Saturday, 17 November 2018 | Lajme: 0

Shëndet

ssss_1468781218-6272062

Ushqimet që pastrojnë trupin nga toksinat

Ekzistojnë ushqime të shumta të cilat kanë një ndikim të theksuar në shëndetin e organizmit tonë.  Nëse dëshironi ta pastroni gjakun dhe në një mënyrë ta ripërtërini trupin tuaj, duhet që në dietën tuaj të përditshme të...
largea_hypertension1418810214

Probleme me tensionin nga vapa? Ja si të reagoni

Kur temperaturat janë të larta, ndjenja e dobësisë dhe marramendjet “godasin” sidomos ata, të cilët tashmë kanë probleme me tensionin. Uji me sheqer ose limonada me sheqer janë ndihma e parë me rastin e rënies së shpejtë të...
ladys-mantel-herb

Bimë magjike për shëndetin e femrave, mund të shmangen 30% e operacioneve gjinekologjike

A keni dëgjuar ndonjëherë për çajin Alchemilla vulgaris, bimë magjike për shëndetin e femrave? Famën më të madhe kjo bimë shëruese ka arritur si mjet i fuqishëm kundër sëmundjeve të femrave, sepse është njëra ndër më të...
kanceri_1467846979-8484417

Ja çfarë e shkakton kancerin e lëkurës dhe si duhet të mbrohemi

Një gjendje në të cilën ndodh rritja anormale e qelizave kryesisht në pjesët trupore të cilat janë vazhdimisht të ekspozuara ndaj diellit, quhet kancer i lëkurës. Duhet ditur se kjo mund të ndodhë edhe në zonat të cilat janë...
cic_1467785649-4174396

Ja çka i bën Coca- Cola spermës së meshkujve

Kompania më e madhe në botë, me treg rreth 2 miliardë shitje në ditë në të gjithë botën, është konstatuar se ndikon tmerrshëm në shëndetin e meshkujve. Pirja e tepërt e Coca-Colës i bën meshkujt që të kenë edhe tërbim të...
masazhi_1467268188-1081085

Shtypni këto pika duke i bërë vetës masazh, atëherë shtangimi dhe dhembja pushojnë menjëherë (Video)

Dhembja e qafës mund të jetë pjesë e simptomave të ashtuquajtura “sindromë cervikale”, ndër të cilat janë edhe lëvizja e kufizuar e kokës, dhembja e kokës, të pështjellët në stomak dhe marramendja. Mirëpo, nëse është...
grupi i gjakut

Pastroni arteriet dhe parandaloni sulmet e zemrës me këtë pije të fuqishme

Nuk ka ndonjë dyshim që hudhrat dhe limonët janë ndër ilaçet më të fuqishme natyrore. Përveç përdorimit në kuzhinë, këta dy përbërës sjellin edhe shumë të mira shëndetësore dhe luajnë rol të rëndësishëm në mjekësinë...
doctors-are-amazed-this-recipe-strengthens-and-restores-bones-knees-and-joints-780x439_1464792090-1766985

Kjo është receta që i forcon eshtrat, gjunjtë dhe nyjet

Sipas shumë ekspertëve shëndetësor, mënyra e gabuar e të qëndruarit është ndër shkaktarët kryesor për dhimbjet në shpinë, nyej dhe këmbë. Prandaj, është shumë e domosdoshme të korrigjohet kjo dukuri, me qëllim që të parandalohen...
woman-back-herniated-disc-md

Vuani nga Nervi Shiatik, ja si ta kuroni…

Nervi shiatik haset më tepër në moshën aktive, te të rinjtë që punojnë në profesione që kërkojnë ngritje peshash, të tilla si ndërtim, ngarkim-shkarkim, por dhe ata që bëjnë ecje të gjata në këmbë dhe qëndrojnë në këmbë...
b_1464771841-9106523 (1)

Kjo bimë shëron kancerin për vetëm 5 minuta

Bima e emëruar Hylandia dockrillii (për të cilën mund të kërkoni në Google), është një zbulim i ri dhe shkencëtarët shpresojnë se kjo bimë do të jetë ilaçi përfundimtar i kancerit. Kjo bimë rritet vetëm në Australi, në...