Friday, 25 May 2018 | Lajme: 12

Lajme

grad-1-800x445

Mot i keq përfshinë Kriva Pallankën dhe Rostushën

Një mot i ligë ka përfshirë pasditen e sotme Kriva Pallankën, shi erë e fuqishme dhe bubullima e vende vende dhe me breshër ka vërshuar rrugët kryesore të qytetit, shkruan Zhurnal.mk Ndërkohë që njejtë mot i keq për disa orë...
32-2-520x390

« Debat mes dy liderëve maqedonas » Mickoski për Zaevin: Kryeministri i Maqedonisë tre herë është aboluar

Në debatin televiziv mes kryeministri Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski, ky i fundit tha se qytetarët do t’i besonin gjyqësorit, nëse do të ishte dënuar kryeministri. Mickoski tha se Maqedonia ka kryeministër...
auto_modd-650x3581527089940-750x430

Ndërron jetë modelja braziliane e cila u bë frymëzim për miliona njerëz në botë

Një modele braziliane, e cila frymëzoi njerëzit me mesazhet e saj në luftën kundër kancerit të stomakut ka ndërruar jetë. Blogerja e njohur, Nara Almeida, kishte mbi 4.5 milionë ndjekës në “Instagram” dhe publikonte rregullisht...
vmro-6-696x430

VMRO: Dënimi i Gruevskit, politik

VMRO-DPMNE-ja, vendimin e sotëm gjyqësor ndaj ish kreut të partisë Nikolla Gruevski e konsideroi si të vendim të porositur politik. Nga kjo parti bënë krahasim me vendimin gjyqësor të dy ditëve më parë për rastin “Mitmarrja”...
Gruevski-scena-VMRO-DPMNE-1

Gruevski: “Kokën lartë maqedonas”

Me një status në rrjetin social FB është bërë i gjallë, ish – kryeministri, Nikolla Gruevski tashmë i dënuar me 2 vite burg. Ai mes tjerash  ka shkruar “kokën lartë maqedonas të mi krenarë dhe ju qytetarët krenarë të...
4c6e576a00000578-5753753-meghan-s-messy-up-do-was-a-43-1526916309080-1527018193-8370542_1527084967-9968178

Ëmbëlsirë raciste për Meghan Markle, ja çfarë bën kompania e njohur gjermane

Një kompani gjermane ka kërkuar falje pasi ka postuar një imazh racist drejtuar Meghan Markle. Bëhet fjalë për një ëmbëlsirë cokollate që është dekoruar me fustan të bardhë dhe kërkon të imitojë imazhin e dukeshës së Sussexit...
30f70374-2cc6-4afb-94bc-2b36b9084e1e-cx0-cy11-cw0-w1023-r1-s_1527084402-884591

Reagon VMRO: Dënimi i Gruevskit, politik

VMRO-DPMNE-ja, vendimin e sotëm gjyqësor ndaj ish kreut të partisë Nikolla Gruevski e konsideroi si të vendim të porositur politik. Nga kjo parti bënë krahasim me vendimin gjyqësor të dy ditëve më parë për rastin “Mitmarrja”...
autobus-1_1527077280-8620745

Ndryshon orari i NTP-së gjatë festave

Orari i autobusëve të Transportit Publik nesër dhe pasnesër do të ndryshohet për shkak të festave 24 Maj, ” Dita e “Shën Kirilit dhe Metodit” dhe 25 Maj-it “Festa e Rrëshajave”. Nesër (e enjte) autobusët do të qarkullojnë...
arber-ademi_1527076977-6476896

Ademi: Arsimi është prioriteti ynë kryesor

Zëvendësministri i Arsimit dhe Shkencës, Arbër Ademi dje mori pjesë në manifestimin përfundimtar të projektit “Hap pas hapi” – projekt ky që në Republikën e Maqedonisë është duke u realizuar me mbështetjen e USAID dhe Fondacionit...
talat-xhaferi-1493800325-3504037_1527077909-596985

Xhaferi jep mesazh të fuqishëm nga Parlamenti i Serbisë

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, tha sot me rastin e vizitës në Beograd, se ka udhëtuar me porosinë për dialog dhe bashkëpunim, dhe se është një përshtypje e gabuar se Shkupi po neglizhon bashkëpunimin me Serbinë. Në...