video-s-euml-shpejti-n-euml-ios-dhe-android_hd1453789961

Spotify Video së shpejti në iOS dhe Android

Spotify me sa duket është duke u përgatitur për të shtuar edhe shërbimin e saj të ri të quajtur Spotify Video. Spotify Video do t’i shtohet shërbimit të kompanisë e cila merret me streaming të muzikës, ndërsa tipari i ri me sa...