Saturday, 18 August 2018 | Lajme: 0

Teknologji

iphone-kode

Hakerët zbulojnë si të hapet iPhone pa kod, rrezikohen miliona celularë

Sa e vështirë do të ishte që një haker ta hapë celularin tuaj iPhone? Nëse i keni vënë një kod, sigurisht se mendoni se celulari juaj tashmë është i siguruar. Por, mendojeni përsëri. Duket se versionet më të reja të Apple e...
2-25

Facebook mbyll 3 aplikacione

Facebook-u po mbyll Moves, Hello dhe tbh, një treshe aplikacionesh që bleu në këto 4 vitet e fundit. Arsyeja është se asnjë nga këto aplikacione nuk u përhap në masë. Nga këto, tbh mendohej se do të ishte shumë i suksesshëm....
lite-instagram

Ndryshon përsëri Instagram, tash mund ta bëni edhe këtë

Përdoruesit e Instagram tani mund të shtojnë muzikë në storjet e tyre, duke shtuar një këngë në videot dhe fotot e tyre. Prej sot, përdoruesit e Instagram do të jenë në gjendje të shtojnë një këngë të tërë – apo një pjesë...
ig_1530124357-850736

Instagram lëshon veçorinë e re ‘video chat’

Disa veçori të reja të Instagramit janë prezantuar në konferencën e Facebookut “F8 developers” për zhvilluesit, dhe njëra nga veçoritë është ‘video chat’. Instagrami tani është duke i lansuar veçoritë e reja si aplikacioni...
instagram-IGTV11-1200x630

Instagram lanson IGTV, platformën konkurrente të Youtube

Instagram është gati të konkurrojë me YouTube. Sot në një ngjarje në San Francisko, kompania njoftoi se do të fillojë duke i lejuar përdoruesit të ngarkojnë video deri në një orë në gjatësi, pwrderisa deri tani ishte në kufirin...
whatsapp

WhatsApp do të ndalojë së punuari në këto pajisje, ku do të mbeten miliona njerëz pa të

Aplikacioni i mesazheve nën pronësi të Facebook, WhatsApp ka lidhur njerëzit në të gjithë botën për afër një dekade tani, megjithatë. kjo mund të përfundojë për disa prej tyre. Një përditësim i ri në një postim të vjetër,...
apple-780x439

Apple dënohet me miliona për shkak të gabimit

Kompania Apple sot është dënuar me rreth 6,6 milionë dollarë amerikanë nga një gjykatë australiane për shkak të pohimeve të rreme të konsumatorëve se kompania refuzon të rregullojë modelet iPhone dhe iPad, të cilat më herët...
auto_xxx_1528391215-85863481529180943-750x430

Apple ul ndjeshëm çmimin e iPhone X

Apple mund ta bëjë iPhone X më të arritshëm për të gjithë, duke ulur çmimin e pajisjes jashtëzakonisht shumë, së shpejti. Sipas analistit të “International Securities”, Ming-Chi Kuo, Apple po planifikon të ulë çmimin e iPhone...
1-307-750x430

Telefoni i ri i Samsung mund të kushtojë rreth 2000 dollarë

Ju mund të duhet të filloni të kurseni nëse keni ndërmend të jeni një nga të parët që të merrni telefonat e mençur të palosur Samsung Galaxy X, edhepse ky është vetëm një emër i dhënë në këtë moment, një emër zyrtar...
fb

Virusi në Facebook dëmton miliona përdorues

Një virus softuerik në Facebook ka bërë që miliona përdorues të këtij rrjeti social të kenë postuar informacione në publik, pa dijeninë e tyre, ka bërë të ditur kjo kompani. Kjo “prishje” ka bërë që postimet e përdoruesve...