e Martë, 23 Maj 2017 | Lajme: 0

Lajme

lenta-policija

Tetovë: E zë korenti në dush, humb jetën 20 vjeçari nga Shqipëria

Njëzetë vjeçari L.A nga Shqipëria dje në mbrëmje është gjetur i vdekur në Tetovë, ndoshta si rezultat i goditjes elektrike. Aksidenti ka ndodhur  në një shtëpi në rrugën “Drenovec” ku L.A ishte duke qëndruar me...
kasami-640x412-520x335

Kasami: Në asnjë moment nuk është pranuar që partitë shqiptare të heqin dorë nga Platforma Shqiptare

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në emisionin Click Plus tha se BESA nuk do të tërhiqet në asnjë moment nga Deklarata e përbashkët e partive shqiptare në Maqedoni. Çfarë garanca dërgoi Zaevi tek Ivanovi, Kasami tha në mënyrë...
basha

Është arritur marrëveshje mes opozitës dhe pushtetit në Shqipëri

Takimi prej më tepër se tre orësh, kokë më kokë, mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, duket se ka sjellë zgjidhjen e krizës politike në vend. Siç njofton Top-Channel, të dy liderët dolën...
132391149

Cikël i tretë i panaireve për punësim

Cikli i tretë i panaireve për punësim që e organizon Agjencia për Punësim fillon sot dhe do të zgjasë deri më datën 15 të muajit të ardhshëm. Me karavanin e panairit janë përfshirë gjashtë qytete,të cilët fillojnë dhe përfundojnë...
462976-pochna-sredbata-na-albanskaite-partii-besa-bojkotira

Ivanov: Partitë shqiptare nuk janë të fokusuara në çështjet që i tangojnë shqiptarët në Maqedoni

Partitë e reja shqiptare janë dëshmi se diçka nuk është në rregull me përfaqësimin e shqiptarëve, e dëshmi është edhe ajo se LSDM fitoi mjaftë vota në këto zgjedhje nga shqiptarët e Maqedonisë. Kështu mendon presidenti Gjorge...
12_1495052973-2292202

Kasami: Nuk marrim pjesë në Qeveri me persona të inkriminuar

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në emisionin Click Plus tha se në asnjë moment nuk do të marrin pjesë bashkë në Qeveri me persona të inkriminuar dhe të cilët janë nën hetim nga Prokuroria Speciale Publike. “Nuk do të...
fa_1495089843-6040783

Shpërthen fabrika e barutit, 17 të plagosur dhe dy të zhdukur në Poloni

Dy persona rezultojnë të zhdukur dhe shtatëmbëdhjetë të tjerë të plagosur gjatë shpërthimit në një fabrikë baruti në Makolno, në jugperëndim të Polonisë, njoftoi një zëdhënës i forcave zjarrfikëse. ”Shpërthimi u shënua...
133700573

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Pishtar Lutfiu mori pjesë në ndarjen e certifikatave për studentë më të suksesshëm

Ministri i Shkencës dhe Arsimit, Pishtar Lutfiu mori pjesë në ndarjen e certifikatave për studentët më të suksesshëm. Fillimisht, Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Pishtar Lutfiu përgëzoi Institutin Europian për organizimin e debatit...
133264081

Promovim i Create Hub-it të Odës ekonomike të Maqedonisë Veri-Perëndimroe

Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore sot do të promovojë Create Hub-in e ri inovativ, i cili është i mbështetur nga Programi për rritje të punësueshmërisë në treg – IME. Create Hub synon të nxisë rritjen ekonomike dhe...
133700540

Dita ndërkombëtare e muzeve

“Muzetë dhe historitë kontestuese – duke e thënë të pathënën në muze” është tema e shënimit të sivjetmë të 18 Majit – Ditës ndërkombëtare të muzeve. Temën këtë vit e dha Këshilli ndërkombëtar i...