e Dielë, 25 Qershor 2017 | Lajme: 0

Futboll

3a36abbb00000578-0-image-a-40_1478727444623-470x314

U përplas me portierin, sulmuesi i Holandës humb kujtesën gjatë ndeshjes

Ndeshja miqësore mes Holandës dhe Belgjikës është kthyer në një makth për sulmuesin holandez Vinsent Jansen, i cili u detyrua të zëvendësohej që në pjesën e parë të takimit.   Jansen u përplas me portierin kundërshtar...
258678_m

Jose Mourinho i prish ‘rekordin’ tifozit (VIDEO)

Jose Mourinho, trajneri i Manchester Unitedit, njihet për nervat e tipin e sertë por ka dhe momente kur ai bëhet i keq me kast për humor. Kështu ndodhur para ndeshjes me Swansea Cityn, ku Mourinho i prish humorin një tifozi që po mbante...
133427857

Mesi e befasoi botën me tatuazh të ri

Një nga futbollistët më të mirë në botë, Lionel Messi ka treguar në stërvitjen e fundit me Argjentinën tauazh e ri. Sulmuesi i Barcelonës dhe pesë herë fituesi i “Topit të Artë” e ka mbuluar deri te gjuri këmbën...
14785228860613-470x298

Ronaldo firmos: Nuk është kontrata e fundit, dua të luaj deri 41

Kristiano Ronaldo ka firmosur sot kontratën që e lidh me Real Madrid deri në vitin 2021. Portugezi hodhi fillimisht firmën në sallën e trofeve përkrah Florentino Perez, ndërsa më pas pozoi me fanellën “Kristiano 2021” bashkë me...
pay-full-interview-by-gerard-couzens

Nëna e futbollistit të famshëm: Merr 100 mijë paund në javë, por as qiranë s’ma paguan

Nëna e futbollistit të njohur të Manchester City, Nolito pretendon se pavarësisht se djali i saj fiton 100 mijë paund në javë, e ka lënë atë që të jetojnë në kushte të mjerueshme.29-vjeçari duket se i ka kthyer shpinën mamasë...
alijaj

Aliji tallet me Gashin: Amator! (FOTO)

Dy futbollistët e kombëtares shqiptare, Naser Aliji dhe Shkëlzën Gashi, kohën e lirë e kalojnë duke sfiduar njëri-tjetrin në videolojën “FIFA 17”. Duke qënë se mbrojtësi e ka mposhtur në lojë sulmuesin, nuk mund të qëndronte...
cr7_1478164368-9802580

Champions, Real dhe Juventus gabojnë, Dortmundi kualifikohet

Ndeshjet e natës së sotme në Champions League kanë dhuruar spektakël, gola dhe surpriza. Kështu Reali i Madridit është ndalur në mënyrë surprizë ndaj Legia-s në një barazim 3-3, ndërsa Dortmundi pas fitores me Sportingun 1-0 ka...
mesi

Grindje mes Messi-t dhe lojtarit të City-t në tunelin e stadiumit

Lionel Messikohet e fundit po nxjerr nje ane tjeter te tijen ne pah, nervat gjate lojes. Pas përplasjes me tifozët e Valencias para dy javësh, ylli i Barcelonës mbrëmë është përfshirë në një incident me lojtarët e Machester City-t. Menjëherë...
dddd_1478073504-3466739

E tmerrshme: Turqit masakrojnë tifozin e Napolit (Video)

Ndeshja mes Besiktasit dhe Napolit ka përfunduar baras 1:1, derisa në fushën e lojës gjithçka ishte korrekte. Por, jashtë stadiumit ka ndodhur diçka e tmerrshme. Simpatizuesit e Besiktasit e kanë therur me thikë një tifoz të Napolit,...
untitled_1478071566-8417862

M. City mposht Barcelonën/ Enrique: Ky lojtar i ka fajet për humbjen

Manchester City e ka mposhtur Barcelonën me rezultat 3:1, në kuadër të Ligës së Kampionëve. Kampioni i Spanjës ishte duke avancuar 0:1, por lojtarët e Pep Guardiolas rikthyen rezultatin në 3:1. Enrique menjëherë e ka gjetur fajtorin...