Friday, 16 November 2018 | Lajme: 8

Filmë

133680275

Në Shkup xhirohet filmi i parë bollivudian

Në skenën e Teatrit Popullor të Maqedonisë  filloi xhirimi i filmit të parë bolivudian në Maqedoni “Vijay 61″, në të cilin janë të përfshirë mbi 1.000 pjesëmarrës nga Maqedonia. Pas filmit qëndrojnë emrat shumë...
hqdefault

Charlize Theron, skena të nxehta dhe lidhje lesbike në filmin “Atomic Blonde” (VIDEO)

Filmi i ri që do të dalë së shpejti “Atomic Blonde” do të këtë skena të nxehta nga aktorja Charlize Theron. Aktorja do të luajë disa skena të forta erotike, në një lidhje lesbike, tamam si një bionde shpërthyese. Theron do...
fast-furious_1491946318-9471443

Shqiptari tregon për ‘Fast and Furious 8′, ja si mundi të fitonte rolin (Foto)

Erand Hoxha mund të jetë një emër jo shumë i njohur në Shqipëri e më gjerë edhe për pak kohë. Nuk dihet se çfarë i ka tërhequr regjisorët dhe producentët e huaj, por Erandi do të jetë shqiptari i parë që do të luaj në filmin...
screenshot-17_1490822914-7146622

Ky është seriali më i ri shqiptar, ja aktorët kryesorë (Video)

“Ti mund të më quash Xhon” është seriali i cili do të transmetohet së shpejti, me 5 seri, në Radio Televizionin Shqiptar.  Vjen me regji nga Dionis dhe Klajdi Papadhimtri, ndërsa trajton konflikte sociale dhe ekonomike mbi jetën...
133566147

Filmi kosovar “Home” triumfon në BAFTA

Akademia Britanike e Filmit dhe e Arteve Televizive (BAFTA), në ceremoninë e mbajtur mbrëmë, ka shpallur filmin “Home”, që është një bashkëproduksion kosovaro-britanik, si më të mirin në kategorinë Filmi i Shkurtër...
Game of Thrones

Kush aktori shqiptar që luan në serialin “Game of Thrones”? (Video)

Në pritje të sezonit të shtatë të serialit shumë të ndjekur Game of Thrones, ju sjellim detaje interesante nga sezoni që lamë pas. Në fillim të tij, në një nga episodet më të famshme, me titull “The Door”, shfaqet personazhi...
Fast-and-Furious-8-Gets-a-Teaser-to-turn-on-Its-Trailer1

Publikohet trajleri i filmit “Fast and Furious 8” (Video)

Gjatë një pushimi të Super Bowl është publikuar edhe trajleri i ri nga filmi “Fast and Furious 8”. Klipi një minutësh na jep detaje më shumë se çfarë do të ndodhë në betejën epike që do të jetë me e madhe se sa pritej. Hobbs,...
beautyandthebeast581cb85870203

Publikohet trailer i parë i flimit “E Bukura dhe Bisha” (video)

Disney ka vendosur të ngacmojë pak me një trailer të shkurtër nga filmi “E Bukura dhe Bisha” dhe në fakt ja ka arritur të na mbajë kuriozitetin gjallë. I gjatë vetem 90 sekonda, traileri paraqet Emma Watson në rolin e...
qa

“Lazarat Burning” filmi shqiptar në Hollywood lançohet nga Gabriel Garko

Edhe pse xhirimet nuk kanë filluar ende, një prej aktorëve më të njohur të Hollivudit, Gabriel Garko ka ardhur në Tiranë për të mësuar më shumë për rolin e një shqiptari nga Lazarati. Garko ka qenë i pranishëm në ditën e djeshme...
DanielCraig-bond-690x388

Daniel Craig largohet nga filmi, regjizorët në kërkim të agjentit 007

Aktori britanik Daniel Craig ka deklaruar se nuk do të luaj më rolin e “agjentit 007” në dy seritë e tij të ardhshme. Ai ka fituar rreth 35 milionë paund për rolet e tij të kaluara po asnjë shumë parash nuk ja ndryshoi mendjen...