Thursday, 21 June 2018 | Lajme: 2

Intime

da_1447583382-4503478

Si të rifitosh dëshirën për të bërë më shumë seks?

Nëse paraqitja jote nën tesha nuk është më si dikur, ka ardhur koha të rinovosh marrëdhënien tënde me një ndryshim në mënyrë që të rrisësh erosin, lumturinë dhe kontaktin me partneren/in. Interneti ka eliminuar distancat duke...
largea_eros11447505456

Kjo është fjala erotike më popullore

Psikologu Mark Allen Thornton vendosi që të analizojë të dhënata nga rreth 300 mijë histori erotike nga 65 mijë autorë të ndryshëm në mbarë botën, për të zbuluar se cila është fjala më popullore. Në të gjitha historitë,...
largea_k-euml-naq-euml-si-e-dyfisht-euml-si-t-rsquo-i-p-euml-rjetoni-2-orgazma-gjat-euml-nj-euml-seksi_hd1447395972

KËNAQËSI E DYFISHTË: Si t’i përjetoni 2 ORGAZMA gjatë një seksi

Orgazma e kombinuar do të bëhet gjëja më e preferuar juaja nga çasti kur ta zbuloni. Ja si të arrini gjatë masturbimit, seksit oral dhe gjatë aktit seksual. Amy Levine, terapeute seksuale, thotë që për të arritur kënaqësi të dyfishtë,...
largea_passport71447221908

Pozita më e rrezikshme në seks sipas shkencëtarëve

Pozita më e zakonshme seksuale është aktualisht pozita më e rrezikshme, sipas një grupi shkencëtarësh. Pozita ‘femra sipër mashkullit’ gjatë një akti seksual është konsideruar përgjegjës për gjysmën e të gjitha frakturave...
epshi-i-v-euml-rtet-euml-tri-fantazit-euml-m-euml-t-euml-m-euml-dha-seksuale-t-euml-femrave-moderne_hd

Epshi i vërtetë: Tri fantazitë më të mëdha seksuale të femrave moderne

Nuk janë vetëm meshkujt ata të cilët kaplon fantazia kur është fjala për seksin. 1. Dashnor i përsosur Njëra nga dëshirat më të mëdha të fantazive të femrave është seksi me një mashkull të bukur dhe të zjarrtë, i cili di...
largea_largea_auto_cos-13-sexy-couple-on-couch137668412314269738331446791348

Ja ilaçi i ri, u jep mundësinë të bëni seks për orë të tëra…

“Chemsex” është emri më i ri i drogës e cila ju lejon që të bëni seks për disa orë me radhë pa u ndalur. Në Britani ka dalë në treg dorga më e re, e quajtur “Chemsex”, e cila është stimulant shumë i fortë dhe që ju...
seks

SEKSI ME ISH TË DASHURIN: Mësoni se a ju duhet fare ta bëni!

Seksi me ish të dashurin nuk është gjithmonë ide e mirë, mirëpo as edhe gjithmonë e keqe! Shumica e çifteve pas ndarjes vazhdojnë të bëjnë seks, derisa të dy janë të vetëm. Mirëpo, ndonjëherë gjërat dinë edhe të komplikohen. Megjithatë,...
seksi

A e dini se ka vende që sipas zakonit, duhesh të kryesh marrëdhënie me burrin në sy të vjehrrës

Ne shume vende te botes ka zakone mjaft te çuditshme, per sa u perket marredhenieve seksuale. Keto fakte mbi seksin vertet do te mund t’ju hutojnë. Ja disa prej tyre … Gruaja “burre” Grate sterile te ketij fisi mund te martohen ashtu...
das

6 taktika për seks të zjarrtë, orgazëm të çmendur! Njihni dashnorin e mirë

Bandilli i mirë dhe dashnori i mirë nuk janë sinonime dhe prandaj është e nevojshme t’i ndani mirë, para së gjithash, këto dy kuptime. Edhe pse listës mund t’i shtohen mjaft fakte, kemi ndarë vetëm 6 më të rëndësishmet që...
rekordet-dhe-kuriozitetet-m-euml-t-euml-pabesueshme-p-euml-r-seksin_hd

Rekordet dhe kuriozitetet më të pabesueshme për seksin

Ato që do të lexoni më poshtë janë kuriozitete dhe rekorde në fushën e seksit. Disa prej tyre duken të pabesueshme, por doni apo jo, janë të vërteta. -Filmi më i suksesshëm në histori është një film porno. “Deep Throat”...