Sunday, 25 February 2018 | Lajme: 0

Hendboll

hamburg

Hamburg është kundërshtar i Barcelonës në finalen e Ligës së Kampionëve

Hamburgu në fund të pjesës së parë udhëhiqte me rezultatin 19-16 ndërsa në pjesën e dytë e rriti epërsinë me gjashtë gola diferencë duke arritur në fitore me rezultatin total 39:33 duke mposhtur skuadrën e Kili-t. Nga ana e skuadrës...
rutenka

Klejce u gjunjëzua para Barcelonës

Barcelona me fitoren ndaj Klejce me rezultatin 23:28 hyri në gjysmë finale të turneut në Keln, ndërsa për kundërshtar do të jetë fituesi nga takimi mes Hamburgut dhe Kil. Klejce nuk arriti të udhëheq asnjëherë gjatë gjithë takimit....