e Dielë, 25 Qershor 2017 | Lajme: 0

Lajme

londra5-750x430

Bilanci i viktimave nga zjarri në Londër arriti 79 persona

Policia britanike kumtoi sot se nga zjarri në Londër që javën e ardhshme e përfshiu bllokun banesor Grinfil Tauer në Londër, jetën e kanë humbur ose janë zhdukur 79 persona. “Sot, druaj se duhet t’u them se besohet se 79...
1-21

Foract irakaine në Mosul i paralajmëruan pjesëtarët e SHI-së: “Dorëzohuni ose vdisni”

Forcat irakiane sot hyn thellë në Qytetin e vjetër të Mosulit në suaza të sulmit përfundimtar në pjesët e fundit të qytetit që është nën kontroll të grupit Shteti Islamik. Forcat irakiane dje filluan ofensivë për ndërmarrjen...
dem permbytje

Prej sot deri më 30 qershor paraqitje e dëmeve nga moti i ligë

Bujqit prej sot deri më 30 qershor mund të parashtrojnë kërkesa për vlerësimin e dëmeve në sipërfaqet bujqësore nga fatkeqësitë klimatike – shi i rrëmbyeshëm, shkarkimet elektrike, erë e fuqishme dhe breshër nga 14 qershori...
foto

SHVL-UÇK: Emri i Maqedonisë të jetë “Iliro-Maqedonia e Vardarit”

Shoqata e Vetaranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimitare Kombëtare të Maqedonisë në një reagim dërguar mediave, kërkon që faktori ndërkombëtar, Bashkimi Evropian dhe SHBA që të angazhohen për çështjen e zgjidhjes së emrit...
133742435

Osmani – Bezak: Maqedonia nuk ka alternativë tjetër përveç integrimit euroatlantike

Zëvendëskryeministrit për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot kishte takim me Ambasadorin e Sllovakisë në Maqedoni, Martin Bezak, kumtoi Sekretariati për Çështje Evropiane. Zëvendëskryeministri Osmani e theksoi rëndësinë e ndihmës...
zaev-

“Republika” pyet LSDM-në: Ku janë emailet në gjuhën shqipe?!

Ku janë njoftimet e LDSM-së në gjuhën shqipe që arrinin në adresat e mediave dhe gazetarëve shqiptar gjatë gjithë fushatës zgjedhore?! Gjatë fushatës së fundit zgjedhore, me qëllim për të përfituar sa më shumë vota shqiptare,...
auto-ap-16216673984297-11497867073_1497867404-1638146

Portugalia në flakë: Dronët filmojnë pamje shokuese (Video)

Portugalia dekretoi tri ditë zie kombëtare duke nisur nga sot, pas zjarreve që përfshinë pjesën qendrore të Portugalisë. Flakët që shpërthyen dje në mbrëmje në rajonin Leiri, kanë shkaktuar deri tani 62 të vdekur dhe mbi 100...
haradinaj_edhe_kater_vjet_ne_k

“Zëri”: Haradinaj ndodhet midis dy zjarreve politike

Kandidatit të PAN-it për kryeministër, Ramush Haradinaj, i takon mandatari i parë për formimin e Qeverisë, por një gjë e tillë po shihet e vështirë nga analistët kosovarë pa paguar edhe një çmim të shtrenjtë. Qeveri me serbët...
133742426

Filluan negociatat për Bregzit midis BE-së dhe Britanisë së Madhe

Shefi i ekipit negociues të Komisionit Evropian Mishel Barnie e shënoi fillimin e negociatave për dalje të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, në prezencën e sekretarit shtetëror britanik për Bregzit Dejvid Dejvis, i cili mbërriti...
Ministria për punë dhe politikë sociale

Dita e parë e Fitër Bajramit, 26 qershori, ditë jopune për të gjithë qytetarët e Maqedonisë

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale, kumtoi se konform Ligjit për festa, dita e parë e Fitër Bajramit, gjegjësisht 26 qershori i vitit 2017 (e hënë), është ditë jopune për të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë. Ministria...