e Dielë, 25 Qershor 2017 | Lajme: 0

Futboll

bbb_1482391916-825789

Barcelona kualifikohet me 7 gola për në fazën tjetër të Kupës së Mbretit (VIDEO)

Barcelona nuk ka lejuar ndo një surpizë të këndëshme vetes në ndeshjen e dytë të raundit të 1/16-s në Kupën e Mbretit në Spanjë. Pas barazimit 1 me 1 si mysafire ndaj Herculesit, Barça ka fituar 7 me 0  në shtëpi për të kaluar...
zahavi-berisha-470x381

FIFA me dorë të hekurt, dënon me dy ndeshje portierin e kuqezinjve

Goditja me kokë ndaj Eren Zahavit i ka kushtuar shtrenjtë portierit të përfaqësueses shqiptare, Etrit Berisha, i cili është njohur sot me masën e marrë nga Komisioni i Disiplinës i FIFA-s. Berisha u ndëshkua me karton të kuq pas...
ibra-2-620x330

Ibra refuzon ofertë marramendëse nga Kina

Zlatan Ibrahimovic ka hedhur poshtë një ofertë marramendëse nga Kina Sipas tabloidit britanik, Daily Mail, Zlatan Ibrahimovic ka hedhur poshtë ofertën marramendëse nga Kina për të qëndruar në Manchester United. Thuhet se legjenda...
taulant_1468661153-8423104

Taulant Xhaka mund të bëhet pjesë e Barcelonës

Futbollisti shqiptar, i cili luan për ekipin e Baselit dhe i cili është pjesë e kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka, mund të behët pjesë e skuadrës së Barcelonës gjatë stinorit të janarit. Siç informon “sportskeda”,...
received_10210238328288885

“Më të mirët e futbollit të Maqedonisë”: Besart Ibraimi është futbollisti më i mirë i vitit në Maqedoni

Federata e Futbollit të Maqedonisë mbrëmë në Teatrin Kombëtar të Maqedonisë ka ndarë çmimet “Më të mirët e futbollit të Maqedonisë” për vitin 2016. I gjithë manifestimi kaloi në shenjë të futbollistëve të rinj dhe...
lojatret-basakshehi-12-780x439

Sulmuesi i Kombëtares vishet si polic, skuadra e tij nderon viktimat e sulmit të Stambollit (Foto)

Sulmuesi i kombëtares shqiptare të futbollit, Sokol Çikalleshi, ka zhvilluar dje ndeshjen e Kupës së Turqisë për ekipin e tij, Basaksehir. Ai luajti për 67 minuta ku skuadra e tij fitoi 2-0 në shtëpi ndaj Sivassporit. Ndeshja kaloi...
mesi-2-520x340

Veshi fanellën me qese, Messi takon djaloshin afgan (Video)

Shumë histori fëmijësh që kanë idhuj futbollistë të caktuar, bëhen publike. Por historia e vogëlushit Murtaza Ahmadi ka prekur zemrat e mijëra njerëzve, përfshi edhe atë të yllit argjentinas Leo Messi, fanellën e të cilit Murtaza...
neto-2-520x338

Ankthi i bërë realitet, i mbijetuari i Chapecoenses pa në ëndërr rrëzimin e avionit

Është një nga tre futbollistët e mbijetuar të tragjedisë ajrore të Kolumbisë ku u shua pjesa më e madhe e skuadrës braziliane të Chapecoense. Bëhet fjalë për mbrojtësin 24-vjeçar Neto, i cili doli nga gjendja komes disa ditë...
8064a

Ronaldo fitues i “Topit të Artë’ për të katërtën herë

Revista franceze “France Football” ka nisur numërimin mbrapsht për të bërë publik emrin e fituesit të këtij edicioni të “Topit të Artë” edhe pse pakkush ka dyshime se trofeu do të përfundojë në duart e Kristiano Ronaldos....
rudi-vata

“Bomba” e ish kapitenit kuqezi: Më kërkuan 2 milion euro për t’u bërë president i FSHF

Gjatë emisionit “Rubrika Sportive” të mbrëmjes të së dielës në “TVSH”, ish-futbollisti i kombëtares shqiptare, Rudi Vata, ka dhënë një deklaratë të fortë sa i takon rastit kur ai kandidoi për t’u bërë president i Federatës...