Monday, 15 October 2018 | Lajme: 45

Filmë

creed_1538044103-2608705

Publikohet traileri për filmin e ri ‘Creed II’ dhe ka ’çmendur’ fansat

Traileri për pjesën e dytë të filmit shumë të shikuar ‘Creed’ ka dalë është fantastik. Fansat e filmave ‘Rocky’ janë gëzuar shumë kur kanë mësuar se kundërshtari i Adonis Creed në pjesën e dytë të ‘Creed’ është...
daenerys_1537444878-6802545

‘Khaleesi’ përjetë me “Game of Thrones”, bën tatuazhin e mrekullueshëm në sezonën e fundit të serialit

Game Of Thrones fitoi çmimin Emmy në kategorinë e më të mirit për seritë dramë, për të tretën herë. Pas fitores se ditës së hënë, aktorja Emilia Clarke vendosi të festojë në mënyrë unike. Clarke, e cila luan rolin e Daenerys...
gameofthronesemmys-u20573096912zkg-621x414-livemint_1537260143-9666278

“Game of Thrones” vazhdon të mbetet seriali më i mirë, fiton çmimin kryesor në “Emmys”

Është mbajtur mbrëmja më e rëndësishme e ndarjes së çmimeve për televizion. “Game of Thrones” janë mbretër të ‘Emmy’ përsëri! Është hera e tretë që seriali shumë i shikuar po fiton çmimin më të rëndësishëm të...
v_1524556315-542245

Van Damme e ‘çmend’ Serbinë, vihet në rolin e shqiptarit shkatërron bandën serbe

Filip Shala është emri i aktorit të njohur Jean Claude Van Damme në filmin e tij të fundit. “Kill’em All” tregon historinë e një shqiptari, i cili kërkon hakmarrje për babanë e tij, të cilin e kishin vrarë serbët gjatë luftës...
Adea-Shabani-Missing-1-400x220

Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood (FOTO)

Aktorja ambicioze nga Maqedonia, Adea Shabani, e cila u zhduk në mënyrë misterioze në apartamentin e saj në Hollivud muajin e kaluar, besohet se është e vdekur – dhe burri i cili ishte në lidhje me të bëri vetëvrasje të enjten...
133714667

“Palma e artë” në Kanë për “Sheshin” e Ruben Ostlund

Filmi suedez “Sheshi” i regjisorit Ruben Ostlund e fitoi çmimin “Palma e artë” në jubileun e 70-të të Festivalit të flimit në Kanë. Siç lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Parisi, fitorja për regjisorin Ostlund,...
terminator

Rikthehet “Terminator”

Arnold Schwarzenegger ka konfirmuar se do të luajë rolin e Terminator, për serinë e 6-të të tij, teksa mbush 70 vjeç. Aktori, dhe ish guvernatori i Kalifornisë, tha se së fundmi është takuar me producentin James Cameron për të diskutuar...
defo

Ku do ta shohim Defnen pas “Dashuri me qera”? Sërish një projekt për herë të parë

Elcin Sangu është një nga aktoret më të pëlqyera në Turqi. Ajo u bë e njohur nga roli i saj si Defne në serialin “Dashuri me Qira”. Aktorja 31 vjeçare ka luajtur në një sërë serialesh si Öyle Bir Geçer Zaman ki,...
burakarkdhegfrah

Burak dhe Fahriye na dërgojnë ftesën e dasmës

Burak Ozcivit dhe Fahriye Evcen kanë nisur përgatitjet për dasmën e tyre e cila do të zhvillohet muajin e ardhshëm. Sipas Haberler.com, çifti ka nisur shpërndarjen e ftesave për të ftuarit e tyre. Burak dhe Fahriye u fejuan në Gjermani...
133680275

Në Shkup xhirohet filmi i parë bollivudian

Në skenën e Teatrit Popullor të Maqedonisë  filloi xhirimi i filmit të parë bolivudian në Maqedoni “Vijay 61″, në të cilin janë të përfshirë mbi 1.000 pjesëmarrës nga Maqedonia. Pas filmit qëndrojnë emrat shumë...