Sunday, 25 February 2018 | Lajme: 0

Muzikë

largea_ap120221168269-655x3561446618237

Rekordi i Adele, “Hello” shitet në 1 milion kopje dixhitale javën e parë

Këngëtarja britanike Adele vazhdon të thyejë rekorde me këngën e saj të publikuar së fundmi “Hello”. Në javën e parë të publikimit, janë shitur 1.1 milionë kopje dixhitale të këngës ndërsa sipas Billboard-it, hiti është...
bleona-a

Bleona nuk ndal ngjitjen në top lista

Kënga ‘Take You Over’ e Bleonës padyshim se po shndërrohet në histori suksesi. Nga java në javë ajo po rangohet lart e më lart në top listat prestigjioze si Billboard. Në javën e shtatë në kategorinë ‘dance’, ‘Take You...
elvana-620x330

Elvana sulmohet nga një indiane: Mos u tallni me vuajtjet tona (FOTO)

Të hënën e 2 nëntorit, Elvana Gjata publikoi disa foto artistike e veshur me një mburojë koke me pendë përdorur në luftë nga indianët e Amerikës dhe që është pjesë e kostumit të tyre tradicional. Fotot e publikuara nga artistja...
adele

Hiti i Adele, i kopjuar?! (Video)

Fansat e këngëtarit amerikan, Tom Waits, e kanë akuzuar këngëtaren Adele për kopjim të hitit të saj të ri, “Hello”. Artistja britanike u kthye pas një pauze trevjeçare dhe rezultoi jashtëzakonisht e suksesshme me këngën e re...
vjollca

Marina e Luana Vjollca, si ndryshuan nga femra normale në superbomba (Foto)

Shënjestrës së faqes së njohur, Vipat e Bllokut, nuk i kanë shpëtuar as prezantueset e njohura, dy motrat Marina dhe Luana Vjollca. Nëpërmjet fotografive të tyre, kjo faqe ka demaskuar ndryshimin e tyre drastik ndër vite për të ardhur...
orhidea

Fansat e Kidës bëjnë tuatuazha (Foto)

Orhidea Latifi duket se i ka fansat më të flaktë së paku bazuar në mënyrën se si e shprehin dashurinë ndaj saj. Ata kanë zgjedhur edhe mënyra të dhimbshme për ta shkruar emrin e këngëtares në pjesët e tyre të trupit. Kida i...
largea_largea_adele-at-bbc-radio-2-oct-2015-billboard-65014464746561446474676

Adele aspak e lumtur për suksesin e saj: Ja arsyeja

Me gjithë suksesin e jashtëzakonshëm që korri superhiti “ Hello” nga Adele, ajo nuk është e lumtur. Sipas “music-news”, burime të afërta pranë këngëtares 27 vjeçare, kanë konfirmuar se ajo ka filluar të ketë probleme me...
gjyste-vulaj-pushime-luksoze-n-euml-meksik-euml_hd

Gjystja e moshuar? Zhvishet seksi për Halloween (Foto)

Këngëtarja Gjyste Vulaj mesa duket e ka tepruar paksa kësaj radhe. Veshja e saj për Halloween kalon kufijtë e një 38’ vjeçareje. Por kjo gjë mesa duket nuk e ka penguar aspak këngëtaren, ajo madje ka publikuar edhe disa foto në...
shkurte-gashi

Sa shtete viziton Shkurta për 24 orë ?!

Gjatë sezonit të verës është ndër këngëtaret më të kërkuara në ahengjet e familjeve shqiptare. Por punët Shkurte Gashi nuk po i ndal as gjatë vjeshtës duke performuar gjithandej nëpër Europë. Falë angazhimit të madh, Shkurta...
dafina-fk-690x467

Dafina motivon të tjerët duke rrëfyer historinë personale

Një foto e modifikuar nga fansat është bërë shkas që Dafina Zeqiri përmes një postimi në Instagram të rrëfehet për rrugëtimin e saj drejt suksesit. Shkrimin këngëtarja e nis me falemnderim për të gjithë ata që kanë besuar...