Wednesday, 19 September 2018 | Lajme: 12

Shëndet

1-16

Harta e dhimbjeve të barkut që ju tregon se çfarë sëmundje keni

Shumica prej nesh vuan nga dhimbja e stomakut, shpesh pa kuptuar shkakun. Ekzistojnë shumë organe në zonën e barkut, dhe në shumë raste dhimbjet e një organi të caktuar reflektohen tek të tjerët. Ky artikull do të ju shërbejë si...
uthull

Përdorimet e pakufizuara të uthullës së mollës për organizmin tuaj

Uthulla e mollës është një produkt që nuk kufizohet vetëm me përdorimin në kuzhinë. Ajo është një ndër ingredientët më të përdorur nga modelja Miranda Kerr dhe aktorja Megan Fox , për të cilën betohen se përmirëson shëndetin...
i_1494828964-6109528

Asnjë ilaç më në farmaci, receta “bombë” shëndetësore natyrale

Kjo recetë që po ju rekomandojmë sot do t’ju ndihmojë të shmangni të gjithë llojet e ilaçeve, pasi është jashtëzakonisht shumë e fuqishme. Forcon sistemin tuaj imunitar dhe ju ndihmon të luftoni gripërat e zakonshëm. Mënyra...
lloje-mbipeshe

Shikoni ku e keni të depozituar dhjamin dhe ç’duhet të bëni për t’u dobësuar

Shkenca ka vërtetuar 6 llojet kryesore të mbipeshës dhe shkaqet nga të cilat vijnë depozitimi i dhjamit në zona të caktuara. Shikoni cilës kategori i përkisni dhe çfarë duhet të bëni për ta menjanuar këtë problem: 1 – Mbipeshë...
auto-kidney1493885125_1493892699-1067656

6 veprimet e përditshme që dëmtojnë rëndë veshkat

Veshkat janë dy organe çift në formën e kokrrave të fasules të vendosura në dy anët e shtyllës kurrizore, menjëherë poshtë zgavrës abdominale. Në brendësi të secilës veshkë gjenden rreth një milion nefrone, të cilat bëjnë...
onion-garlic-ginger_1493049037-9266502

Duhanpirësit i pastrojnë mushkëritë e tyre me këtë pije

Kushdo që është duhanpirës e di se kolla e duhanit dhe bronkiti janë probleme që sigurisht ballafaqohet secili për shkak të shprehive të pashëndetshme. Duket se është një recetë që mund t’ju ndihmojë në lehtësimin dhe zvogëlimin...
ko_1492949407-3336536

Vendosni një kub akulli në këtë pikë dy herë në ditë, rezultatet janë mbresëlënse

Mjekësia tradicionale kineze është e bazuar në besimin se energjia (chi apo qi) rrjedhë përmes dhe përreth trupit përgjatë meridianëve. Akupunkturistët dhe tjerët të cilët e praktikojnë këtë mjekësi besojnë se sëmundjet...
dobesim- diet

Mjeku Oz, përkundër kërcënimeve nga kompanitë farmaceutike, zbulon recetën për humbje të shpejtë në peshë

Humbja e kilogramëve shtesë nuk është aspak proces i lehtë, e njerëzit që dikur e kanë filluar këtë proces e dinë sa mund nevojitet. Për fat të mirë ekziston një ilaç, që mundet t’ju ndihmojë në secilën kohë, ditë...
pi_1491740127-7135789

Shokohen shkencëtarët: Limonada me kurkumë shëron depresionin më mirë se ilaçet

Kurkuma ofron veti të shumta pozitive për shëndetin dhe organizmin. E pasur me përbërës natyralë që ndikojnë kundër inflamacioneve, ngadalë- sojnë edhe rritjen e qelizave kancerogjene dhe ulin kolesetrolin. Lista e vetive shëruese...
largea_patate-620x4131463668696

Kujdes! Këta artikuj nuk bën t’i ringrohni!

Shumica nesh shpesh e ringrohim ushqimin në furrën me mikrovalë apo thjesht përdorin shporetin klasik. Mbase nuk e keni ditur që artikujt ushqimorë assesi nuk do të duhej t’i ringrohim, sepse ato përmbajnë materie të cilat me rastin...