Saturday, 23 June 2018 | Lajme: 0

Lajme

ivanov-5

Ivanov i përgjigjet më në fund Qeverisë

Kabineti i presidentit Gjorgje Ivanov duke iu përgjigjur qeverisë për mos pranimin e mjetit të llogaridhënies thotë se nuk ka nevojë për mjete shtesë të llogaridhënise, pasi në nëntë vitet e fundit Presidenti i Republikës së...
policia-640x380_1523439675-7624204

Plaçkitet shqiptari nga Shkupi nga dy maqedonas të Gostivarit

Një shkupjan është vjedhur nga disa persona, në veturën e të cilëve është transportuar për në Gostivar. I vjedhuri F.I.(50) ka lajmëruar se pardje në mbrëmje, E.N., Xh.N. dhe një person i panjohur i kanë ofruar mundësinë që...
berlin-1

Edhe Gjermania i rekomandon BE-së të fillon negociatat me Maqedoninë

Qeveria gjermane rekomandon hapjen e negociatave për Maqedoninë për hyrje në BE. Në letër drejtuar Bundestagut të cilën e transmetoi DW, Qeveria gjermane vlerson se balansi reformues i Qeverisë maqedonase flet se duhet të fillojnë...
1-30-694x430

Ja cilat familje bastisen në Çerkez të Kumanovës?

Një ditë pas atentatit në Kumanovë cak i së cilit ishte këshilltari i BDI-së Feriz Dervishi, burime të Alsat M bëjnë të ditur se policia ka bastisur disa shtëpi në fshatin Çerkez dhe ka marrë në pyetje funksionarin e BDI-së...
thika

Theret me thikë një nxënës shqiptar në Prilep

Zyra e jashtme për punë kriminalistike në Prilep ka ngritur një padi penale kundër 18 vjeçarit D.I. nga fshati Sazhdevo, Krushevë, për shkak të ekzistimit të dyshimeve për kryerjen e veprës penale, cenim të jetës së njeriut me...
japoni-drekë

Ndodh vetëm në Japoni: Dalin 3 minuta para kohës për drekë – dënohen

Tashmë Japonia njihet në botë për rregullat në punë, në komunikacion dhe në secilën sferë të jetës. Për japonezët të qindtat e sekondës janë shumë me rëndësi, e lërë më minutat. Disa shërbyes civil atje janë dënuar...
BDI-Logo_1

BDI Gostivar: Gënjeshtrat e Taravarit nuk kanë fund

Dega e Bashkimit Demokratik për Integrim – BDI në Gostivar, përgënjeshtron infomacionin zyrtar të komunës së Gostivarit mbi funksionimin e Ndërmarrjes Publike për Ekonomizim me Objektet Sportive – NPEOS “Rinia”, në kuadër...
zaev-merkel-750x430

Merkel, letër Zaevit: Ju mbështesim fuqishëm për marrëveshjen

Kryeministri Zoran Zaev ka pranuar letër urimi nga kancelarja gjermane Angela Merkel ku ajo shpreh gëzimin e saj për arritjen e marrëveshjes rreth kontestit maqedono- grek të emrit. “Kjo marrëveshje e hap rrugën për marrëveshje...
download_1529665459-2782172

Emrat e kandidatëve për anëtarë të KSHZ-së

Për anëtarët e Komisionit shtetëror të zgjedhjeve ka 41 kandidatë. TV SHENJA ka siguruar emrat e plotë të kandidatëve. 1. Zorica Uzunovska,juriste e diplomuar 2. Hristo Petreski, ekonomist i diplomuar 3. Avni Abdullai, politikolog...
auto-vajza1529666116_1529668613-7692328

E tmerrshme, e mori nga dasma 6-vjeçaren e përdhunoi e më pas e vrau

Një burrë është filmuar duke marrë një vajzë 6-vjeçare në një rrugë të errët, përpara se ta përdhunonte brutalisht e më pas ta vriste. Trupi i vajzës u gjet në një zonë të pyllëzuar pasi ajo u rrëmbye nga një dasmë...