e Premte, 26 Maj 2017 | Lajme: 52

Lajme

fkfjkf

Komunikacioni nëpër rrugë të lagështa

 Komunikacioni në rrugët e shtetit po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa. LAMM rekomandon të kihet kujdes, të respektohet shpejtësia e lëvizjes dhe respektim i sinjalizimit të vendosur në rrugë. Siç kumtoi, në grykat malore...
erdogan

Erdogan: Turqia do të “përshëndetet” me Gjermaninë nëse i tërheqë ushtarët nga Inxhirliku

Ankara zyrtare do t’i thotë “mirupafshim” Gjermanisë, nëse vendi vendos t’i tërheq ushtarët e vet nga baza ushtarake ajrore Inxhirlik në pjesën jugore të Turqisë, deklaroi presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan. Ai...
97916372659258e673786f133518787_v4_big-640x358

Babai i terroristit të Manchesterit tregon se djali i tij kishte planifikuar diçka tjetër

Babai i të dyshuarit që hodhi veten në erë në Manchester Arena në Manchester të Britanisë së Madhe, ka thënë se djali i tij është i pafajshëm. Babai i sulmuesit i identifikuar si Salman Abedi, ka thënë se djali i tij është...
largea_ali-ahmeti-620x4271457200373

Ahmeti: Deklarata e partive shqiptare nuk do të përfshihet plotësisht në programin e qeverisë së re

Deklarata e tre partive shqiptare në Maqedoni nuk do të përfshihet plotësisht në programin e qeverisë së re për disa arsye, të cilat janë shumë reale dhe të sinqerta. Në program do të hyjnë vetëm aspektet më të rëndësishme...
133709506

Putin: Situata politike në Maqedoni të zhvillohet në pajtim me Kushtetutën

Me vëmendje të posaçme ndjekim gjithçka që ndodh në vendin tuaj. Dëshirojmë që situata e brendshme politike në Maqedoni të zhvillohet në pajtim me Kushtetutën dhe parimet demokratike. Jam i bindur se përvoja juaj, ndikimi juaj...
133709670

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami takoi ambasadorin e Suedisë, Mats Stafanson

Sot kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami u takua me ambasadorin e Suedisë në Maqedoni, Mats Stafanson. Në këto takime miqësore është diskutuar për aktualitetet politike dhe sfidat e ardhshme të shtetit pas dhënies së mandatit...
296026

Seri tërmetesh në Shqipëri, 40 dridhje para dhe pas lëkundjes 4.5 ballë

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 4.5 ballë të shkallës Rihter dhe me një thellësi 10 km, ka tronditur Shqipërinë. Sipas Institutit të Gjeoshkencës, tërmeti e kishte epiqendrën në fshatin Vinjollë të Matit, 13 km veriperëndim...
kamioni

Një kamion me targa kosovare doli nga rruga Kriva Pallankë – Kumanovë

Një kamion me targa kosovare ka dalë nga rruga magjistrale Kriva Pallankë – Kumanovë te fshati Dllaboçicë. Kamioni, i cili ka qarkulluar drejt Kumanovës, ka udhëtuar nga vendkalimi kufitar Deve Bair, ndërsa para lokalitetit Procesçnik...
motii

Mot i keq lokal me breshër dhe erë të përforcuar, paralajmëron DPHM

 DPHM paralajmëron se prej sot pasdite do të ketë kushte për mot të keq lokal me paraqitje të breshërit dhe erë të përforcuar. Sipas DPHM-së, deri te shtunën rajoni i Maqedonisë do të jetë nën ndikim të disa valëve të lagështa...
termet

Tërmet i fuqishëm në Shqipëri, tronditet Tirana

Një tërmet i fuqishëm është shënuar në Tiranë. Lëkundjet që kanë zgjatur disa sekonda kanë qenë shumë të forta. Sipas të dhënave të para, tërmeti ishte 4.4 shkallë, derisa epiqendra ishte në Burrel-Bulqizë. /albeu.com/