Saturday, 17 November 2018 | Lajme: 0

Lajme

Screenshot_1

Paraqitet Gruevski: Jam në Hungari, kërkoj azil politik (Foto)

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski përmes një postimi në rrjetin social në Facebook ka shkruar vendndodhjen e tij, duke thënë se ka marrë edhe kërcënime me jetë. Gruevski shkruan se ndodhet në Budapest të Hungarisë...
titanik-2-mia_1542109911-5880918

“Titanik 2” anulohet për më 3 dhjetor, do të prezentohen dëshmi materiale

Për më 3 dhjetor u anulua seanca e sotme për lëndën “Titanik 2” të PPS, në të cilën duhet të prezantohen dëshmi materiale. Kryetari i këshillit Gjykues, Ognen Stavrev, dha afat prej tre ditësh që të mbrojtja të prononcohet...
367090_1542110022-7614876

Ky është personi që vrau të tmerrshmin Arkan, publikohet fotografia

Dobrosav Gavriq po kalon ditët e tij prapa grilave në Afrikën e Jugut, një rrugë e gjatë nga atdheu i tij, duke pritur një vendim përfundimtar nëse do të ekstradohet në Serbi për të vuajtur dënimin me burg për vrasjen e udhëheqësit...
mancevski10147-750x430

Mançevski: Brenda muajit fillojnë me punë administratorët e dalë nga MO-ja

Brenda këtij muaji pritet që të mbarojë sistematizimi i administratorëve që për më shumë se 10 vite marrin paga e qëndrojnë në shtëpi. Këtë e paralajmëroi sot Ministri për Shoqëri Informatike dhe Administratë, Damian Mançevski...
mpb-me-masa-disiplinore-ndaj-59-pun-euml-tor-euml-ve-t-euml-saj_hd-780x439

MPB: Gruevski kërkohet brenda kufijve, nuk është lëshuar fletarrest ndërkombëtar

Ministria e Punëve të Brendshme për “Deutsche Welle” ka thënë se nuk është lëshuar fletarrest ndërkombëtar për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski dhe se ai po kërkohet brenda kufijve të shtetit. MPB nuk komentoi aksionin e mbrëmshëm...
Gjykata-Penale-780x439

Seanca gjyqësore për lëndët “Titanik 2”, “Titanik 3” dhe “Tarifa”

Në Gjykatën Penale në Shkup për sot janë planifikuar seanca gjyqësore për lëndët e Prokurorisë Speciale “Titanik 2”, “Titanik 3” dhe “Tarifa”. Gjykatësi Ognen Stavrev në seancën e fundit për rastin “Titanik 2” njoftoi...
mickovski

Mickoski: Doni të thoni se nuk e dini ku gjendet Gruevski, para kujt po bëni teatër

Kryetari i VMRO-DPMNe-së, Hristijan Mickoski sonte përmes profili të tij në rrjetin sociale facebook, ka reaguar pas urdhër arrestit ndaj ish kryeministrit Nikolla Gruevski dhe bastisjeve në makinat  e anëtarëve të VMRO-së nga policia...
moti-6_1529389046-3607864

Mot i freskët në mëngjes

Sot në Maqedoni parashikohet mot i freskët me temperaturë të mëngjesit prej -1 deri në 3 gradë celsius,  ndërsa ato ditore do të sillen nga 5 deri në 10 gradë celsius.
Osmani-Han-750x430 (1)

Osmani: Maqedonia do të ketë sukses ta realizojë agjendën 2025 të Komisionit Evropian

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në kuadër të vizitës së tij në Bruksel, mbajti takim pune me Eurokomisionerin për Zgjerim dhe Politikë Fqinjësore, Johanes Han, ku brifoi për progresin e vendit...
monstra-696x379-1392x758-750x430

Gjykimi për rastin “Monstra” vazhdon më 19 nëntor, sot dëshmuan ekspertë të MPB-së

Gjykimi për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smillkovës më 12 prill të vitit 2012, do të vazhdojë më 19 nëntor. Në seancën e sotme dëshmuan tre persona ekspertë nga MPB, të cilët kanë krye analiza dhe hetime në disa makina. Për...