Wednesday, 19 September 2018 | Lajme: 12

Futboll

promo348154982_1524559354-9544116

Gareth Bale në bisedime me Interin

Anësori i Real Madridit, Gareth Bale, ka mbajtur bisedime me Interit rreth kalimit të mundshëm në Serie A këtë verë, sipas Don Balon. Përfaqësuesi uellsian pritet të largohet nga “Santiago Bernabeu” në afatin kalimtar të verës,...
mustafi_1524509672-7832102

Mustafi flet për të ardhmen e tij te Arsenali

Në një intervistë të gjatë, mbrojtësi shqiptar i Arsenalit ka thënë se do të përballet me kritikat, do të luaj më mirë dhe se ai do të shikon për dobësitë e tij gjatë këtij sezoni. Shkodran Mustafi ka pranuar në një intervistë...
auto_Trajneri-470x2691524164990

‘Arenë lufte’ në derbin e Stambollit, trajnerit të Beshiktashit i çajnë kokën

Është e pamundur që mos ketë incidente në derbin mes Fenerbahçes dhe Beshiktashit. Kësaj here, pre e dhunës ka renë trajneri i skuadrës mike, Gunes. Ai është gjuajtur me sende të forta nga tifozët e Fenerbahçes, dhe si për rrjedhojë,...
Zinedine-Zidane-preocupado-650x358

Zidane nuk lejon këta dy lojtar të largohen nga Reali

Zinendine Zidane beson që Gareth Bale edhe Karim Benzema kanë të ardhme të ndritur në Real Madrid. Të dy lojtarët janë duke vuajtur për të gjetur formën e tyre, madje edhe fizikisht gjatë sezonit 2017-18, mediat shkruajnë se ata...
barcelona-750x405 (1)

Ylli i Barcelonës i thotë PO, Juventusit

Ish ylli i PSG, Lucas Digne do të transferohet tek skuadra e njohur italiane Juventus. Mbrojtësi i majtë i Barcelonës këtë vit nuk ka pasur hapësira tek skuadra e njohur spanjolle dhe tani është duke menduar largimin nga “Camp Nou” Së...
668829934_1524037465-2986816

Xherdan Shaqiri kërkohet edhe nga një klub tjetër në Premierligë

Evertoni dëshiron ta transferojë Xherdan Shaqirin nga Stoke City në afatin kalimtar veror, sipas mediave britanike. Evertoni është cituar si njëri prej shumë klubeve nga Premierliga që kanë shfaqur interesim për ta blerë anësorin...
balon_1523871980-525057

“Salah kandidat serioz për Topin e Artë, së bashku me Messin e Ronaldon”

Salah duhet të jetë mesin e tre lojtarëve për ‘Topin e Artë’, thotë Fowler. Legjenda e Liverpoolit, Robbie Fowler, beson se Mohamed Salah është kandidatë serioz për ta fituar Topin e Artë dhe çmimin nga FIFA “The Best”,...
capture_1523774154-583459

Kombëtarja shqiptare miqësore me Jordaninë?

Shqipëria do të luajë me Jordaninë me 10 tetor. Miqësorja nuk është konfirmuar ende nga FSHF por po punohet për zyrtarizimin e saj, aq më tepër që kjo sfidë do të luhet 4 ditë përpara përballjes me Izraelin në Ligën  e Kombeve...
alegria-isco-1am1457thumb_1523781253-9114273

Zidane përsëri e lë Ronaldon jashtë, lista e të ftuarve për ndeshje kundër Malagës

Zinedine Zidane vazhdon me planin e rotacioneve edhe pas kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Real Madridi do të përballet sonte me Malagën në një ndeshje të javës së 32-të të La Ligës që nis në orën 20:45,...
dawisa3x0aaqrma_1523722068-2205633-1

Barcelona vendos rekord historik në La Liga

Barcelona e ka vendosur një rekord historik në ligën elitare spanjolle duke mos pësuar humbje në 39 ndeshjeve e fundit në ligë. Në fitoren e javës së kaluar 3-1 ndaj Leganes, Barça e barazoi rekordin e Real Sociedadit, i cili për...