e Mërkurë, 29 Mars 2017 | Lajme: 31

Sportetë e tjera

133616347

Federer për të pestën herë e fitoi Mastersin në Indian Uells

Zvicerani Roxher Federer është fitues i turneut në tenis në Indian Uells nga seria e Mastersit. Ky është trofeu i pestë për Federerin nga turneu në “shkretëtirën kaliforniane” dhe gjithsejt i 90-ti në karrierën e tij. Në...
133307490

Notuesit amerikanë të akuzuar për “gënjeshtër” se janë viktima të plaçkitjes

Policia e Brazilit thotë se katër notuesit e Shteteve të Bashkuara në Lojërat Olimpike në Rio-de-Zhanejro, mund të akuzohen për vandalizëm dhe dhënie të dëshmisë së rrejshme, pasi ata janë të dyshuar për gënjim se janë plaçkitur...
13650391-10207076931616237-338661597-n_1468075734-8829647

Serena Williams fiton Wimbledonin për herë të shtatë

Tenistja amerikane e ka mposhtur gjermanen Angelique Kerber për ta fituar Wimbledonin e shtatë në karrierë dhe kështu grand slamin e 22-të. Serena e ka mposhtur Kerberin dy me zero në sete, 7-5, 6-3 Williams tani mban rekordin bashkë...
1606052226-French-Open-Title-Cements-Novak-Djokovic-Legacy

Djokovic fiton Roland Garrosin

Novak Djokovic ka mposhtur Andy Murray në finale të Roland Garrosit 3:2 në sete. Pas 3 finaleve të humbura më në fund Novak Djokovic fiton për herë të parë në karrierë turneun Roland Garros, duke u bërë tenisti i 8 në histori...
largea_13256024_1086356484754575_5100357472463736686_n1463901327

Seferi shënoi një super fitore ndaj serbit Dushan Krstin (Video)

Boksieri shqiptar, Nuri Seferi,dëshmoi cilësitë e tija dhe shënoi një super fitore ndaj serbit Dushan Krstin. Nuri Seferi ka fituar në rundin e gjashtë duke e goditur me rafal grushtar e që bëri serbin ta dorëzoj meçin. Në palestrën...
largea_gjergjaj-humbet1463900412

Gjergjaj humbet në raundin e dytë/Haye: U përpoqa ta rrëzoj atë që në raundin e parë(Video)

Boksieri nga Kosova, Arnold Gjergjaj, i njohur me nofkën “The Cobra” shqiptar, u njoftua me humbjen e parë të tij në karrierë pas 29 fitore, 21 prej tyre me nokaut. Gjergjaj nuk ishte në asnjë element kundërshtar i denjë...
20160515173539356646

F1, Max Verstappen bën historinë në garën pa makinat Mercedes

Holandezi Max Verstappen hyn në historinë e Formulës 1 si fituesi më i ri i një Çmimi të Madh dhe si holandezi i parë që e bën diçka të tillë. Piloti 18-vjeçar i Red Bullit triumfoi në garën e Spanjës, duke lënë pas ferraristët...
nuri-seferi-500

Dalin në skenë detaje nga jeta private e boksierit Nuri Seferi

Nuri Seferi, apo siç quhet ndryshe Tajsoni shqiptar gjatë një intervite ka folur edhe për jetën e tij private. Seferi i cili jeton në Zvicër nuk tregon shumë për jeton private. Ai ka thënë me shaka se ëshët martuar dhe me fëmijë. Ndërsa...
GJokovic-700x467

Gjokoviç fiton për herë të gjashtë Australian Open

Tenisti serb Novak Gjokoviç, numri një i renditjes botërore në tenis, fitoi sot për të gjashtën herë turneun Australian Open duke mundur në finale tenistin britanik, Andy Murray. Gjokoviç arriti ta mbyllë ndeshjen me rezultatin 3-0...
perloti

Ja pse u përlot boksieri shqiptar

Boksieri i mirënjohur shqiptar, Nuri Seferi, nuk ka mundur të përmbahej e mos të përlotët. E pse nuk mund të përmbahej? “Ishte vërtet e vështirë t’i përmbaj lotët nga këto vargje që ka thurur për mu aktori i madh z. Çun...