Friday, 27 April 2018 | Lajme: 0

Lajme

1-1085

Dyvjeçari ngre Anglinë në këmbë. Mjekët, frikë të dalin rrugëve

Pasi nuk u lejua ta merrte të birin as në shtëpi, babai i Alfie Evans tha për mediat se mjekët e spitalit Alder Hey i urrenin, i shihnin me përçmim ngaqë i kanë luftuar për gjithë këto ditë. Mjekëve ndërkohë u është kërkuar...
1-1077

Hoxha nga Shkupi bën thirrje që të konsumohet urina e devesë dhe të braktisen barnat moderne! (VIDEO)

Hoxha nga Shkupi Bedri Lika në një nga ligjëratat e tij, ka folur për dobitë e urinës së deves, si një kafshë me karakteristika të veçanta fiziologjike. Ligjerata e tij duket e çuditshme, pasi ai aplon që të braktisen barnat moderne...
vetura-makina

Merr fund mashtrimi me uljen e kilometrave të makinave

Mashtrimi me uljen e kilometrave të makinave të përdorura është një problem i mprehtë në Bashkimin Europian. Nisur nga kjo, ligjvënësit e BE-së kanë vendosur të marrin masat për të parandaluar mashtrimet me uljen e kilometrave...
shengen_1524766000-3673625

Rregulla të reja për të udhëtuar në vendet e BE, duhet leje dhe 7 euro pagesë

Së shpejti për të udhëtuar në vendet e Bashkimit Evropian duhet të keni leje për hyrje, të cilën do ta kërkoni përmes internetit. Përvec kësaj duhet të paguani edhe taksën prej 7 euro. Këto janë masat e reja që do të aplikojë...
zyrtar3_1524770905-2045178

Blindohet Shkupi, Tusk dhe 8 president e kryeministra vizitojnë Maqedoninë

Presidenti i Maqedonisë do të zhvilloj nesër një takim mes liderash nga procesi Brdo-Brioni që do të mbahet nesër në Shkup. Të ftuar pritet të jenë Kryetari i Këshillit të Europës, gjashtë kryetar dhe një kryeministër. Në...
ambasadoret-pasrim-750x430

Ambasadorët pastrojnë Shkupin nga mbeturinat

Ambasadorët mblodhën mbeturinat që qytetarë të pandërgjegjshëm i hedhin gjithandej ndërsa autoritetet lokale i lënë të grumbullohen. Ambasadorët të cilët iu bashkëngjitën aksionit ekologjik për pastrimin e bregut të lumit Vardar,...
rrahje-1

Rrihet brutalisht nëna dhe vajza, nga një person në Shkup

Në ora 18.40 minuta në Sektorin për punë të brendshme në Shkup, është paraqitur 50 vjeçarja G.A. dhe ka thënë se ditën e njëjtë rreth orës 17.40 minuta në rrugën 383 së bashku me vajzën e saj 16 vjeçare janë sulmuar fizikisht...
83C9B3AC-4D47-4098-BDFB-43414C86EBD6_cx0_cy8_cw0_w1023_r1_s-750x430

Ukraina dhe Bjellorusia përkujtojnë viktimat e Çernobilit

Ukraina po shënon 32-vjetorin e katastrofës bërthamore në Çernobil, duke organizuar shërbim përkujtimor dhe një sërë ngjarjesh në kujtim të viktimave. Ndërkaq, në shtetin fqinj, në Bjellorusi po ashtu po mbahen ngjarje për të...
spasovski

Spasovski: Deputetët përgjegjës për 27 prillin janë arrestuar me kërkesë të prokurorisë

Të gjithë urdhëresat për arrest në lidhje me dhunën e 27 prillit në Kuvendin e RM-s, janë dhënë nga gjykatës në bazë të procedurës paraprake me kërkesë paraprake të prokurorit publik për ndjekje të krimit të organizuar dhe...
screenshot-2_1524752684-6078728

Kryeministrin Haradinaj e zë gjumi sërish në Kuvend

Sot deputetët e kanë pritur kryeministrin Ramush Haradinaj për katër interpelanca. Shefi i ekzekutivit duket të ketë shkuar i lodhur në këtë seancë pasi aty e ka zënë gjumi. Ulësja e kryeministrit në sallën e Kuvendit është...