Wednesday, 19 September 2018 | Lajme: 0

Lajme

MATTIS-ZAEV-DHE-SHEKERINSKA-750x430

Zaev-Shekerinska: Ardhmëria e Maqedonisë është në NATO, në një tavolinë me SHBA-të

Kryeministri Zoran Zaev dhe ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska, e kanë vlerësuar mbështetjen amerikane për rrugën e integrimeve euroatlantike të Maqedonisë. “Mbështetja e SHBA-së është gjithmonë këtu dhe paraqet inkurajim...
134437018

Sanakopulos: Marrëveshja e Prespës do të kalojë në Parlamentin grek

Bindje se në Parlamentin grek ekzistojnë forca politike për tu ratifikuar Marrëveshja e Prespës, pavarësisht qëndrimit të partnerit të koalicionit Panos Kamenos, deklaroi zëdhënësi i Qeverisë greke dhe ministri pa resor Dimitris...
134457921

Miliona të evakuuar në pjesën jugore të Kinës, në Filipine 64 viktima nga tajfuni Mangkut

Tajfuni i fuqishëm Mangkut sot e goditi krahinën jugore kineze Guangdung, ku të paktën 64 persona kanë humbur jetën, por druhet se edhe dhjetëra persona të tjerë janë ngujuar në rrëshqitjen e dheut të cilën e shkaktoi tajfuni. Mbi...
132357106

Një shtetas shqiptar ka humbur jetën pasi mbi të ka rënë një pemë në fshatin Frangovë të Strugës

Në polici dje është denoncuar se B.H.(36) nga Shqipëria ka humbur jetën pasi mbi të ka rënë një pemë në hyrje të fshatit Frangovë të Strugës. B.H. në momentin e fatkeqësisë  ka qenë duke mbledhur dru në vendin e quajtur...
134459070

Matis: Referendumi është vota më e rëndësishme në historinë tuaj

Referendumi i ardhshëm është vota  më e rëndësishme në historinë e kombit tuaj. Në referendum do të vendosni  për të ardhmen tuaj, të shfrytëzohet  mundësia për të shkuar  drejt një të ardhme të re dhe për këtë e keni...
shkolla-850x564-780x439-696x392

Nis viti i ri shkollor në Shqipëri, ministrja Nikolla uron nxënësit dhe mësuesit!

Në vigjilje të nisjes së vitit shkollor, Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla u është drejtuar me një videomesazh nxënësve, mësuesve dhe prindërve, duke u uruar një rrugëtim të mbarë gjatë këtij viti shkollor. Urimi i parë i...
adeliaa_1537181189-9873626

Adelina nxjerr në shëtitje djalin tre-javësh

Adelina Tahiri është një nënë mjaft aktive. Ajo pas pjesëmarrjes në disa ahengje, ku është dukur në një formë të mrekullueshme pas lindjes, tani ka vendosur të kalojë pak kohë me djalin jashtë shtëpisë. Adelina ka dalë në...
interpol-2-780x439

Kosova po bën përgatitjet për anëtarësim në Interpol

Institucionet e Kosovës janë duke i bërë të gjitha përgatitjet për anëtarësim në Interpol. Përfaqësuesit e Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe të Policisë së Kosovës kanë shprehur optimizëm se në vjeshtën e këtij viti...
112112783

Nikolla Todorov do të votojë në referendumin e ardhshëm

sh-ministri i Shëndetësisë nga radhët e VMRO-DPMNE-së Nikolla Todorov sot tha se do të votojë në referendumin e ardhshëm. Ai në debatin e sotëm me temë “Debatoj për NATO-n” në organizim të Info Qendrës për Integrime...
Bit-Pazar-e1537174364434-780x439

Tregtarët ankohen për punimet e ngadalta në Bit Pazar të Shkupit

Ritmi i punimeve në Bit Pazar po ecën shumë ngadalë, thonë tregtarët. Sipas tyre edhe pse janë tejkaluar të gjitha afatet e caktuara për përfundimin e punimeve, të njëjtat vazhdojnë akoma. Shitësit në tregun e Bit Pazarit kërkojnë...