Saturday, 17 November 2018 | Lajme: 0

Lajme

Mile-Janakieski-foto-kualitet-780x439

Arrestohen dhe paraburgosen Janakieski dhe Bozhinovski

Ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve Mile Janakieski dhe ish-sekretari i përgjithshëm qeverisë, Kirill Bozhinovski, mbrëmë janë arrestuar dhe janë vendosur në burgun e Shuto Orizares. Kërkesën për paraburgim e ka dorëzuar Prokuroria...
MOTI-DIELLI-VJESHTA-780x439

Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell, por i ftohtë dhe me kushte për paraqitje të mjegullës. Në disa vende mund të ketë edhe reshje të shiut. Temperaturat do të lëvizin prej 12 deri 21 gradë celcius. Gjatë ditëve të ardhshme...
Nikolla-Gruevski-780x439

A është i mundur ekstradimi derisa zgjat procedura për azil?

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, sonte në “Vetëm e vërteta” në Kanal 5 deklaroi se derisa zgjat procedura për azil, ish-kryeministri Nikolla Gruevski nuk mund të ekstradohet në Maqedoni. Më parë, MPB-ja lëshoi...
Xhaferi-Kuvend-780x439

Ngjarjet e 27 prillit: Personi nga BDI ka informuar Gruevskin për zgjedhjen e Xhaferit për kryetar të Kuvendit

Sot në Gjykatën Penale në Shkup ka vazhduar gjykimi për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë. Në seancën e sotme janë prezantuar SMS porositë të cilat ish-kryetari i Kuvendit Trajko Veljenoski, i ka...
Screenshot_2

LSDM kërkon përgjegjësi nga institucionet për arratisjen e Gruevskit

Partia maqedonase në pushtet LSDM, përmes një kumtese për media thekson se Nikolla Gruevski vërtetoi se është frikacak, por shtojnë se nuk do të ikë nga përgjegjësia. “Krimineli i dënuar Nikolla Gruevski vetë konfirmoi se është...
Nikolla-Gruevski-780x439

Mediumet hungareze prezantojnë Gruevskin: Aleati anti-Soros i Viktor Orbanit

Një nga portalet më të lexuara në Hungari 444.hu, tanimë ka shkruar një artikull në lidhje me Nikolla Gruevskin dhe e ka njoftuar opinionin se ish-kryeministri i Maqedonisë ndodhet në Budapest dhe kërkon azil politik. “Gruevski...
Screenshot_1

Zaev: Nëse Gruevski është jashtë shtetit, konsiderojmë se është në ikje

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, është pyetur në lidhje me arratisjen e Gruevskit në Hungari. Ai tha se “nuk e di nëse bëhet fjalë për ikje ose jo”. Zaev edhe një herë përsëriti qëndrimin se pushteti nuk do të përzihet...
vmro

OBRM-PDUKM: Prokuroria të nis hetime për frikësim të familjarëve të Gruevskit

Zëdhënësi i OBRM-PDUKM-së Dimçe Arsovski, sot në konferencë për shtyp akuzoi qeverinë për maltretim të anëtarëve të partisë së tyre, si dhe keqpërdorim të institucioneve shtetërore. Arsovski kërkoi përgjegjësi për aksionin...
autobus-768x448

Nuk do të shtrenjtohen biletat e NQP “Shkup”

Ndërmarrja Qarkulluese Publike “Shkup” nuk do t’i shtrenjtojë biletat për transportin publik, pavarësisht rritjes së çmimeve të derivateve të naftës. “Informacionet e plasuara në disa media të caktuara se po shtrenjtohen biletat...
ksamili_1743-780x439

“Dailymail”, Ksamili ndër 10 destinacionet mahnitëse për 2019

Ksamili, në jug të Shqipërisë është renditur ndër 10 destinacionet më të mira të udhëtimit për t’u vizituar në 2019 bashkë me 9 nga vendet më të bukura në botë. “Zonat e nxehta” të reja për udhëtarët e guximshëm...