e Premte, 19 Janar 2018 | Lajme: 0

Teknologji

Untitled

iPhone 8, telefoni i parë me ekran OLED

Apple mësohet se në vitin 2018 do të adoptojë ekranet OLED për iPhonët e rinj. Sipas Reutersit, partneri i Apple-it, Japan Display ka konfirmuar se në vitin 2018 do të fillojë prodhimin e ekraneve OLED – pikërisht në kohën kur...
largea_7dn-jpg1453543263

A është ky është iPhone 7 (Video)

Edhe pse nuk do të lansohet edhe gjashtë muaj, tashmë ka shumë spekulime mbi atë se si do të duket versioni i ardhshëm i iPhone. A do të ketë port për kufje? A do të jetë edhe më i hollë? A do të ketë bateri më të fuqishme...
facebook-whatsapp-privacy

Merr fund privatësia, WhatsApp ndan të dhënat e përdoruesit me Facebook

WhatsApp lumturoi miliona përdorues këtë javë kur njoftoi se nuk do të jetë më me pagesë. Lëvizja e radhës e kompanisë mund të mos pëlqehet nga përdoruesit. WhatsApp po planifikon të ndajë të dhënat e përdoruesit me rrjetin...
largea_416531-istock00006319-550af103946-w6401453313407

Nëse keni këtë fjalëkalim, ndryshojeni menjëherë

Kompania për menaxhimin e fjalëkalimeve “SplashData” ka publikuar një listë me fjalëkalimet më të përdorura nga njerëzit për llogaritë e tyre online në vitin 2015. “SplashData” bëri një analizë të mbi 2 milionë fjalëkalimeve...
detaje-t-euml-reja-p-euml-r-samsung-galaxy-s7_hd

Detaje të reja për Samsung Galaxy S7

Derisa po i afrohemi lansimit zyrtar të Samsung Galaxy S7 në MWC 2016, detauje të reja janë duke u publikuar online për telefonin kryesor të kompanisë jugkoreane këtë vit. Në një postim në rrjetin më të madh social në Kinë, Ëeibo...
111

VIDEO: Çfarë i ndodhë iPhone 6 plus-it nëse e vendosim në borë?

Ndërkohë ditëve me borë iu është nënshtuar edhe një test me një iPhone 6 plus. Gazeta Blic ka arritur ta siguroj videon në të cilën shihet të jetë testuar ky iPhone. Por, se rezultati cili është mbetet të shihet në video.
largea_iphoneee1435481385

Shqipëria vendi i 4-t më i shtrenjtë në botë për celularët

Unioni Botëror i Telekomunikacioneve, një agjenci nën varësinë e OKB-së, e rendit Shqipërinë si vendin e katërt në botë me çmimet më të larta të telefonisë së lëvizshme. Në raportin e fundit  mbi zhvillimet globale në industrinë...
largea_facebook-logo-650x3581452779609

Shikoni kush kontrollon profilin tuaj në Facebook (VIDEO)

Të gjithë ne jemi të interesuar të dimë se kush po e sheh profilin tonë të Facebook-ut. Kjo mënyrë e thjeshtë ju tregon se si. Në anën e majtë të faqes së Facebook-ut, klikoni me tastin e djathë dhe zgjidhni opsionin Vieë Page...
krijuesi-i-vine-e-prezanton-aplikacionin-e-ri-peach_hd

Krijuesi i Vine e prezanton aplikacionin e ri, Peach

Dom Hofmann, themeluesi i Vine këtë javë zbuloi një aplikacion të ri social, të cilin e ka quajtur Peach. Aplikacioni është projektuar për të siguruar shumë argëtim dhe një mënyrë të thjeshtë për t’i mbajtur në kontakt miqtë...
largea_iphonecamera1452454844

Kodi që hap çdo Iphone

Një kod i thjeshtë mund t’ju japë akses në informacionet e fshehura të Iphone-it tuaj, aq sa mund t’ju lejojë të bëni ndryshime në strukturën e tij. Tashmë ju mund të shihni një informacion ekstra rreth asaj se si Iphone-i juaj...