Monday, 21 May 2018 | Lajme: 0

Intime

s_1449130131-405123

Seks me kolegët e punës për Krishtlindje, ja sa e bëjnë!

Sipas një studimi të botuar në “The Independent”, rezulton se 39% e kolegëve, kryejnë marrëdhënie seksuale me njëri-tjetrin, në mbrëmjen e Krishtlindjeve. Akoma më shumë të tjerë kanë pranuar që janë puthur me kolegun e...
penn (1)

Ja, ky është penisi perfekt, e thotë shkenca

Ka shumë pyetje që e kanë munduar botën prej fillimeve të para të jetës në planetin Tokë për të cilat as filozofët e as shkencëtarët nuk kanë dhënë përgjigje definitive, por së fundmi disa hulumtues kanë arritur ta japin...
seksi

Lajme shokuese për seksin anal

Nëse ju e doni atë, e urreni atë, e keni provuar atë, ose e keni menduar, seksi anal duket të jetë më pak tabu këto ditë. Por një studim i ri britanik ka gjetur se gratë e reja nuk janë gjithmonë duke bërë atë për arsye të...
underwear

Studimi: Përmasat e mëdha nuk garantojnë grua besnike

Burrat shpesh e shohin madhësinë e organit gjenital, si një simbol të forcës dhe fuqisë seksuale. Por rezulton që kur vjen puna tek besnikëria e gruas, më i madh nuk është më i mirë. Ndryshe nga besimi i përgjithshëm, një studim...
largea_versione-t-euml-reja-seksi-nga-prapa_hd1448655581

Një teknikë kineze për të ngrohur jetën tuaj seksuale

Kur bëhet fjalë për dhomën e gjumit dhe aktivitetet në të, mesiguri gjëja e fundit që mëndoni është Feng Shui. Por prapseprapë është e rëndësishme që t’i kushtoni vëmendje feng shui-t, sepse edhe ndryshimi më i vogël i...
ju-dashuron-apo-i-jeni-vet-euml-m-nj-euml-arg-euml-tim-i-leht-euml-poza-e-preferuar-n-euml-seks-e-zbulon_hd

Ju dashuron apo i jeni vetëm një argëtim i lehtë: Poza e preferuar në seks e zbulon!

Mënyra me të cilën partneri bën dashuri mund t’ju zbulojë shumë karaktere sekrete të tij. Qëndrimi i tij ndaj seksit flet edhe se çka ai vërtet dëshiron nga Psikologët thonë që meshkujt shpesh shfaqin emocionet e tyre nëpërmjet...
seks7-620x330

Trendi i ri i adoleshentëve: Seks anal për të ruajtur virgjërinë

Kohët e fundit ka fituar shumë vëmendje. Ana “B” (siç quhen ndryshe të pasmet), janë bërë një mani, aq sa të jetë një nga temat e bisedave më të zakonshme në botë, natyrisht, edhe në fushën seksuale. Seksi anal ka qenë...
largea_seks-690x3801448373657

Gjërat që ndodhin kur pauzoni me seks

Ndarje, udhëtim, punë? Ka shumë arsye për të cilat jeta juaj seksuale mund të vuajë. Ja 7 gjërat që ndodhin kur e humbisni atë ndjenjë: Keni ankth Seksi u ndihmon njerëzve të lirohen nga stresi, kjo pasiqë truri në ato çaste...
meshkujt-i-shqet-euml-son-p-euml-rmasa-por-cili-euml-sht-euml-kompleksi-i-femrave_hd

Meshkujt i shqetëson përmasa, por cili është kompleksi i femrave?

Ndërsa meshkujt shqetësohen për përmasat e organit të tyre seksual, femrat priren të mendojnë për formën e organit të tyre; këtë e tregon një studim i ri i medies për mjekësinë dhe farmaceutikën ‘MedExpress’. Çfarë i shqetëson...
largea_374-620x3301448348858

Kur një femër përgatitet për të bërë seks

Meshkujt kur përgatiten për seks, kjo me siguri reduktohet në bërjen dush dhe deodorantët. Mirëpo, për këtë gjë femrat kanë rituale të ndryshme. U kushtojnë kujdes veshjeve intime që të jenë sa më komplet. Sutjenat dhe brekët...