Wednesday, 25 April 2018 | Lajme: 53

Muzikë

Majkkapo-780x439

“Pasha jetën”, lansohet dueti nga Capital T dhe Majk

Dy reperët e shumë pëlqyer të skenës shqiptare, Capital T dhe Majk, e kanë publikuar bashkëpunimin e tyre muzikor që e kanë shoqëruar me videoklip. Kënga titullohet “Pasha jetën” dhe padyshim se do të pëlqehet nga fansat e...
Dua-Lipa-4-lo-res-1

Biletat për koncertin e Lipës në Singapor deri në 1300 dollarë

Janë shitur të gjitha biletat për koncertin e Dua Lipës në muajin maj në Singapor. Këngëtarja kosovare, që së fundmi fitoi dy çmime në Brit Awards, është kthyer ndër këngëtarët më në trend në botë, pas hitit të vitit...
baboobenity-780x439_1519637862-3843516

Baboo Darabuka dhe DJ Benity lansojnë këngën “Habibi”

Baboo Darabuka dhe DJ Benity, kanë publikuar projektin e tyre më të ri të cilin e kanë titulluar “Habibi”. Për dallim nga herët tjera, kësaj radhe ata kanë vendosur që të këndojnë. Muzikën e kësaj kënge e ka bërë Ardian...
Kida-770x435-650x358

Kida shënon suksesin e radhës, 1 milion për pak ditë

Kanë kaluar vetëm tri ditë prej publikimit të këngës së re dhe këngëtarja Kida ka shënuar një sukses të madh. Kënga e saj ‘Ti’ ka arritur plot 1 milion klikime dhe këngëtarja ka zgjedhur rrjetin social Instagram për t’i...
qqqqqqqqqqqqqqqqqq_1519416957-2045603

Eni publikon “Jemi Dashtë”, shikoni sa seksi duket!

Këngëtarja e njohur Eni Koçi ka publikuar në rrjete sociale këngën e saj më të fundit “Jemi dashtë”. Përmes një klipi mjaft të ngrohtë dhe të kuruar në detaje, Eni shfaqet më në formë se kurrë. Duket se kënga menjëherë...
Screenshot_20171222-102458

U akuzua se u martua me maqedon, Adelina ka diçka për të thënë

Lidhja e saj dhe martesa me avokatin maqedonas u komentua shumë. Madje, Adelina Tahiri u akuza për këtë martesë nga ndjekësit dhe fansat e saj të cilët i thanë se është dashur të martohej me shqiptar, shkruan lajmi.net E tani që...
dl_1519241000-4410592

Të gjithë fituesit në Brit Awards: Dua Lipa bën historinë me dy çmime

Sukseset e Dua Lipës nuk kanë të ndalur, ndërsa nuk duhet harruar se ky është vetëm fillimi. 22-vjeçarja ka qenë personazhi kryesor i edicionit të sivjetmë Brit Awards, ku shkëlqeu si nga dukja ashtu edhe në aspektin profesional. Këngëtarja...
lipa-1-728x430

Dua Lipa fiton, artistja më e mirë femër në Brit Awards 2018

Dua Lipa, një këngëtare tanimë e njohur gjithandej me hitet “New Rules” dhe “IDGAF”, është nominuar në pesë kategori: artistja më e mirë femër, artistja më e mirë debutuese, kënga më e mirë me “New Rules”, albumi...
dl_1519241000-4410592

Rita Ora e Dua Lipa shfaqen mahnitëse në Brit Awards

Dy yjet e muzikës botërore, Rita Ora e Dua Lipa kanë shkëlqyer në tepihun e kuq të ndarjes së çmimeve Brit Awards, ngjarje kjo që po mbahet në Londër. Dua Lipa është nominuar për pesë çmime Brit Awards. Kurse Rita Ora do të...
kida

Publikohet “Ti” nga Kida

“Ti” titullohet kënga më e re e Kidës, të cilën e ka realizuar me videoklip. Është një këngë që vjen e interpretuar mirë nga këngëtarja, emri i vërtetë i të cilës është Orhidea Latifi. Tekstin e kanë shkruar Zzap, Fero...