Thursday, 26 April 2018 | Lajme: 21

Muzikë

01-dj-avicii-in-sri-panwa-phuket-resort1_1524688493-7933885

Avicii kishte parashikuar vdekjen e tij

Gjithçka rreth arsyeve të ndarjes nga jeta të Avicii ishin fshehur në dokumentarin e tij të publikuar muaj më parë. DJ dhe producenti i famshëm humbi jetën papritmas në Muscat, Oman teksa ishte me pushime në një resort bregdetar....
screenshot-8_1524602826-6216073

Alban Ramosaj publikon projektin më të rallë muzikor

Këngëtari Alban Ramosaj ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor. Kë nga e tij e re ‘Ike’  është  mjaft e veçantë deh bën diferencën në mesin e krijimeve muzikore të publikuara deri më tani. Pritet që pas...
u_1524472020-1306431

Mësoni çmimin e biletave për koncertin e Unikkatilit

Reperi Unikkatil më datë 28 prill do të performojë në Zvicër. Për t’i dëgjuar TBA-të interesimi si zakonisht ka qenë shumë i madh ndërsa ata që duan të jenë prezent për tu argëtuar me disa prej hiteve duhet të paguajnë...
ce_1524121656-3935253

Cecës i publikohen foto intime në shtrat

Këngëtarja e njohur Svetlana “Ceca” Raznatovic pas vdekjes së burrit Arkan-it asnjë lidhje nuk e ka bërë publike dhe thotë se asnjehrë nuk e ka tradhtuar edhe pse ka vdekur. Por në internet qarkullojnë fotot e këngëtarës Ceca...
ShkurteGashi-780x439

Shkurte Gashi bëhet me veturë super luksoze

Këngëtarja atraktive, Shkurte Gashi, duket se ka investuar në veturë të re. Ylli i muzikës pop folk ka publikuar në rrjetin social Instagram foto nga vetura e re. Veutra duket të jetë Mercedes prej modeleve më të reja. Çmimi i kësaj...
w_1523897188-4014805

Flet themeluesi i “Vipave të Bllokut”: Enca ‘mashtruesja’ e photoshopit!

Mjaft i zhgënjyer me showbizin shqiptar është shprehur 20 vjeçari Sitiliano Kananaj, themeluesi i një prej faqeve më të mëdha në instagram vipat_e_bllokut_official_ që demaskon ndryshimet estetike të personazheve të ndryshëm të...
ww_1523898873-1020444

Grabitet Elvana Gjata!

Gjatë kësaj periudhe këngëtarja Elvana Gjata është gjithë kohës në lëvizje në vende të ndryshme të botës. Ajo është duke e vijuar karrierën e saj jashtë vendit dhe vetëm pak ditë më parë ka publikuar klipin e saj më të...
screenshot-24_1523887180-3680167

Kryeministri i Rusisë surprizon Elhaida Danin

Këngëtarja Elhaida Dani ndodhet në Rusi. Ajo është pjesë e shfaqjes ‘Katedralja e Parisit’ që luhet në Pallatin e Kremlinit. Elhajda ka një nga rolet kryesore atë të ‘Esmeraldës’. Elhaida është ndjerë e nderuar nga kryeministri...
untitled_1523811465-4517648

Alban Mehmeti dhe Kaltrina Selimin sjellin ritëm dhe pamje mahnitëse me duetin e tyre

Pas bashkëpunimit shumë të suksesshëm që patën me realizimin e disa potpurive popullore, Alban Mehmeti dhe Kaltrina Selimi kanë dërguar më tej bashkëpunimin e tyre duke realizuar një duet. “Dashnia jem” mban titullin kënga që...
screenshot-20_1523729466-7814365

2Ton dhe Lindon publikojne bashkëpunimin e tyre më të ri (Video)

Një nga projektet e shumëpritura ka parë dritën e publikimit. Reperi 2 Ton dhe këngëtari Lindon Berisha kanë publikuar bashkëpunimin e tyre më të ri. “1 xhiro” është titulli i këngës që pritet të kthehet në një hit të...