Wednesday, 25 April 2018 | Lajme: 53

Teknologji

Galaxy-S8-2-5

E konfirmuar: Samsung Galaxy S8 sjell skanerin e fytyrës!

Spekulimet për Samsung Galaxy S8 tashmë kanë zbuluar se sensori i gjurmëve të gishtërinjëve është lëvizur për në pjesën e pasme dhe se pajisja do të ketë edhe skanerin e bebëzës së syrit. Tani, sipas një raporti të ri, telefoni...
samsung-galaxy-a3-a5-2016-preview-3-720x484

Samsung lanson dy telefona, por asnjëri nuk është Galaxy S8!

Samsung ka sjellur dy telefona të ri për 2017, por asnjëri prej tyre nuk është Galaxy S8. Galaxy A5 dhe A3 janë lansuar nga Samsung si telefona mesatar, që janë më pak të kushtueshëm se telefonat premium të kompanisë. Galaxy A5...
samsung-1-620x330

Galaxy S8 Plus do të vijë në dy versione

Raportohet se Samsung është duke përgatitur dy versione të telefonit të saj të ardhshëm e të shumëpritur, Galaxy S8. Njëri do të quhet Galaxy S8 dhe do të vijë me ekran 5-inç, ngjashëm sikurse paraardhësi i tij – Galaxy S7....
3955e33500000578-3835147-numerous_reports_are_surfacing_about_what_may_be_samsung_s_savin-m-74_1476305470148

Samsung Galaxy S8, pa butonin “home” dhe portë kufjesh

Samsung po ndjek gjurmët e Apple përsa i përket portave dhe butonave në modelin e ri Gallaxy. Raportime të reja sugjerojnë se firma Koreano Jugore po bëhet më e pranueshme në lidhje me të ardhmen me wireless, sidomos pasi Apple nuk...
apple-690x368

Bëni kujdes! Apple në 31 Tetor shpall të papërdorshëm këtë model iPhone

Nëse jeni duke përdorur ende një iPhone 4 ndoshta është momenti i duhur për ta ndërruar pasi kompania Apple ka vendosur që këtë model ta shtojë në listën e pajisjeve zyrtare të dala nga përdorimi dhe kjo pritet të ndodhë me...
samsung1-620x330

Ja pse shpërthejnë! Samsung: Ndalni përdorimin e Galaxy Note 7

Samsung u ka bërë thirrje të gjithë pronarëve të celularëve Galaxy Note 7 që të mos i përdorin ato, ose t’i shkëmbejnë pasi rrezikojnë të shpërthejnë. Samsung tërhoqi 2.5 milionë celularë javën e shkuar pas raportimeve...
ripi-620x330

Del në shitje rripi i “zgjuar” që nuk ju lejon të shëndosheni, ja si funksionon

Samsung ka prezantuar një produkt të ri të quajtur ‘rripi i zgjuar’ i cili mund të funksionojë si një ndërgjegje e dytë për sa i përket parametrave tuaj shëndetësorë. Rripi funksionon në mënyrë të ngjashme me një ndjesor...
iphone-7-do-t-euml-jet-euml-m-euml-i-holl-euml-dhe-rezistent-ndaj-ujit_hd-780x439

Lajm shokues për përdoruesit e iPhone …!

iPhone janë një ndër telefonat më të preferuar dhe më të përhapur në botë, por askush deri më sot nuk e dinte se sa parashikohet të zgjasin këto paisje. Gjigandi Apple, për herë të parë ka zbuluar se telefonat e tij të shtrenjtë,...
iPhone 7

Gjithçka që duhet të dini rreth iPhone 7

Modeli më i ri i serisë së iPhone pritet të dalë në shtator dhe të sjellë shumë risi në treg që nga karikimi me valë, te materiali i ri dhe kufjet me Bluetooth. Edhe pse duhen disa muaj derisa të dalë iPhone, diskutimet për të...
largea_dora1464416760

Penisë vibrues dhe krahë bionikë, ja si po e transformon teknologjia jetën (Video)

Që nga krahu bionik që i ka ndryshuar jetën një personi me krah të prerë, deri te penisi vibrues, i dikujt që ka patur një problem serioz me organin gjenital. Teknologjia është në gjendje sot të transformojë jetën e shumë njerëzve...