Monday, 19 November 2018 | Lajme: 40

Moda dhe bukuri

thonjet

Si t’i bëni thonjtë me nuanca

Për të realizuar dizajnin e thonjve që shikoni në foto është shumë e thjeshtë. Lyejmë të gjithë thoin me një shkëlqyes. Në një copë të vogël kartoni vendosim manikyr ngjyrë rozë të  trëndafiltë dhe një ngjyrë bojëqielli....
syte

Trajtime në kushte shtëpie për rrathët e zinj të syve

Rrathët e zinj të syve janë një problem shqetësues për shumë persona. Ato iu heqin freskinë dhe pamjen e bukur. Ja trajtimi në kushte shtëpie: -Merrni 1 lugë gjelle me lëng domate dhe 1 lugë gjelle me lëng limoni dhe përziejini...
maska

Maskë prej çokollate

Kjo maskë do të japë një rezultat befasues për lëkurën tuaj. Ajo do të jetë më e butë dhe më fleksibël. Në të vërtetë, çokollatë e zezë është e njohur për vetitë e saj antioksidante, zbutëse dhe hidratuese. Sa për vajin...
corapet

Çorapet e gjata tendenca e kësaj stine

Çorapet kanë qenë gjithmonë një aksesor që na tregon se vjeshta dhe dimri kanë ardhur…. Por nuk po flasim për çorapet e leshit, por për çorapet e gjata dhe seksi. Ato na mundësojnë të vishemi me funde dhe fustane edhe në...
bluza

Bluza moderne për këtë dimër

Bluzat e thurura për shumicën nga ne janë tepër të preferuara sepse plotësojnë tre kushte – mbrojnë nga i ftohti, janë të rehatshme dhe moderne. Plus, kemi mundësi të zgjedhim në mes të bluzës XXL i cili shërben edhe si lloj...
syri

Teknikë e re për të ndryshuar ngjyrën e syve

Një kirurg nga Nju Jorku ka zbuluar një teknikë të re se si mund të ndryshohet ngjyra e syve. Bëhet fjalë për një procedurë e quajtur “implantim i irisit” që nënkupton mbjelljen e një shtrese të hollë të silikonit në sy...
moda

Nuancat më trendi në make-up

E verdha e limonit dhe fuksia – nuancat e shkëlqyera të ngjyrave të ngrohta, qëndrojnë shumë mirë me njëra-tjetrën. Ky është një version më ngacmues i kombinimit të njohur e verdhë – e purpurt. Bluja elektrike dhe portokallia...
SONY DSC

Bukuroshet e universit përpara Fadilit

Ashtu sikurse edhe edicionet e tjera edhe në këtë vit Fadil Berisha ka bërë fotografimin e konkurenteve që marrin pjesë në Univers. Këtë vit kjo garë po mbahet në Moskë të Rusisë dhe për dallim nga vitet e tjera ku sharmin këtij...
aksesoret

Disa nga aksesorët “in” për këtë sezon

Aksesorët luajnë një rol shumë të rëndësishëm në krijimin e një imazhi. Ato ju ndihmojnë të jeni elegantë dhe të ndryshëm çdo ditë. Këtë sezon aksesorët më në modë janë: Çanta e dorës: Është e vështirë të imagjinosh...
bukuri

5 lëvizje të zgjuara për bukurinë tuaj

Dezintoksikohuni, ushqehuni në mënyrë të ekuilibruar, por në asnjë mënyrë mos mbani dieta të rrepta Ambienti Ngrohësit që kemi në shtëpi apo zyra, si kondicionerët apo kaloriferët, thajnë ajrin e për pasojë, dhe lëkurën....