Saturday, 18 August 2018 | Lajme: 0

Filmë

24dd1399-ff4a-4a42-8426-4237c0aa0939-848x478

Nisin xhirimet e sezonit të ri të “O sa mirë”, pamje nga prapaskenat (Foto)

Seriali më i ndjekur vendor i momentit “O sa mirë” ka filluar me realizimin e sezonit të ri. Pas thuajse dy muaj pushim aktorët dhe ekipa e serialit i janë përveshur punës për të sjell në ekran për shikuesit e shumtë të tyre,...
133021801

Publikohet traileri i filmit “Engjëjt janë larg” (Video)

Traileri i filmit artistik të metrazhit të gjatë “Engjëjt janë larg” me regji të Gjergj Xhuvanit, ka lansuar trailerin e saj. Ky film është bashkëprodhim midis Shqipërisë, Kosovës dhe Italisë. Fatmir Spahiu, producent...
images

Bertan Asllani pjesë e serialit më të ndjekur turk (Video)

Në trojet tona u bë këngëtar e me këtë eksperiencë u nis drejt Turqisë. Por atje nuk u hap dera e industrisë muzikore por ajo e serialeve. Kjo fushë rezultoi shumë e suksesshme për Bertan Asllanin i cili deri më tani është shfaqur...
Capture

“Martesa”, përfundojnë xhirimet e filmit kosovar të financuar nga Shqipëria

Në Prishtinë kanë përfunduar xhirimet e filmit “Martesa”, i cili është filmi i parë kosovar i financuar edhe nga Qendra Kinematografike Kombëtare e Shqipërisë. Kosova ka tri vjet që përkrahë projekte filmike të Shqipërisë,...
20160131215648684600

“Shok” pritet në Londër, përkrahje e madhe nga familja e Rita Orës

Ekipi i filmit “Shok” që e dërgoi Kosovën për herë të parë në “Oscar” po qëndron në Londër. Regjisori i filmit, Jamie Donougjue dhe producenti dhe aktori i këtij filmi, Eshref Durmishi janë takuar me ambasadorin e Kosovës...
Clash

Shqiptarët role kyqe në serinë më të re të Netfilx (FOTO)

Clash of the vampires” është seriali më i ri televiziv që Netflix po planifikon të bëjë dhe këtë herë janë të përfshirë edhe shqiptarët. Pas shumë sukseseve me të gjitha serialet që Netflix po nxjerrë, këtë herë...
foto

Filmi kosovar “Shok” i nominuar për Oscar (Video)

Kosova ka shënuar suksesin më të madh në historinë e industrisë së filmit kosovar deri më tani.  Filmi  “Shok” nga Kosova është filmi  i parë shqiptar i nominuar për Oscar. “Shok” bën pjesë në kategorinë e filmave...
game

Publikohet traileri i parë i sezonit të gjashtë të “Game Of Thrones” (Video)

Rrjeti televiziv amerikan HBO përmes trailerit të ri ka dhënë imazhet e para të sezonit të gjashtë të filmit serik “Game Of Thrones”. Në trailerin e ri janë të përfshira disa skena nga sezoni paraprak, në të cilën paraqitet...
jon-snow-655x356

Jon Snow ringjallet në serinë e 6-të të “Game of Thrones”

Saga e famshme mesjetare “Game of Thrones” është e njohur për një fund ndryshe nga filmat klasikë, ku heronjtë triumfojnë. Tek “Game of Thrones” personazhet udhëheqës dhe me karaker të fortë në fund vdesin. Dhe ky ishtë...
largea_angelina_giovane-1140x6281447264046

Angelina Jolie: Herën e parë që e bëra… çava të dashurin me thikë

“Fillova të bëj seks me të dashurin tim, por nuk po ndjenim emocione të forta. Në një moment desha të ndihem më e afërt me të dhe mora një thikë dhe e preva. Dhe ai më preu më pas. Ishim të mbuluar me gjak por kishim shkëmbyer...