e Dielë, 25 Qershor 2017 | Lajme: 0

Futboll

89_1480420006-2452310

Kjo është festa “e çmendur” e lojtarëve para tragjedisë (Video)

Kjo ishte festa “e çmendur” e lojtarëve të skuadrës Chapecoense pesë ditë më parë, pasi u kualifikuan në finalen e Kupës Amerikano-jugore “Daily Mail” ka publikuar pamjet e futbollistëve të cilët kanë festuar kualifikimin...
unnamed (2)(83)

Gerrard u pensionua nga futbolli

Steven Gerrard i ka dhënë fund futbollit të luajtur në moshën 36 vjeçare. Mesfushori anglez që të gjithë karrierën e bëri te Liverpooli, pas një viti në SHBA vendosi të largohet nga futbolli. Ai kishte qëndruar për 17 vite te...
3aa6dd2a00000578-0-image-a-25_1479819334981

Tifozët e Sevillas rrehin fansat e Juventusit (Video)

Ndeshja mes Sevillas dhe Juventusit, e cila do të luhet sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve, është nxehur ende pa filluar. Sipas të përditshmes sportive madrilene, AS, rreth 30 tifozë të Sevillas kanë sulmuar fansat e Juventusit,...
de-biasi-2_1467973537-6722731

De Biasi tregon nëse policia kishte faj për humbjen ndaj Izraelit

Përzgjedhësi i Kombëtares shqiptare, Ginnai de Biasi e ka konfirmuar edhe një herë se, policia nuk ishte fajtore për humbjen e fundit ndaj Izraelit.“Ndeshjen e humbëm ne me lojën që zhvilluam. Nuk ka të bëjë fare shtetrrethimi...
mesi-2

Messi refuzon rinovimin e kontratës me Barcelonën

Ditën e sotme e përditshmja madrilene “Marca” ka publikuar lajmin se Messi në korrik ka refuzuar rinovimin e kontratës me Barcelonën. Menjëherë mediat spanjolle dhe ato britanike kanë filluar të flasin për destinacionin e ardhshëm...
spanija-1-520x338

Fitojnë Italia dhe Spanja

Italia dhe Spanja kanë marrë nga tre pikë të tjera në Grupin G. Spanja vazhdon të jetë liderë në Grupin G me 10 pikë të grumbulluara, pasi në ndeshjen e katërt ka marrë tre pikë, duke e mposhtur në udhëtim Maqedoninë me rezultat...
sipe-780x439

Shqipëria me 9 lojtarë mposhtet nga Izraeli (VIDEO)

Kombëtarja Shqiptare ka pësuar tjetër humbje në Grupin G, pasi është mposhtur në stadiumin e saj nga Izraeli me rezultat të thellë 0:3. Deri te ky rezultat erdhi nga pakujdesia e Berat Gjimshitit dhe Etrit Berishës, të cilët u ndëshkuan...
spanija-1-520x338

Spanja pas autogolit të Vellkovskit e shënon edhe golin e dytë (Video)

Një autogol i Darko Vellkovskit në minutën e 34-të ka bërë që Maqedonia pjesën e parë ndaj spanjollëve ta mbyll në disavntazh prej  0:1. Maqedonia ishte  ajoqë  u kanos e para por spanjollët morën gjithçka nën kontroll duke...
09_1478976783-731816

Kosova u mposhtë nga Turqia 2 gola në 5 minuta

Kosova u mposhtë 2:0 në Antalya stadium, ku në pjesën e parë tregoi në qendrueshmëri nga turqëve. Madje në fund të pjesës së parë, mesfushori Valon Berisha mund ta kalonte Kosovën në epërsi, por shtylla ia mohoi golin. Me të...
1-53-620x330

Shqipëria e nis me vrull, por Izraeli kalon në epërsi/ Kombëtarja mbetet me 10 futbollistë (Video)

Shqipëria e nis me vrull duke sulmuar por pa rezultat. Izraeli ka shënuar nga pika e bardhë kundër Kombëtares shqiptare, ndërsa Berat Gjimshiti është ndëshkuar me karton të kuq, duke lënë skuadrën me 10 futbollistë Eran Zahavi...