e Shtunë, 20 Janar 2018 | Lajme: 0

Teknologji

viber

Viber sjell risinë e re, një lajm që do ju gëzojë

Për të gjithë përdoruesit e Viber tani vjen një lajm i mirë, ata mund ti fshijnë mesazhet e tyre edhe nëse marrësi nuk e ka lexuar ende. Nuk ka një kohë të përcaktuar për këtë, kështu do të keni mundësi nëse të fshini edhe...
largea_9927b549-6e9e-4a05-950f-3cef43e6d209_cx0_cy4_cw0_mw1024_s_n_r11456781352

Google gjen se ku është marrë fotoja

Motori i kërkimit në Internet, gjigandi Google, ka përpunuar një inteligjencë artificiale që mund të identifikojë se ku është marrë një fotografi, edhe pa iu referuar objekteve të njohura që mund të ndodhen në foto, apo sistemit...
largea_youtube-mund-euml-son-turbullimin-e-videove_hd-780x4391456768943

YouTube mundëson turbullimin e videove

Mbase e mbani në mend se në vitin 2012, YouTube kishte lansuar një mjet për krijuesit e përmbajtjes i cili ua lejonte atyre të turbullojnë fytyrat e njerëzve në videot e tyre. Ky ishte hapi i parë i madh që YouTube mori për të dhënë...
Capture-58

Roboti Atlas, mjaft afër së qeni një qënie njerëzore (VIDEO)

Teknologjia ecën përpara… dhe ky robot është një shembull i qartë sesi dalë ngadalë po vjen koha e robotëve. Ky prototip quhet Atlas, dhe është plotësisht në gjëndje të kryejë veprime si ato të një njeriu. Në video tregohen...
facebook-n-euml-like-shton-edhe-emocionet-si-love-haha-wow-sad-dhe-angry_hd

Facebook në Like shton edhe emocionet si Love, Haha, Wow, Sad dhe Angry

Njerëzimi është “ngushtuar” në gjashtë emocione kryesore, thotë TechCrunch. Kjo pasiqë pas disa testeve në shtete të ndryshme, Facebook ka shtuar edhe disa butona tjerë mbi butonin e saj Like, të cilat i ka quajtur Reactions. Facebook...
largea_494787-skype-tips1456297068

Përdoruesve të Skype, nuk do të ju pëlqejë kjo

Microsoft është duke braktisur Skype Qik, aplikacionin video chat që u lançua vetëm 18 muaj më parë, për shkak se karakteristikat e tij janë tashmë në dispozicion në aplikacionin e plotë Skype. Në një postim në blogun zyrtar...
Makina-620x330

Projektohet makina që do fluturojë (VIDEO)

Në një të ardhme të afërt trafiku rrugor mund të jetë një problem i shkuar pasi po krijohet makina e cila pritet të fluturojë. Shkencëtarët thanë se kjo makinë është edhe ekologjike pasi mendohet të punojë me energji diellore.
s7-3

Prezantohet zyrtarisht Galaxy S7 (Foto)

Samsung ka zbuluar zyrtarisht dy celularët e rinj, Galaxy S7 dhe S7 Edge në ngjarjen që po mbahet në Barcelonë. Galaxy S7 dhe S7 Edge janë modelet më të reja të Samsung në linjën e Galaxy, raporton Gazeta Express. Dizajni i tyre është...
largea_101911203-20140811-9125-674-1910x10001455949669

Edhe Facebook Messenger do të shfaq reklamat e bizneseve

Një dokument i rrjedhur nga Facebook për reklamuesit e saj të mëdhenj thotë se rrjeti social është duke planifikuar për të lansuar produkte të reja të reklamave në shërbimin e mesazheve, Messenger. Kjo pritet të ndodhë nga tremujori...
detaje-t-euml-reja-p-euml-r-samsung-galaxy-s7_hd

Publikohen pamjet e para të Galaxy S7 (VIDEO)

Publikohen pamjet e para të smartfonit të ardhshëm Samsung Galaxy S7 , i cili pritet të publikohet zyrtarisht më 21 shkurt të 2016. Ka qenë blogu Android Authority ai që ka publikuar në faqen e tij pamjet e telefonit më të ri të...