Sunday, 25 February 2018 | Lajme: 0

Muzikë

rita

Rita Ora më 17 shkurt në Prishtinë, në ora 22 performon para kosovarëve

Këngëtarja më famë botërore, Rita Ora do të marrë pjesë në manifestimin qendror që do të organizohet në Prishtinë, për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Pjesëmarrjen e yllit botëror të pop muzikës, me prejardhje nga...
adelina

Adelina Berisha publikon këngën ‘S’ta fal’

Ka kohë që e ka paralajmëruar. E sonte, këngëtarja Adelina Berisha ka lansuar projektin e ri të titulluar ‘S’ta fal’, shkruan lajmi.net Ky projekt muzikor është prodhim i Irkenc Hykws që ka bërë muzikën dhe tekstin. ‘S’ta...
mimoza_1496492348-2906521

Genc Prelvukaj dhe Mimoza Shkodra publikojnë këngën e re (Video)

Genc Prelvukaj dhe Mimoza Shkodra, kanë sjellë sot bashkëpunimin e tyre që e kanë titulluar “Jemi nda”. Projekti tyre është realizuar nga Black Fish Entertainment. Mbase një hit veror, edhe pamjet janë realizuar në bregdet.
adelinaaaa_1496235374-2618803

Adelina “dale-kadale” paralajmëron diçka të madhe (Foto)

Një verë shumë e nxehtë me projekte të reja, koncerte e mbrëmje të ndryshme do të jetë për yjet e estradës. Edhe këngëtarja e njohur Adelina Tahiri është duke punuar në projekte të reja. Ajo vetëm pak javë më parë ka publikuar...
rr_1496223435-1033472

Rihanna shtatzënë? Ja fotot që ngjallin dyshimet

Disa foto të reja që qarkullojnë në rrjet , nxisin  dyshimet se ylli I muzikës Pop, Rihanna mund të jetë shtatzënë. Nga këto foto mund të shihet barku paksa i fryrë i këngëtares dhe kjo gjë ka bërë që komentuesit të fillojnë...
tuna1-780x439

Tuna del për të shëtitur me djalin (Foto)

Ka më pak se një muaj prej se Altuna Sejdiu është bërë nënë, ndërsa këngëtarja duket mjaft e përmbushur me fëmijën e saj. Në fillim të këtij muaji, Tuna solli në jetë djalin që e pagëzoi Tian. Ky është fëmija i parë...
gold g

Publikohet kënga më e re nga Shyhrete Behluli dhe Gold AG (Video)

Tashmë është publikuar kënga e këngëtares së dashur për publikun Shyhrete Behlulit në duet me reperin e njohur Gold AG. Kënga e sapo publikuar titullohet “Vëlla e motër”. Dyshja njihen në publik për bashkëpunime të ndryshme...
afrdita

Afërdita Dreshaj publikon foto intime me të dashurin (FOTO)

Dashuria e tyre shpeshherë u kontestua prej medieve, por jo edhe prej tyre. Afërdita Dreshaj edhe njëherë ka dëshmuar se është e dashuruar “gjer në vesh” në hokeistin çek Jakub Kindl. Bukuroshja shqiptare ka publikuar një fotografi...
dua

Dua Lipa publikon klipin e ri (Video)

Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa, ka publikuar këngën e re “Lost in your light”. Dua këtë këngë e ka realizuar në bashkëpunim me këngëtarin Miguel dhe do të jetë pjesë e albumit të saj debutues. Kënga në versionin...
sinani-600x300

Pamje nga festa përrallore e djalit të Sinanit dhe Andrrës (FOTO)

Njëri prej këngëtarëve më të paguar shqiptar, Sinan Hoxha së bashku më bashkëshorten e tij Andrrën sort kanë festuar ditëlindjen e parë të djalit të tyre, Ansit. Për ditëlindjen e Ansit, prindërit kishin përgaditur një festë...