Sunday, 25 February 2018 | Lajme: 0

Moda dhe bukuri

794d97e3-451d-4ea2-a9d4-5a0a3db2903c-610-510-1-111111

Fustanet e përshtatshme për femra të shëndosha

03

Koleksioni i parë i rroba banjove nga Mango për femrat me madhësi më të mëdha

Candice Hafi prezantoi koleksionin e parë të rroba banjove nga Mango për femra më të mbushura. Fotografitë janë realizuar nga  Mario Sierra.
auto_Grim1421842540

Grimi me të cilin do të dukeni më e re

Nëse jeni duke kërkuar për sekretin e rinisë së përjetshme, aty nuk mund t’ju ndihmojmë, por mund t’ju zbulojmë pesë truke të grimit me të cilat mund të dukeni deri në dhjetë vjet më e re. Ja se cilat janë ato: Trashni vetullat Vetullat...
auto_Produkte1425281380

Këshilla për grim të shpejtë në mëngjes

Shumica e femrave sapo të zgjohen nga gjumi në mëngjes ndër gjërat e para që i bëjnë është edhe grimi, i cili shpesh di të marrë shumë kohë dhe shkaku i tij edhe të vonohen në punë. Grimi juaj në mëngjes nuk duhet të zgjasë...
175493

Tatuazhet bizhu trendi më i fundit (Foto)

Stina e ngrohtë duhet se po vjen dhe për këtë  lindi nevoja e zgjedhjes dhe e mbajtjes e sa më shumë bizhuve. Zgjedhja bëhet gjithnjë e më e vështirë dhe jo vetëm në një moment lind dhe nevoja që ato bëhen të bësdizshme...
fe33fc08-d72b-4c20-880c-c1bf0dddd294---0-

Make up 2015, grimi në ngjyrën Marsala

Quhet Marsala dhe është një nuancë e zgjedhur nga Pantone si ngjyra must e 2015. Një e kuqe e theksuar qe te kujton shume sfumaturat e verës se kuqe, një nuance e rafinuar dhe natyrale. Kjo është përzgjedhur nga një nder autoritet(Pantone)...
VS-620x330

Victoria’s Secret prezanton katalogun e 2015-s të kostumeve të larjes

Mendjet kreative të Victoria’s Secret e dinë se si niset viti më së miri. Kompania e famshme e veshjeve të brendshme ka prezantuar katalogun e 2015-s të kostumeve të larjes. Ju prezantojmë fotografitë më të mira nga katalogu i famshëm...
31ed6f001f73411056490eab25dd6c2c_puhia

Si të grimoheni për një mbrëmje festive (Video)

Mbrëmjet apo natët festive janë shumë të favorshme për të dalur me shoqërinë në zhurmën e asaj natë.  Ju japim një ide se si të bëni një grim për një mbrëmjet festive të festave të fundvitit apo dasma.
Girls___Beautyful_Girls_Lilac_makeup_041207_

Kujdes nga kimikatet e make-upit!

Kini kujdes kur të blini produkte të tilla si: buzëkuq, shampo, kremra për fytyrë dhe trup, krem mbrojtës nga dielli. Kontrolloni përmbajtjen e tyre për “titanium diokside”. Është një kimikat shumë i rrezikshëm që thjesht nuk...
k13

“Crystal ball”, përralla dimërore e Mila Kadriut (Foto)

Në një ambient festiv dhe të mbuluar me  dëborë Mila Kadriu dje ka prezantuar koleksionin më të fundit të quajtur ” Crystal Ball”. Ndryshe nga veshjet e mëparshme që ishtin fustan mbrëmjesh  dhe dasmash kësaj radhe...