Saturday, 17 November 2018 | Lajme: 0

Lajme

screenshot-8_1542031725-3551007 (1)

“Është psikopat!” Demokrati i publikon kartelën mjekësore Edi Ramës

Nënkryetari i Partisë Demokratike ka publikuar këtë të hënë kartelën mjekësore të kryeministrit Edi Rama e dalë nga spitali psikiatrik disa dekada më parë. Në këtë kartelë duket emri i Edi Ramës, dhe kur mjekët shkruajnë...
Screenshot_2

Shqiptarët abortojnë për shkak se është vajzë! (VIDEO)

Shqiptarët vazhdojnë edhe sot e kësaj dite të jenë në kërkim të djalit Djalë apo vajzë? Shqiptarët vazhdojnë edhe sot e kësaj dite të jenë në kërkim të djalit. Djali do të thotë fitore, vajza humbje. “E kam djalë, është...
Screenshot_1

Rasti “Monstra”, akoma nuk ka përgjigje nga Kosova për ekstradimin e Alil Demirit dhe Afrim Ismailoviqit

Me dëshminë e personave ekspertë të MPB-së të cilët kanë bërë analiza dhe hetime në disa makina, sot në Gjykatën Penale në Shkup ka vazhduar gjykimi për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smillkovës më 12 prill 2012. Për...
Tvedovski

Propozim-buxheti për vitin 2019: Të ardhurat 210.8, shpenzimet 228,5 miliardë denarë

Të ardhurat e përgjithshme në arkën shtetërore në vitin 2019 janë projektuar në 210,8 miliardë denarë, ndërsa shpenzimet e përgjithshme në 228,5 miliardë denarë, theksoi ministri i Financave Dragan Tevdovski në prezantimin e...
Nafta--780x439

Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Çmimet e benzinës nga mesnata e sotme do të ulen për 4.5 denarë, të dizelit për tre denarë, ndërsa të vajit ekstra të lehtë për 3.5 denarë, njoftoi kryetari i Komisionit Rregullator për Energjetikë, Marko Bisllimovski. “Sot...
mpb-me-masa-disiplinore-ndaj-59-pun-euml-tor-euml-ve-t-euml-saj_hd-780x439

Policia e Maqedonisë konfiskon 50 kilogram marihuanë në Qafë Thanë

Policia e Maqedonisë informon se gjatë ditës së djeshme rreth orës 19:00 në kalimin kufitar Qafë Thanë, janë konfiskuar rreth 50 kilogram marihuanë. Nga MPB thonë se në vendin që janë gjetur qeset me marihuanë është kryer hetim,...
mickoski-2-780x439

Mickoski: Maqedonia po e jeton kohën më të errët

Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, në një intervistë për “Kurir” ka folur rreth ngjarjeve të fundit në shtet, ndryshimet kushtetuese si dhe gjendjen ekonomike të qytetarëve. Mickoski thotë se gjyqësori në Maqedoni është...
45986514-364197327678613-450381132630851584-n_1542018681-6347320

Britania e Madhe ia shton presionin Arabisë Saudite për vrasjen e Khashoggit

Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe, Jeremy Hunt, do të udhëtojnë në Arabinë Saudite për të kërkuar nga princi Mohammed bin Salman që të bashkëpunojë më tepër me autoritetet turke për hetimin e vrasjes së kolumnistit...
aksident-780x439

Shkup: 31 aksidente gjatë fundjavës, tre persona rëndë të lënduar

Një këmbësorë, një vozitës i motoçikletës dhe një shofer automjeti kanë marrë lëndime të rënda trupore, ndërsa 17 kanë përfunduar me lëndime të lehta në 31 aksidente që ndodhën gjatë fundjavës së kaluar në qytetin e...
online-780x439 (1)

Maqedoni, tregtia online rritet për 62 për qind

Anketa e realizuar në tre mujorin e parë të vitit 2018 në Maqedoni tregon se tregtia online ka shënuar rritje në vend. Në këtë periudhë online kanë blerë 31.6 për qind e të anketuarve, përkundër 19.5 për qind në periudhën...