e Martë, 27 Qershor 2017 | Lajme: 0

Futboll

rudi-vata

“Bomba” e ish kapitenit kuqezi: Më kërkuan 2 milion euro për t’u bërë president i FSHF

Gjatë emisionit “Rubrika Sportive” të mbrëmjes të së dielës në “TVSH”, ish-futbollisti i kombëtares shqiptare, Rudi Vata, ka dhënë një deklaratë të fortë sa i takon rastit kur ai kandidoi për t’u bërë president i Federatës...
zdrepka-ls-520x276

LK: Përplasje titanësh Barcelona – PSG, Bayern – Arsenal

Është hedhur shorti në Ligën e Kampionëve për 1/8 e finales. Këto janë të gjitha përballjet në Ligën e Kampionëve: Manchester City – Monaco Real Madrid – Napoli Benfica – Borussia Dortmund Bayern Munich – Arsenal Porto –...
44

Futbollisti i Galatasarayt feston golin me policët, për të nderuar viktimat e sulmeve në Stamboll (Video)

Galatasaray ka regjistruar fitore prej 3-1 kundër Gaziantepsporit, në kuadër të javës së 14-të të Superligës turke. Në festën njërit prej golave, ai vendosi të festonte me oficerët e policisë, të cilët shërbenin në Turk Telekom...
besart-berisha-hattrick-490x299

“Hat Trick” për Melburnin, Besart Berisha dy gola larg historisë (VIDEO)

Emri i Besart Berishës shumë shpejt pritet të shkruhet me germa të arta në historinë e futbollit australian. Sulmuesi shqiptar e vazhdoi edhe sot “zakonin” duke shënuar të tre golat e fitores 3-0 të Melburn Viktori në fushën e...
lionel-messi-barcelona-champions-league_u70vii1t5ylm1g06ygr6anw6q

Barcelona pritet t’i ofrojë kontratë të përhershme Mess’it

Barcelona do a joshë Lionel Messi’n me një kontratë të re, e cila do t’i ofrojë atij që ta kalojë pjesën tjetër të karrierës në Camp Nou. Babai i lojtarit, Jorge Messi, ndodhet në kryeqytetin katalinas dhe do t’i fillojë...
cana-4-620x330

Bulku dhe Cana, kandidatë për menaxherin e Kombëtares

Emërimi i Alban Bushit në krye të Kombëtares U-21 bën që posti i menaxherit të Kombëtares të jetë vakant. Momentalisht, kreu i institucionit të futbollit në vend pritet t’i besojë një post të tillë njërit prej dy njerëzve...
cana_1481039554-6430199

Lorik Cana kujton golin e paharrueshëm në “Marakana” (Foto)

Lorik Cana ka kujtuar kohën kur babai i tij Agimi kishte shënuar në fitoren 1:3 kundër Zrvena Zvezdës në Beograd Ish kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana ka kujtuar 33 vjetorin e golit të babait të tij, Agimit kundër Crvena...
mod_1480801988-3457474

“El Clasico”, Sergio Ramos befason Barcelonën, barazon në të 90’

Nuk ka fitues në “Camp Nou” në sfidën më të mirë të globit, aty ku yjet e mbrëmjes nuk ishin Messi dhe Ronaldo. Në Camp Nou, dy nga skuadrat më të mira , dhuruan një mbrëmje emocionuese deri në sekondën e fundit, aty ku dhe...
helio-zampier-neto-sobrevivio-tragedia_milima20161129_0219_11

I shpëtoi aksidentit tragjik, lojtari i Chapecoense merr një lajm fantastik

Mbrojtësi i Chapecoense, Helio Hermito Zampier Neto i shpëtoi rrëzimit të aeroplanit në Kolumbi. Por, babai i tij ka bërë të ditur një tjetër lajm fantastik se 31-vjeçari mund të vazhdojë të luajë futboll. “Biri im është duke...
untitled_1480583519-698649

Tifozët dhe lojtarët e mbijetuar nderojnë heronjtë e Chapecoense (Video)

Mijëra tifozë ishin mbledhur në stadiumin Arena Conda për t’i ndërruar lojtarët e Chapecoense, të cilët ndërruan jetë pas një aksidenti ajror gjatë udhëtimit në Kolumbi. Përveç tifozëve, dhe zyrtarëve të shtetit brazilian,...