Monday, 15 October 2018 | Lajme: 45

Futboll

99526663

Kupa e Maqedonisë në futboll: Shkëndija përballet me Pobedën

– Federata e futbollit të Maqedonisë (FFM) sot ka caktuar dyshet e çerekfinales së Kupës së Maqedonisë në futboll. Akademia Pandev ka fituar kundërshtarin më të dëshiruar Korabin, derisa duelet tjera janë Sileksi- Bellasica,...
1531039309-136302-noticia-normal_1537270554-2561110

Fjalimi i fundit i Ronaldos për Realin: Ia vlen të vdesim sonte për ta shkruar historinë

Në ndeshjen e tij të fundit për Real Madridin, superylli portugez Cristiano Ronaldo i motivoi bashkëlojtarët e tij për ta korrur suksesin historik ndaj Liverpoolin në finalen e sezonin të kaluar në Ligën e Kampionëve. “Është...
atletico-madrids-diego-simeone-says-antoine-griezmann-last-seasons-best-player_1537180169-8691886

Griezmann: Jam në të njëjtin nivel me Messin dhe Ronaldon

Sulmuesi francez i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, pretendon se është në të njëjtin nivel me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldo, si dhe ka treguar se ai pret që të jetë një ndër pretendentët për çmimin “Topi i Artë”. Griezmann,...
134411931

Shkëndija kundër Rozenborg për vend në fazën grupore të Ligës Evropa

Kampioni i Maqedonisë, Shkëndija në barazhin për plasman në fazën e grupit nga Liga e Evropës do të përballet me klubin norvegjez Rozenborg. Ndeshja e parë midis Rozenborg dhe Shkëndijës do të luhet në Norvegji më 23 gusht,...
134399590

Osmani pas disfatës nga Salcburgu: Nuk do të ndalemi të besojmë në mrekulli

Trajneri i Shkëndisë, Qatip Osmani pas disfatës (0-3) nga Salcburgu i Austrisë në ndeshjen e parë të xhiros së tretë kualifikuese në Ligën e kampionëve ka ndarë pakënaqësinë e tij, por ka shtuar se nuk do të ndalet të besojnë...
1532969654-027246-noticia-normal_1533717413-523060

Real Madridi e fton Juventusin, organizon ndeshje për të nderuar Ronaldon

Milani do të jetë mysafir në Santiago Bernabeu më 11 gusht për ndeshjen kundër Real Madridit për Trofeun e Bernabeut. Megjithatë, tani po përflitet më shumë për edicionin e vitit 2019 të kësaj ndeshje, pasi që klubi madrilen po...
134389011

Osmani: Vazhdojmë pa presion kundër Salsburgut

Trajneri i Shkëndisë, Qatip Osmani pas barazimit pa gola në ndeshjen kthyese të xhiros së dytë kualifikuese në Ligën e kampionëve kundër ekipit Sherif në Tiraspol, deklaroi se tani vazhdojnë në Evropë pa presion. “Ky është...
ronaldo-6

Kjo është vila e jashtëzakonshme e Ronaldos në Torino (VIDEO)

Arriti të dielën vonë në mbrëmje, në terminalin privat të aeroportit “Caselle”. U shfaq me djalin më të vogël në krahë, me një bluzë me mëngë të shkurtra të bardhë dhe syze të errëta. Me trajnimin e sotëm, zyrtarisht...
134374333

Osmani: Jemi të gatshëm për Sherifin moldav, nuk do të përsëritet loja nga ndeshja kthyese me TNS

Trajneri i kampionit të futbollit të Maqedonisë Shkëndija, Qatip Osmani në konferencë për media para duelit nesër mbrëma me Sherif nga Tiraspol në ndeshjen e parë nga gjiroja e dytë kualifikuese për Ligën e kampionëve deklaroi...
134369846

Shkëndija kundër Sherif Tirasol më 24 korrik në Shkup

Kampioni i Maqedonisë Shkëndija ndeshjen e parë nga xhiroja e dytë kualifikuese për Ligën e kampionëve kundër Sherif Tirasol nga Moldavia do ta luajë më 24 korrik në Shkup me fillim në orën 20:15. Ndeshja kthyese luhet shtatë ditë...